Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lovakkal szeretnék foglalkozni...

Lovakkal szeretnék foglalkozni, de egy úgymond nem megszokott mód szerint. Hogyan nevezik ezeket a fajta munkákat végző szakmát a lovakkal?

Figyelt kérdés
Imádom a lovakat. Ezért eldöntöttem velük szeretnék foglalkozni. Én egy olyan munkát képzelek el magamnak hogy egy lovászatban, vagy magánfarmon.... az a lényeg hogy lovakkal kapcsolatos helyen végeznék olyan munkákat hogy gondoskodom a lovakról. Etetem, itatom, csutakolom őket, a patájukat rendben tartom. Én tréningezem, edzem őket, felkészítem a versenyekre, új dolgokat tanítok nekik. Ha úgy látom bajuk van hívok szólok a gazdának hívnak állatorvost. Én tudom mennyit egyenek és mit. Ha bármi elfogy rendelek. Én tartom számban a felszereléseket. Nyereg, kantár, nyeregalátét, lábvédő stb. Emberi felszereléseket is. Én tudom mikor lesz lovastábor, én is rendezem, és tudom mikor küldünk egy lovat versenyre. Versenyezni semmiképpen sem szeretnék. Tehát egy mondatban, egy olyan ember szeretnék lenni akiben megbíznak ilyen téren, és sok mindent rábíznak. Tudom ez nem hullik egyből az ölembe, sokat kellesz érte küzdenem! :) Az elmondottak alapján a legközelebb álló szakmàt hogyan nevezik? És hová kéne mennem ehhez továbbtanulni?? Milyen végzettség kell?? Nehéz?? Válaszokat előre is köszönöm! :)

2017. nov. 7. 14:53
 1/1 anonim ***** válasza:
Ménesgazda. Tanulhatsz ilyet felsőoktatási szakképzésben pl. Debrecenben ~ [link]
2017. nov. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!