Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tisztességtelen ember az, aki...

Tisztességtelen ember az, aki magasabb fizetését vált munkahelyet?

Figyelt kérdés
Van egy ismerősöm, aki 2 hónapig dolgozott egy cégnél, kapott 140 nettót most megy 1 másik helyre, ahol már 190-et fog kapni, de azt mondta, ha lesz jobb ajánlata (200-300 nettó), akkor újra váltani fog.

2017. okt. 31. 19:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%
Én meg pénzügyesként mondom, Hogy szerintem a hresek szart se érnek, max arra vagytok jók hogy jobhopper-féle fancy szavakkal dobálóztok meg ssc- idióta kérdéseitekre (milyen állat lennél, ha állat lennél?) veritek a nyálatokat.
2017. nov. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
Sajnos pénzből élünk.. Ha tehetem,vagy módomban áll oda megyek ahol több pénzt adnak ugyanazért a munkáért. Vagy jobb az előre lépési lehetőség..
2017. nov. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Szerencsére nem számít a véleményed ^^


Nyugodtan csinálhatjátok ezt, nem az én problémám ha egy idő után nem hívnak be titeket sehová :)

2017. nov. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"ha egy idő után nem hívnak be titeket sehová."


Akkor váltok ha jobb ajánlatot kapok,akkor pedig már a szerződés aláírásához hívnak be....

2017. nov. 6. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Legyen igazad :)
2017. nov. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Cáfold meg ha nem így van.. :-) Itt nem az olyan szélhámosokról volt szó akik a próbaidőt f..lógatással eltöltik majd lelépnek.Egyébként a munkahelyváltásnak ezer oka lehet,attól hogy vki az elmúlt évben 3 helyen dolgozott 1általán nem biztos,hogy rossz szakember vagy szélhámos lenne,kizárólag ez alapján ezt reálisan nem fogod tudni leszűrni.Az anyagi része pedig roppant egyszerű,teremtsen a cég olyan feltételeket és bérezést,hogy eszembe se jusson elmenni onnan.
2017. nov. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Kedves Hr-es,

Lassan két éve dolgozom ugyanott. Mikor kereshetek jobbat szerinted? Fejlesztőként dolgozom, kafival, éves bónusszal együtt keresek havi átlag nettó 230 ezret. A kezdetek óta nem emeltek sajnos semmit.

Nem akarok job hoppernek tűnni, ez az első fejlesztői állásom, így gondoltam gyűjtök tapasztalatot. De a fizut egyre jobban keveslem.

2017. nov. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

:DDDDDDD

2 dolog:

- ha fejlesztőként kapsz ennyit, akkor vagyon sürgősen menj el máshova. Egy alsókategóriás PHP-s is többet keres.

- 2 évvel nem nézel ki job hoppernek. Első munkahelynél 8 hónapon belül nézel ki annak.

2017. nov. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Köszönöm. Én is úgy gondoltam most már talán nem gáz, de akkor most már várok 2 hónapot, év elejétől hátha emelnek. Legalább tényleg meglesz a két év.

OK, nem vagyok architekt, de azért már full kezdő sem szerintem, szóval nem milliós bért szeretnék csak mondjuk nettó 300-350-et legalább.

2017. nov. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szia!


Két év után teljesen érthető a váltás, és ha szeretnéd, tudok is segíteni neked, egy nagy informatikai multinál dolgozom.


A másik, amit sokan nem értenek meg: én is váltanék több pénzért, mint mindenki. De ha valaki 3-4x megteszi egymás után, próbaidő alatt, az nem jó jel, hiszen, ha belegondoltok, még bele sem tanult a dolgokba, és máris megy. Mit mutat ez az emberről? Azt, hogy fölösleges felvenni, akár 1-2 havi bért is adni neki, mert effektíve "termelni" nem fog a cégnek, mivel még nem tud teljes erőbedobással dolgozni, viszont rögtön el is fog menni akár egy picivel több pénzért is.

Sajnálom, ha valakinek ez fáj, de volt olyan informatikus is, akit vagy azért nem hívtunk be, vagy azért nem adtunk neki ajánlatot, mert nagyon megbízhatatlannak tunt.

Az is más dolog, ha sz*rul alakult az élete, lehet olyan, hogy leépítés, és utána betesgés stb... az egy teljesen érthető dolog.

Én részemről szeretném itt befejezni, mert nem látom értelmét a vagdalkozásnak.

2017. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!