Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért nem vesznek fel sehova...

Miért nem vesznek fel sehova dolgozni?

Figyelt kérdés

Rengeteg helyre pályáztam már, sok helyre be is hívtak mégsem kapok állást sehol sem. Egy éve keresek sikertelenül. Mindent elolvastam már a témában, semmi újat nem mondtak. Rengeteg időm van, utálok otthon így hétvégén is dolgoznék. Nem értem miért nem veszik észre hogy jó munkaerő lennék?

Már ott tartok hogy többet sírok emiatt mint amennyit nem. Nem szeretném elveszíteni a lelkesedésemet de sokszor felálltam már ebből de még mindíg nem jöttem rá mi a baj velem? Nagyon el vagyok már keseredve. És azt látom hogy mindenkinek sikerül csak nekem nem . Miért? Egy év az azért nagyon sok idő.Mi a baj velem??


2017. okt. 27. 10:21
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
91%

Ha megosztanál pár infót, mint:


- Milyen végzettséged, tapasztalatod van

- Milyen munkákra jelentkezel

- Az ország mely területén


Akkor tudnánk érdemben tanácsot adni...

2017. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
35%

6 sort leírtál konkrétum nélkül. Árad a kérdésedből az önsajnálat és a másokkal való összehasonlítás miatti irigység, önértékelési zavar.

Ez nem jó...

2017. okt. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
84%

1#-esnek igaza van. Kicsit infó hiányos a leírásod.


Fiatal pályakezdőként magyarban szívás. Tapasztaltam is s ha itthon vagyok (pl most) nagyon sok ismerősöm számol be arról milyen nehéz állást keresni, de ezt meg is tapasztaltam. Kaposvár is haldoklik. Gyárakba akarják bedugni az embereket.

Nekem is elég instabil a kinti munka, mert ahol voltam az szezonos.

Kinti melót is nehéz találni ismeretség stb nélkül. A rendes közvetítők olykor jó melókat adnak leginkább vendéglátás, de mivel nem akarok vendéglátásba dolgozni nem tettem le mellé szakmát.


Jelenleg újra csomagolok itthon anyámékhoz be a cégnek termékeket.

De ez se bejelentett...


Ami állást találtam pl árufeltöltés stb e-mail-ben várnak önéletrajzokat.

Kérdem azt: Mi a f*%€t írjon egy fiatalabb ember az iskolákon kívűl (meg pl nálam kinti melók) az önéletrajzban...


Tervezek mégegy szakmát kitanulni, de olyat szeretnék, ami közel áll hozzám. Művész "lélek" vagyok amióta az eszemet tudom.

Táskától kezdve ékszerdobozokig, szobrokig bármit megcsinálok - rendelésre szoktam. Nem olyan ratyi "meska" szintű tárgyakat. Sokan kérdezték hol vettem a cuccaimat -magam csináltam.


Ruhatervezői szakmával meg segget törölhetek.


Egy ideje saját üzleten gondolkodom, de az oda vezető utat nem látom igazán. Rengeteg ötletem van a termékektől kezdve pl egy üzlet berendezésig.


Megismertem egy faszit, aki 3D nyomtatással foglalkozik, mint hobbi. Jelenleg vele is tartom a kapcsolatot s vevőkört alakítok ki neki s az eladott termékei után kapok részesedést.


Dolgozunk még az ötletek bővítésén.


Szval én is össze vissza csinálok kb mindent amit találok, csak ezek nem fix bevételek és nem bejelentett munkák.


Ha van is baj veled, akkor is az országunk egy rakat szr.


Mmorpg-n külföldi játék társak s németi meló alatt a vendégek is mesélték, hogy náluk mi s hogyan van.

Sokkal jobban támogatják az embereket, rendes fizetés mellett.


Barátom ennyit reagál olykor "rosz helyre születtünk"


A családom nagyrésze is protekcióval kapott állást ahol volt úgy hely... Ezért megértik mi van. Hugomat se nyúzzák a témával.

2017. okt. 27. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
88%

Kedves kommentelők. Nem önsajnálat, amit leír, hanem pánik, remény elvesztése. Nekem is volt ilyen időszakom. Volt hogy depresziós voltam, de pánik beteg is.

Hiába látták azt, hogy egy elegáns kishölgy kedves határozott kisugárzással megy az utcán...miközbe belül összetört voltam, csak látszatot tartottam pl álláskereséskor.


Aki nem tudja milyen bizonyos embereknél az érzés...az inkább ne is írjon leszóló szövegeket, ami csak jobban lehangolja...

2017. okt. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
2-es, sejtheted hogy ki vagyok akadva, ha te voltál már egy évig pénz nélkül akkor megértenéd.Soha nem voltam irigy senkire sem, ezt te találtad ki de nem tudom honnan veszed. Tipikus magyar mentalitás. Olvasd el újra hol abban az irigység na és kire vagy mire?
2017. okt. 27. 11:48
 6/26 A kérdező kommentje:

Gyes mellett dolgoztam, amit a beteg gyermekem után kapok még most is. Soha nem hiányoztam emiatt meg betegség miatt sem. Két munkahelyem volt eddig mindössze, mindkettő a kereskedelemben. Önértékelési problémám lehet hogy van, érthető is ebben a helyzetben hogy meginog az önbizalmam.

Már arra gondoltam hogy nem kéne minden feltételt elfogadnom egyből amit mondanak a munkával kapcsolatban. Túlságosan akarom ezt az egészet lehet az is baj? De hogy lehet ezt nem akarni amikor mindenki pénzből él?

2017. okt. 27. 11:57
 7/26 anonim ***** válasza:
69%

Alapvető probléma, hogy 3 faék egyszerű kérdésre sem tudsz választ adni. Akkor újra:


- Milyen végzettséged, tapasztalatod van

- Milyen munkákra jelentkezel

- Az ország mely területén


Ennyi, erre kéne egy épkézláb választ írni, nem arról mesélni, hogy beteg a gyereked, ami teljesen irreleváns jelenleg.

2017. okt. 27. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
63%

"Kérdem azt: Mi a f*%€t írjon egy fiatalabb ember az iskolákon kívűl (meg pl nálam kinti melók) az önéletrajzban..."


Pl. szakmai gyakorlatot?


Vannak helyek, ahová kb. bárkit felvesznek (gyárak, call center/helpdesk, áruházak stb.) és ha látják, hogy értelmes vagy, illetve megbízhatóan és jól dolgozol, akkor előrébb tudsz lépni idővel.

2017. okt. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
89%
Engem sem. csak nekem a szüleim, se keresnek sokat....
2017. okt. 27. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:
7-es.Leírtam hogy mit dolgoztam és ez a végzettségem is, csak elkerülte a figyelmedet. A munkáltató szempontjából nem mindegy hogy tízévessel vagyok gyesen vagy bölcsissel. Kérlek,a továbbiakban nem tartok igényt a hozzászólásodra.
2017. okt. 27. 14:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!