Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mekkora fizetésemelést lehet...

Mekkora fizetésemelést lehet kérni? IT terület?

Figyelt kérdés

Lassan 1 éve dolgozom az első munkahelyemen a szakmámban; pályakezdő vagyok, IT-s területen egy budapesti multi kutatócégnél. Eddig csak fél év gyakorlatom volt - nem teljesen szakmabeli, de ahhoz szorosan kapcsolódó munkahelyen.


A cégnél egyedül vagyok az itthoni részlegben olyan ember, akin sok döntés múlik, s más szakmabeli csak a kinti részlegben van, akiknek jellemzően kint is van munkájuk - az itthoniak rám vannak teljes egészében bizva.


Most úgy érzem magam, h több fizut is ki lehetne csikarni, ha picit akarnék, de erről az IT-sok véleményét kérném ki elsősorban.


Nem akarok a fizetésről túl sokat emliteni; úgy fogalmazok, hogy cafatériával együtt kapok 300 nettót - viszont egyrészt a terület sajátossága miatt, másrészt egyedüli magyar "szakemberként" a cégemnél úgy érzem, hogy akár 1 év után megéri bevállalni, s kérni valamekkora béremelést.


Átlagban havi 2-szer kapok személyes megkeresést Linkedinen keresztül - valamennyi bp-i multicég kizárólag szakmaibeli, hasonló pozicióra szeretne elszivni. Viszont én úgy voltam ezzel mindig is, hogy nem mutat egy ember önéletrajzában jól az, ha kéthónaponként munkahelyet vált. Lehet valahol +50ezerrel többet kapnék, de ha a munkakörülmények olyanok, akkor többet ártok magamnak, mint jót teszek.


Én a mostani munkahelyemen jól érzem magamat, de nem szeretném erősen alulfizetettnek érezni magamat, ami bő 1 év ottlétem után már fennállna. Eddig többnyire kis sikereket sikerült eddig elérnem, bár abból sokat; ez szerintem egy kutatócégnél nem is annyira meglepő. A szakmán kivül is egyre jobban merülök el a témákban, s egyre több mindenhez tudok hozzászólni, s felvetni hogy hol tudok esetleg én is segiteni. Talán ez jelenti azt is, hogy nő a tapasztalatom.


Szerintem egy 30%-os béremelés elegendő lenne ahhoz, hogy a lojalitásomat megőrizzem, s ne utasitsam el a multiktól érkező ajánlatokat. Mennyire érzitek ezt reálisnak?



2017. nov. 8. 18:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad a konkrét területet, de a szitu érzésre olyan, hogy én még többet is kérnék.

Mindenképp jár el interjúkra azért és szerezz tapasztalatot azzal is - szórakozzál kicsit, mondj be sokkal magasabb összegeket. Lehet hogy lesz meglepi :)

2017. nov. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az semmit nem mond, hogy IT. De ha egyedül vagy, akkor gondolom nem programozó. Üzelemtetés terén nagyban függ, hogy mihez értesz, a te területeden nem biztos, hogy akkora hiány van. A havi két megkeresés rettenetesen kevés, csak az elmúlt két napban kaptam kilencet, felét külföldről.
2017. nov. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Data Science területről van szó.
2017. nov. 8. 18:59
 4/8 anonim ***** válasza:
74%
bruttó 500 alá ne menj!
2017. nov. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
Ja most látom írtál konkrétat is bocs. 20% sima szokott lenni.
2017. nov. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Akkor kérj negyven százalékot, és megadják a harmincat :) Bár nem árt előtte elmenni egy-két interjúra belőni magadat. A linkedined meg nézd át, DS-nél keveslem a havi kettőt.
2017. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#2-es válaszoló: pontositottam a területet. Programozok én eleget ezt elhiheted, bár javában más a terület, mint mondjuk egy Java-s programozóé. S igen, hiány van belőle.


Azért ami késik, nem múlik. Egyátalán nincsen friss és afféle látványos profilom fent Linkedinen. De nem is tervezem frissiteni most - márcsak amiatt sem, mert jelenleg a lojalitás miatt úgyis elutasitanám a legtöbb megkeresést.


Nem éreznétek egy 30%-nál magasabbat "pofátlanságnak"? Ez elég furcsán hangzik, de szerintem ahhoz átütő sikereket kell elérnie valakinek, vagy éppen átreformálnia nagyon komolyan dolgokat, hogy ne röhögjék ki az embert. Állitom, ezt attól függetlenül attól, hogy hány év tapasztalata van az embernek vagy épp milyen szakmában van éppen.

2017. nov. 8. 19:07
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Pofátlanság kérdésköre ne foglalkoztasson. A munkaadókat sem szokta foglalkoztatni. Kereslet-kínálat van. Ha hiány van, megadják, lehet röhögve - de még ha sírva, akkor is.
2017. nov. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!