Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A két lehetőség közül melyik...

A két lehetőség közül melyik a jobb, mit javasolnátok (külföld vagy itthon)? Bővebben lent

Figyelt kérdés

28 éves, dolgozó nő vagyok, párkapcsolattal. Bp, albérletben a párommal.


1. lehetőség: kaptam egy jó munka ajánlatot ( eddig csak asszisztensi lehetőségeim voltak bár van diplomám ( matematikus bsc, de nem az én világom). Ez online marketing lenne, gazdasági cégnél, teljesen kitanítanának, érdekel is. kb 3 évre keresnek embert ( határozatlan időre lenne a szerződés). nagyon érdekelne, tetszik a munkahely is...viszont nettó 200at vinnék haza havonta, más juttatás nincs..most is kb ennyit keresek. Elélünk belőle, kicsit félre is tudok tenni, bár a félretett pénzt meg elviszi már egy kisebb hétvégi nyaralás is, fogorvos, stb. Viszont 2-3 év múlva lenne egy jó tapasztalatom..pont mire gyereket akarnánk, és akkor ott vagyunk, hogy albérletbe, 0 megtakarításra vállalnánk a gyereket.


2. Németország. Ismerősöm gyárba dolgozik, épp keresnek embereket. Szállás, kaja van, a szállás még kultúrált is, párommal ketten lennénk egy szobában, van hozzá saját kis konyha, fürdő is. Két műszak,napi 8 óra, heti 5 nap, hétvége szabad. Túlórára van lehetőség, szombatonként. Túlóra nélkül is megkeresnénk fejenként kb 1500 eurót nettó. Így bőven lenne már pénzünk, 2-3-4 év után tartalékban, jöhet a baba, utána ráérnénk kigondolni, hogyan tovább.


plusz info: páromnak augusztusban szűnt meg a munkája, ott tartunk, hogy a decemberi albérletet már csak úgy tudjuk kifizetni majd, ha minden másnap eszünk..és még mindig csak majd értesítjük szintjén talált munkát,alkalmi munkája ugyan van, de az messze nem elég. Ő is diplomás, nyelveket ( angol, német) beszélő ember.


Ezen infok fejében, mit javasolnátok?


2017. nov. 14. 16:38
 1/9 anonim ***** válasza:

Alap, hogy kimennék.


Jó, ott sincs kolbászból semmi, és drágább az albérlet, ha váltanátok, de szállást biztosítanak meg kaját is kaptok.

2017. nov. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Carragher_x ***** válasza:

A párod mivel foglalkozna egyébként? Igazából azért érdekelne, mert sima operátorként itthon is meg lehet keresni pótlékokkal együtt 150ezret jobb gyárakban, s ezekre a munkákra szinte folyamatos a felvétel, de úgy látszik, hogy vmiért ezt az opciót itthon ignoráljátok, pedig a nullánál jóval több.


Másrészt, ha jól értem, akkor ez egy munkásszállós kiutazás lenne. Na most aki munkásszállón kihúz 3-4 évet, az előtt én leborulok, az nem élet. Ha pedig albérletbe mentek kinn, az 1500 euro elég kevés fejenként.


Szóval én inkább azt javasolnám, hogy a párod kezdjen magával valamit. Mert tegyük fel kimentek, ki is bírjátok a 3-4 évet, s aztán mi lesz? Hazajössz szülni és ő mit fog csinálni? Vagy mitől lesz hirtelen jobb itthon az anyagi helyzetetek? Vagy annyi a terv, hogy felélitek a tartalékot, aztán párod majd újra kimegy hónapokra s küldi haza a pénzt? Ezt most nem rosszindulatból kérdezem, sok ilyen "családot" látok, de számomra ez nem tűnik életnek.

2017. nov. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kettes. olvasd el, hogy VAN szállás..jó, azt már nem tettem hozzá, hogy ingyen.

Párom nem fog elmenni itthon operátornak, mert minek? Ő is tanult ember, de nem olyan egyszerű egyik napról a másikra jó munkát találni

akkor inkább kint megyünk el operátornak, ha tényleg nincs más....pusztán az okból, hogy háromszor annyit keresünk, kaja szállás meg van.

2017. nov. 14. 17:12
 4/9 A kérdező kommentje:

"Vagy mitől lesz hirtelen jobb itthon az anyagi helyzetetek?"


lesz pár millió tartalékunk, nem leszünk kiszolgáltatva egy munkahely elvesztésének, tudunk orvoshoz menni, ha kell, stb.

2017. nov. 14. 17:14
 5/9 Carragher_x ***** válasza:
61%

"olvasd el, hogy VAN szállás"

Te meg a hozzászólásomat, mivel nem kérdőjeleztem meg, hogy van-e szállás. Azt feltételeztem, hogy ez a szállás egy munkásszállás. Jól feltételeztem?

2017. nov. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
félig-meddig munkásszállás, de ne lepukkadt magyar szállókra gondolj. Láttam róla képeket is, és ismerősöm is elégedett vele. Saját szobánk lenne a párommal, van hozzá saját fürdő, illetve egy kis konyha is, de kaját amúgy is kapunk ( napi egy melegétkezést). Az egész kis lakrész 30 négyzetméter, itthon az ilyent már lakásnak nevezik,és 100 ezres lakbérrel hirdetik.
2017. nov. 14. 17:21
 7/9 Carragher_x ***** válasza:
Akkor mindent leírtam az első hozzászólásomban.
2017. nov. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

jó de én erre meg már reagáltam utána :D

ebből azt szűröm le, hogy ez esetben is a német munka lenne nyerő. Muszáj, mert az idő is hajt. Sajnos a főbérlő akkor is jön elkérni a 120+40 ezret ( lakbér+rezsi), ha épp nincs elegendő bevételünk.

2017. nov. 14. 17:32
 9/9 anonim ***** válasza:
Mennék, nem is kérdés. Szabad tudni h hol és melyik gyár ez amihez ilyen jó szállás tartozik?
2017. nov. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!