Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes megkérni, hogy ajánlja...

Érdemes megkérni, hogy ajánljanak be, vagy jelentkezzek egyenesen?

Figyelt kérdés

(mérnök állás)

Egy volt kollégám, akivel viszonylag jóban voltam, elment egy másik cégbe dolgozni 1 éve. Én is úgy érzem, hogy váltanom kéne, és jelentkeznék ahhoz a céghez.

Szerintetek próbáljam meg egyenesen úgy, hogy beküldöm az önéletrajzot, motivációs levelet, aztán lesz ami lesz, vagy próbáljak meg a kollégámon keresztül odajutni, hátha tud mondani rólam valami jót, és akkor nem siklanak el az önéletrajzom felett, ha az esetleg nem fogta meg eléggé őket.



2017. okt. 26. 21:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp sanszosabb a kollega segítségével. Ha vele nagyon meg vannak elégedve, ér valamit a szava és jótáll érted az egy hatalmas plusz.
2017. okt. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Érdemes a kollégán keresztül. Nem kell ebből lelkiismereti ügyet csinálni, az emberek háromnegyede szerintem valamilyen ismerős révén jut munkához. Ez nem azt jelenti, hogy majd ő fényez téged, de meggyorsítja, prioritásba helyezi a te ügyedet az, ha egy ott dolgozó ember nevén fut a te jelentkezésed. Plusz sok cégnél a dolgozó jutalmat kap, ha az ő közbenjárásával új embert vesznek fel és beválik, szóval lehet, hogy a volt kollégádnak is előnyére válna ez.
2017. okt. 26. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!