Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » SSC-ről pozítiv és negatív...

SSC-ről pozítiv és negatív tapasztalatokat írnátok?

Figyelt kérdés
2017. nov. 16. 22:16
 1/2 anonim ***** válasza:
86%

7 év, 4 cég, alapszinttől managerig tapasztalata, és az egész summája hogyha tepersz, akkor neked való, de langyos víznek se rossz:


PRO:

- fiatalos, nyitott, multikulti környezet. A kollegák értik a mindennapi kínokat, bizonyos kollektivitástudat van, és emiatt nagyobb a segítő szándék is néha

- magyar átlagéhoz képest jobb fizetés, bejelentett munka, általában bónuszok, cafeteria...

- Van előrelépési lehetőség, ha van sütnivalód.

- olyan dolgokba is belefoghatsz, amit soha nem tanultál (bölcsész vagyok és most üzleti folyamatfejesztéssel foglalkozom).

- magasabb pozikban megtanulhatsz durván tárgyalni, gyorsan dönteni, szuperül prezentálni.

- általában nem az alapszinten (de olyat is láttam már), de utazás is benne van a pakliban. Volt hogy egy évben 12 hetet voltam úton a munka miatt (abból 3 hét a karibi térségben volt :))

- általában rugalmas(abb) munkaidő (pozitól függ)

- igazából cégeken belül van átjárhatóság legtöbb helyen (pl. 1.5 év után), így más munkakört is megismerhetsz

- nyelvet rendszeresen gyakorolhatod


KONTRA

- kihajtják a beled alacsonyabb poziban

- UNDORÍTÓ a céges politika. Mindenhol. Jobb ha tudomást se veszel róla.

- ... de ha nem veszel róla tudomást sokkal nehezebben jutsz előre (max másik cégnél)

- sok főnököd van (ha peched van mind mást mond :))

- céges bullshitet el kell viselni (de hol nem?)

ha külföldi az ügyvezető, amerikai, francia, német, stb bullshitet is.

- külföldi kollegák baromságai, kulturális szakadékok (indiai kollegáim mindig is lenéztek, mert nő vagyok)

- a bérek, ha egy helyen maradsz, picit emelkednek csak, de sokszor megrekedsz a fejlődésben, míg a piacon már sokkal többet érnél.

- a munka értelme sokszor megkérdőjelezhető, "lélekölő" jelzőt alkalmazzák, kétség kívül igaz pár munkakörre, de általában nem olyan rossz

- ha nagyon kreatív ember vagy aki nem szereti a mindennapok monotóniáját, max. marketingesként gondolkodj SSCben.

2017. nov. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
50%

Fenti hozzászóló teljesen jókat ér. Én ugyan nem jutottam el manageri szintre, de 4 ilyen 'SSC'-ben is voltam.


PRO:

Bejelentett, korrekt bér ( mo-i viszonyokhoz mérten ), de ez is attól függ hány nyelvet tudsz és milyen típusú a munkakör. Egy sima angolos betanított munka nem fizet jobban mint máshol, ami megdobja az a másik posztoló által megjelölt cafeteria, bónusz, stb.!

A pro kb. ennyi :-)


KONTRA:

Borzalmas egylégterű irodák, általában ronda környezetben. Lehet modern és új, de sivár, lélekölő. 20-30-50-100 ember egy helyen. Állandó nyüzsgés, borzalmas.


Sok fiatal semmihez nem értő főnök, suhanc munkatársak, alig vannak középkorú, nyugodtabb, értelmesebb, szakmaibb emberek, inkább fiatal g**ik vannak csak.


A munkaidő nagyon kevés helyen rugalmas. Rugalmas max annyiban, hogy rugalmasan bent maradhatsz este 8-ig, mert meló mindig van és lesz.

Általában rohadt 9-re járnak ezek a multisok, ami nem családbarát, nem normális munkakezdés, ami szerintem a 7-8 között kéne, hogy legyen.

Magyar cégeknél, közszférában stb., péntek MINDENHOL rövid nap. Multinál ez felejtős, bent leszel 5-6-ig péntek is.


UTazások vannak, de kötelezőek, jópofáskodással, sokat nem fogsz látni de instán fellőheted, hogy voltál tajgetoszon is.


Szakmailag pedig nullák ezek a pozíciók, semmi tudást nem szerzel azon kívül ,hogy nyelvet gyakorolsz.


SSC-ket kerüld el.

2017. nov. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!