Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itthon elvegetálni, vagy...

Itthon elvegetálni, vagy kimenni mosogatni közel 30 évesen?

Figyelt kérdés

Van pénzügy-számvitel diplomám, felsőfokú angol meg középfokú német nyelvvizsgám. 8 éve diplomáztam, vidéki vagyok, a szakmámban nem sikerült elhelyezkednem, és amúgy sem szerettem, annak idején szülői nyomásra mentem ilyen szakra. Dolgoztam itt is ott is, voltam személyi asszisztens és tolmács, külkereskedelmis, majd 2 évvel ezelőtt felköltöztem Bpre, most egy sscbe dolgozok, számlakönyvelés, eret vágnék magamon minden nap, unolom, és nem vezet sehova. Bpre anno azért költöztem, hátha több a lehetőség, mint vidéken ( ez igaz), és meg tudom alapozni a jövőmet ( na ez nem igaz). van párom, tervezzük az életet, de azt látjuk, itt csak elvegetálni lehet. Hónapról hónapra kihúzzuk, ha nagyon spórolunk, kitelik a nyaralás is, cipőt is tudok venni, ha elkopik a régi, de az, hogy megteremtsük a jövőnk - kb lehetetlen. nekem 210 ezer forint megy el havonta úgy, hogy még nem ettem semmit, páromnak 150( albérletben élünk, plusz bkv, erre meg még jön neki a diákhitel, nekem is van hitelem, anno anyámon segítettem vele, de ez más téma -csak elejét szeretném venni a mire költesz annyit kérdéseknek). A maradékból eszünk, ilyesmi. A havi egy mozi, vagy beülünk étterembe, elmegyek fodrászhoz az extra kategória, ha orvoshoz kell menni, rossz tapasztalatok alapján már csak magánba megyek, az is egy halom pénz. gyerekek jövője, saját lakás, stb- álom. Igen, tudom, lehetne orrvérzésig még tanulni, fejlődni, másod meg harmadállásokat vállalni - volt ilyen is. Nekem a nyelvtanulások, páromnál a másoddiploma, plusz munka mellett még ez meg az dolgozgatás. Egyre inkább azt látjuk, ki kellene mennünk, hogy megalapozzuk az életünket. Aztán mikor már megvan az alap, visszafizettük a hitelt, van önerő lakásra, normális kocsira, van befektetés, ami hozza is a pénzt, akkor már oké, hogy 250 ezrekért elbohóckodjunk itt.De talán még akkor se - normális orvos, jól felszerelt kórházak, normális oktatás a gyerekeinknek - ilyen max akkor van Mo-n, ha a bőröd alatt is pénz van.

Mi a véleményetek? És a tapasztalatok? Van itt olyan, aki ugyanezt meglépte?


2017. nov. 14. 14:18
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
87%

Ezt írod:

"nekem 210 ezer forint megy el havonta úgy, hogy még nem ettem semmit, páromnak 150( albérletben élünk, plusz bkv, erre meg még jön neki a diákhitel, nekem is van hitelem, anno anyámon segítettem vele, de ez más téma -csak elejét szeretném venni a mire költesz annyit kérdéseknek)."


Hát ez számításaim szerint minimum 400 ezer ft úgy, hogy abból még nem ettetek. Ha jól sejtem, ketten éltek kb. 500 ezer ft-ból.

Nem tudom, mire megy el ez a sok pénz, de szerintem inkább itt van a probléma - ha ebből Ti csak vegetáltok, akkor ott lehet, hogy pénzkezelési probléma is van.

Igen, tudom, albérlet, stb, de az kint is lesz - és ott lehet, hogy még több is, mint itt.

Kocsitok sincs, ami nagyon vinné a pénzt...

Nem mondom, hogy ne menjetek, de ahhoz is minimum 500 ezer ft kellene, hogy elinduljatok (1 havi lakbér+ 2 havi kaució)

Meg aztán kérdés, hová?

Nem lenne okosabb, ha lakáshitelt vennétek fel és az albérletet árát abba fizetnétek? Vagy azt nem kaphattok a diákhitel meg anyukádnak való segítés miatt?

2017. nov. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
100%

Elöször is, ha neked havi 210ezer Ft-od megy le havonta semmire, a párodnak meg 150ezer, akkor ott nem a keresetetekkel van baj, hanem a pénzkezelési módszeretekkel - ugyanis ezek szerint 360ezret csak úgy elköltötök, plusz ezen kívül még kajára, étteremre, moziba jártok - akkor böven van jövedelmetek, több, minn sok családnak gyerekekkel.

Ha ennyire nem tudtok bánni a pénzzel, akkor teljesen mindegy, mennyit kerestek, sosem lesz jobb az anyagi helyzetetek, mert annyit szórtok el, amennyi van.


Másodszor ha elmentek kölföldre mosogatni, akkor ez lesz az életek, onnan kitörni nem lehet. Ezen kívöl mosogatásért nem fogod agyonkeresni magad, mrt ugyan lehet, hogy szám szerint többet kapsz, mint most, de a külföldi megélhetés legalább egy nagyságrenddel magasabb, mint MO-on, föleg, ha nem egy szobában akartok élni még két másik párral.

2017. nov. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 A kérdező kommentje:
tudtam hogy jönnek az okoskodások a költési módszereinkkel..VAN kocsink, nem írtam, hogy nics!..a 210et amúgy elírtam, kevesebb, de mindegy, NEM ez a lényeg...hitelem is van, önhibámon kívül, mindegy..ócsárolni tök jó a másikat, de a nővérem, akinek se hitele, se kocsija se semmije, harmadmagával él 45 négyzetméteren, 35 évesen. Van végzettsége, tapasztalata, csak éppen sem tud jövőt építeni, mert nincs nagyon mire.
2017. nov. 14. 15:31
 4/47 anonim ***** válasza:
74%
2-es, de egyet gondoltunk :-) (1-es)
2017. nov. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 A kérdező kommentje:

90 ezer = lakbér+ rezsi /fő

10 ezer = BKv /fő

50 ezer = az én hitelem

30 ezer = a párom hitele

egyszer hazamegyünk havonta = 20 ezer ( az ország két külön pontjárül származunk), tehát 10 ezer /fő


nekem= 160,páromnak 140

HOL itt a pénzszórás?

Kicsit bánom már, hogy beleírtam a hiteldolgot, tudtam, hogy azon fog mindenki lovagolni....nézek körül a környezetemben, és azt látom, másnak sem jobb, egyszerűen aki itt maradt az ismerőseim között, ugyanúgy NEM jut egyről a kettőre mint mi.

2017. nov. 14. 15:34
 6/47 A kérdező kommentje:
Külföldre úgy mennénk, hogy szállás +kaja van, arra költeni nem kellene.
2017. nov. 14. 15:34
 7/47 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön mosogatni nem vegetálás most komolyan?
2017. nov. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 A kérdező kommentje:

"étteremre, moziba jártok"


havonta egyszer, ha nincs más kiadás..általában van. úgy írod, mintha ez lenne a hobbink..olvasd el még egyszer!!

nagyon szeretem, hogy ilyen apró, piti dolgokba kötnek bele sokan ( most ne csak magadra értsd, olvastam itt sok hozzászülást gyakorin) és egyszerűen elkeserítő, hogy a havi egy étterem, rendes cipő ( nem kínai), stb luxusnak számít...igen, nekem is az...de csak mert anyagi korlátom van, a gondolkodásom szerint nem kellene hogy az legyen!!

2017. nov. 14. 15:39
 9/47 anonim ***** válasza:
54%
Én tudom milyen ez, anno kerestem 120-130 nettót a nejem 90-et. Albérlet volt 120ezer, az én fizetésem rögtön ment is bele. Maradt a nejem pénze, a számlákra, hitelre, ruhákra, havi megélhetésre. Dolgoztam havonta 3 szombatot, 2 vasárnapot. 2014-ben meguntuk az egészet és kijöttem. 6 hónapig egyedül összespóroltam egy albérletre valót, kaucióval együtt. Ha normális életet akarsz, oktatást, egészségügyi ellátást tedd te is ezt.
2017. nov. 14. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 A kérdező kommentje:

Külföldön mosogatni nem vegetálás most komolyan?


Nem...kimennénk 4-5 évre, lenne tartalékunk, azt befektetnénk, utána már jó lenne ez is...olvasd végig, hogy azt írtam.

A jövőm megalapozása a cél, amit itt nem látok biztosítottnak.

2017. nov. 14. 15:40
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!