Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkába járási költségtéríté...

A munkába járási költségtérítést hogyan jár?

Figyelt kérdés
Település határtól település határig vagy pontos lakcímtől a munkahely pontos címéig?

2017. nov. 20. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Pontosítsd honnan hova.

Budapest bérletet pl nem szeretnek téríteni (nem is kell), ennek megfelelően a távolsági bérletnek is csak a nem BEB részét.

2017. nov. 20. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Jár kemény 9 Ft kilóméterenként, nem éri meg vele foglalkozni.
2017. nov. 20. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1.: lehet nem volt pontos a megfogalmazásom, autóval történő munkába járás esetén. Egy településről egy másikra.


2.: ingyen pénz, hogy ne érné már meg? Nálunk 15 Ft/km-t adnak, az nekem egy hónapban 13000 Ft, így ténylegesen 5000 Ft-ra jön ki a benzinköltségem 18000 Ft helyett, ami rohadtul nem mindegy.


A kérdés továbbra is nyitott.

2017. nov. 20. 17:49
 4/7 A kérdező kommentje:
Ja, és én jelenleg pontos lakcímemtől a munkahely bejegyzett címéig kapom, de most másik útvonalra akarok áttérni, ami jelentősen hosszabb (települések között és településen belül is), ezért kérdezem.
2017. nov. 20. 17:51
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk címtől címig, legrövidebb útvonalon. Én sem ott járok, de az enyém sokkal gyorsabb.
2017. nov. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Összenézhető az SZJA törvényből és a munkába járásról szóló kormányrendeletből, de a lényeget, összefoglalva tartalmazza a NAV tájékoztató: „munkába járás költségtérítése címén, a közforgalmi úton mért oda-vissza távolság figyelembevételével…”.

[link]


A távolság meghatározásához gyakorlati módszertant nem tartalmaznak jogszabályok. Néhány évvel ezelőtt nekem is térítették, most a fiamnak; különböző munkáltatók. Mindkét esetben Google-maps használatával a lakcím és a munkahely címe közti legrövidebb utat határozták meg; annak alapján térítettek, térítenek.

A fiamnak a legrövidebb út nagy részét nagyváros nagyforgalmú útjain kéne megtennie, rengeteg forgalomirányító lámpa van, és munkaidő kezdete és vége körül a Google sok sárga és piros szakasszal mutatja a nagy forgalmi igénybevételt, torlódást. Inkább egy várost elkerülő útszakaszt használ. Ez egy-egy irányba 3 km-rel hosszabb, viszont sokkal gyorsabb és a fogyasztás is kevesebb. A munkáltató csak a legrövidebb út alapján hajlandó fizetni.

2017. nov. 21. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm
2017. nov. 21. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!