Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Így mehetek Ausztriába mosogatni?

Így mehetek Ausztriába mosogatni?

Figyelt kérdés
Keresek egy munkaközvetítőt Bécsbe, magyar nyelvűt mert a német nyelvet nem beszélem. A magyar-osztrák határ közelébe költöznék, így nem költöznék ki tehát csak dolgoznék kint és nem lenne probléma a nyelvvel, + többet férre is tehetnék mintha Bécsben bérelnék lakást. Amint 18 leszek elkezdeném. Betanított munka ugye - megérné? Itthon venném a kaját meg minden busszal járnék be. Van magyar munkaközvetítő Bécsbe? Csak hogy megértessem magamat a munkaadóval és fordítva. Angol nyelvet társalgási szinten beszélem ha ez számít valamit.
2015. okt. 29. 14:50
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
100%
Alap nèmet nélkül teljesen esèlytelen vagy. A munka utasìtàsokat legalàbb ertened kell. Ma màr a mosogatò közel sem csak mosogat. Nyelvtudàs nèlkül òriàsit fogsz koppanni. Hàny törtènet kell még nektek hogy megertsètek vègre hogy nyelvtudás nèlkül ne menj sehova.
2015. okt. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 A kérdező kommentje:
Deee, magyar munkakörben minek nyelvtudás?
2015. okt. 29. 15:07
 3/43 A kérdező kommentje:
Egyébként nagyon nicht güt deutscht spreche, de nemrég kezdtem tanulni és nagyon alap szavakat ismerek csak. De ha vannak utasítások, az még nem baj, lefordíttatom google al vagy valami, csak társalogni ne kelljen senkivel németül.
2015. okt. 29. 15:08
 4/43 anonim ***** válasza:
100%

Tévhit 1: Nem éri meg Bécsbe ingàzni egy mosogatónak, de még közelebbre sem. Lassan egy soproni albi annyiba kerül mint egy bécsi (Bécsben élő soproni vagyok, pont emiatt).

Tévhit 2: Nem tudnál busszal bejárni, mivel egy étterem sokszor 11-éjfélig nyitva van. Te meg utána végzel ha puccba vágtad a konyhát.

Tévhit 3: jó német nélkül még ismerős által is nehéz munkát találni. Miért venne fel téged, ha ott van másik 5 akivel tud kommunikálni?

2015. okt. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
100%

Tévhit 4: hogy a mosogatás jó és könnyű meló.

A mosogatás iszonyat szar meló, baromi nehéz fizikailag és stresszes is mert a szakácstól kezdve a főnökig mindenki téged ugráltat. Emellett nem csak mosogatsz, hanem előkészítesz, besegítsz a szakácsnak, takaritasz.

2015. okt. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 A kérdező kommentje:

Tévhit 1: Nem éri meg Bécsbe ingàzni egy mosogatónak, de még közelebbre sem. Lassan egy soproni albi annyiba kerül mint egy bécsi (Bécsben élő soproni vagyok, pont emiatt).

Tévhit 2: Nem tudnál busszal bejárni, mivel egy étterem sokszor 11-éjfélig nyitva van. Te meg utána végzel ha puccba vágtad a konyhát.

Tévhit 3: jó német nélkül még ismerős által is nehéz munkát találni. Miért venne fel téged, ha ott van másik 5 akivel tud kommunikálni?


Igazából vennék egy 1 milliós házat ott, szép környék biztos, egyedül vagyok.


Nem csak mosogatás érdekel, csak ez a leg általánosabb, lehet takarítás, stb. kivéve a nehéz fizikai munkát. Én úgy tudom, hogy fix munkabeosztás van a legtöbb helyen (8-16, 10-17, stb).


Jogos a nyelv hiányából adódó hátrány, csak nem logikus, hogy miért kéne nyelvtudás ha magyar munkaközvetítőről van szó. Nagyon kicsit tudok németül csak. Egyébként az 1 millás házat nem sopronba értettem, hanem valahol alföldi környéken, ahol olcsó minden cucc. Így nem kéne lakbér. Valamennyit nem tudsz sopronban férretenni, ha összeveted a Bécsi fizuddal? (bár gondolom nem betanított munkás vagy :))

2015. okt. 29. 15:19
 7/43 A kérdező kommentje:
Már végeztem egyébként mosogatást diakmunka keretei között.
2015. okt. 29. 15:22
 8/43 anonim ***** válasza:
100%

1 milliós házat a nyugati határ mellett? 😂

Egy üres telket nem mutatnak meg 4-5M alatt!

2015. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 A kérdező kommentje:
Uh. Az nem jó...:S De tuti, hogy nem éri meg az ingázás? Sokak csinálják.
2015. okt. 29. 15:31
 10/43 anonim ***** válasza:
Jaa, hogy te az alföldről ingàznál be Bécsbe napi szinten??
2015. okt. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!