Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek megéri kimenni...

Szerintetek megéri kimenni Angliába mosogatni?

Figyelt kérdés
25 vagyok, munkanélküli, egyetemet félbehagytam, mert nincs pénzem. Itthon csak tengek-lengek, nincs munka. Most talán lenne lehetőségem kimenni Angliába, van kint ismerős, talán tudna segíteni elindulni ott. Mosogatni kellene. Valakinek van személyes tapasztalata ezzel a munkába Angliában? Mennyire lehet ott félretenni? Mert ha kimennék, akkor úgy mennék ki, hogy szépen félreteszem a pénzt, aztán 10-15 év múlva hazajövök és nem fényűzően, de éldegélek.
2015. júl. 27. 22:27
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Én nem mennék a talánok miatt. És ha nem lesz munka? Akkor talán megengedi, hogy megaludj nála.


Biztos munka, lakhatás, nyelvtudás(némi tartalék, legalább repjegyre való, ha haza kell jönni) nélkül sehova se mennék. De én biztonsági játékos vagyok.

2015. júl. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
50%
A válaszom egyértelmű nem. Mosogatni Angliába nem jöttem volna. Kevès bèr, drága megélhetès. Ràadásul minimàlbéres állásoknàl nagyon sokszor nincsen garantàlt heti 40 óra, így aztán a pénz így még kevesebb lesz. Tömegszállàs, olcsó, egészségtelen kaja, kétes környékek. Ez vár rád itt minimálbéresként. Londonban 1500, vidéken 11100 font alatti fizetèsből csak tengődsz. Minimálbèrből félretenni pedig nagy lemondások árán lehet csak.
2015. júl. 27. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A szart nincs munka, csak nem vagy alkalmas rá. Éhbérért bárhova mehetsz gályázni, de elég nagy baromság azt hinni, hogy attól, mertnem itthon lapátolod a szart, majd összespórolgatsz párszázezret....
2015. júl. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
49%

Ha pénzkeresés és spórolás a cél, akkor inkább jelentkezz hajóra.


Ott még fentebb is tudsz lépni, magasabb fizetésért a promóciók révén és nincs annyi kiadásod, mint szárazföldön, miközben a bevételed közel annyi, esetleg több is lehet. Én is úgy kezdtem 6 éve... Ma már csak helyettesíteni járok ki, miközben ahogy írtad is a spórolt pénzből éldegélek és tevékenykedek itthon.


Alap fizetésben nettó 800-1000 euro környéki fizetés + 6-800 euro borravaló is lehet havonta, teljes ellátás és szállás mellett.


Ha nincs komolyabb kiadásod itthon,amit finanszíroznod kell, a nettó fizetésed 90-150%-át (800-1400 eurot) is el tudod tenni, vagy még többet, attól függően az extra juttatásokból (pl. borravaló) mennyit költesz magadra kint.

2015. júl. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%
Ez a terv? 15 év mosogatás Angliában? Ez egy zsákutca. Nem fogsz se félretenni, se hazajönni, se megemelni az életszínvonalad. Kovácsolj más tervet.
2015. júl. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Bob the builder ***** válasza:
0%
Egyáltalán nem éri meg. páréve még talán megérte volna, de most már nem.
2015. júl. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nagyon okos volt minden válaszoló eddig, csak azt nem olvasta el senki a kérdezőnél, hogy jelenleg nincs munkája és teng-leng. Annál sokkal jobb az angliai mosogatás minimálbérért.


Amiről megint sokan szeretnek okoskodni hogy mennyiből lehet megélni Angliában. Honnan tudjátok hogy hová menne? Vidéki Angliában megél 500 fontból havonta egész jól, az éves kb 12.500 fontos bérből akár 5000 fontot is félre tud tenni (több mint 2 millió forint 1 év alatt). Arra úgyis csak idekint fog rájönni, hogy heti 30-40 óra mosogatás mellett unalmában még vállalhat néha 1-2 takarítást is ami megint lehet havi 200-300 font bevétel. Bármelyik étteremben előre léphet mert ez nem Magyarország. Ha ügyes és szorgalmas fél év múlva már second chef és így tovább. És itt mindig van munka!!! Olyan nincs hogy nem találsz. Angolul tudj alapfokon és folyamatosan képezd magad. Londonban kicsit más a helyzet, ott 1-2 száz fonttal többe kerül az élet de még elviselhető.


Aki nincs képbe ezekkel a dolgokkal az ne okoskodjon és ne adjon rossz tanácsokat. Bárki aki kételkedik annak szívesen kiszámolom még részletesebben a kinti életvitelt. Kint élünk egy ideje és beteges módon mindenről excel -t vezetünk és kimutatásokat csinálunk.

2015. aug. 20. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!