Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi a velemenyetek az erről?

Mi a velemenyetek az erről?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy már 1 éve UK-ban dolgozom felszolgálóként egy hotelban és ezen a 2 lehetőség kozott hezitalok jelenleg:

1. egyetemet kezdek jövő szeptembertől, mivel nincsen semmilyen végzettségem. A Kozigazgatás szervező szakot próbálnam meg ami 3 éves lenne és így emiatt jövő májusban végleg hazamennek, viszont az otthoni körülményeket tekintve nem tudom hogy megérné e elvégezni. Érettségin 354 pontom lett, középfokú nyelvvizsgával együtt, tehát államilag tamogatottra felvennenek, mivel az idei ponthatár 335 pont volt erre a szakra. Plusz Mindig is humán beállítottságú voltam tehát a reálhoz kapcsolódó összes szak kilove nálam. Így a keresett és felkapott munkák is.

Vagy:

2. Meg maradok kb 1,5 évet és ez idő alatt annyi pénzt összegyűjtok amennyit csak tudok. Így nem 3,5 (szamolgattam és májusig durvan ennyit tudnék felrerakni) hanem olyan 5,5 millióval jönnek haza. Jelenleg 2,3 milliom van.


Szüleim azt mondják hogy maradjak majd tovább. Az egyik testvérem is itt dolgozik velem, ő segített hogy kijussak külföldre és ő is azt tanácsolta hogy gyujtsem tovább a pénzem.

A munkahely jó mert nem nehéz annyira, meg persze a batyjam is itt van, csak rengetegszer hianyznak az otthoni dolgok, ételek, csalad egyszóval minden.


Mi a velemenyetek ? Tudom, hogy ezt a döntést csakis nekem kell meghoznom de kíváncsi vagyok hogy mit gondoltok. És normális válaszokat szeretnék.

22/F



2017. nov. 15. 23:38
 1/6 anonim ***** válasza:

22 évesen semmiről nem vagy még lekésve, simán maradnék még 1.5 évet, ha az ennyi plusz pénzt jelent. Abból bőven tudod finanszírozni a 3 évi megélhetést és az egyetemet.

Arról van bármi elképzelésed, hogy a diplomáddal hogy és hova fogsz tudni elhelyezkedni?

Azt azért remélem tudod, hogy itthon pályakezdőként valami humán szakon csak hosszú évek után tudnád TALÁN egyben látni az első milliód...

2017. nov. 16. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok.
2017. nov. 17. 18:43
 3/6 anonim ***** válasza:
46%

Maradj kinnt.

Tanulj, mert az valóban fontos, de tanulj kint - ha van rá lehetőséged! Két dipót szereztem itthon, de normális munkahelyem nincs, jelenleg 62.000 - t keresek. Anyum támogatása nélkül mem tudnék megélni, de féltem / félek elhayni az országot.

Te melépted ezt, ne add fel :) !

2017. nov. 18. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok nyugodtan.
2017. nov. 26. 16:10
 5/6 A kérdező kommentje:
Tudnék örülni több válasznak is...
2017. dec. 4. 20:34
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy köszit bátran ideböföghettél volna.
2017. dec. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!