Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy diplomás miért lesz...

Egy diplomás miért lesz közalkalmazott?

Figyelt kérdés

Az orvosokat,ápolókat megértem, nincs minden helyen magánklinika vagy magánrendelőintézet.


Viszont, a mérnököket,gazdasági,jogi diplomával rendelkezőket nem.


Nekem kettő is van, van egy gazdálkodás és menedzsment és egy műszaki menedzser.Mindig találtam velük jó állásukat.Több helyen is magasabb volt a bérem a gépészekénél.

Eszembe nem jutna,hogy tintát nyaljak nevetséges bérért.


Barátokon keresztül megismerkedtek egy közlekedésmérnök sráccal, ami vicc,hogy közalkalmazott.De, nem is öreg, csak 32 éves.Nem értem mi motiválta,hogy ilyen rossz munkahelyet választott magának.

Egyetemet végzett emberként lehetne ennyi esze.Szándékosan nem akartam a lúzer szót használni, mert amúgy talpraesettnek tűnik.


A versenyszférában, nálunk egy középfokú végzettséggel rendelkező adminisztrátor többet keres,mint egy műszaki diplomával rendelkező közalkalmazott.



Azért, ha egy műszaki tudományi karon végzett ember nem tud minimum nettó 250 ezer forintot kialkudni, ott komoly gondok vannak.Elsősorban vele.


2017. nov. 21. 19:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/99 anonim ***** válasza:
96%
Jogi, gazdasági végzettséggel legtöbbször nem közalkalmazotti, hanem köztisztviselői állásban dolgoznak, ott meg jóval magasabbak a bérek. Ráadásul teljesen más mentalitás van az állami hivatalokban, mint a multicégeknél, a legtöbb helyen délután négykor felállsz, és hazamész. Éves szabadnap is sokkal több van.
2017. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/99 anonim válasza:
32%
Mert egy diploma még eszet nem adott senkinek.
2017. nov. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/99 A jó édes ***** válasza:
77%

Hát én 3(+1) nagyobb állami helyet ismerek behatóan, ahol sok diplomás dolgozik. A Magyar Tudományos Akadémia, a Magyar Közút és az Országos Vízügy. Egyik helyen sem a bérek miatt szokás panaszkodni - lehet, hogy nem verik agyon azokat a cégeket, ahol "mindegy mennyiért csak legyen ember" alapon toboroznak, de ha valaki ezekben az "iparágakban" akar elhelyezkedni, akkor nagyon is jó megélhetést biztosít számára. 10 évvel ezelőtt talán még igaz lett volna amit írsz, de mára óriási változott az állam viszonya a közalkalmazotti bérezéshez.

A +1 a Magyar Nemzeti Bank - azt azért írom, mert szerintem te sem keresel annyit, amennyit ott hazavisznek 3-4 év munkaviszony után mondjuk akár csak egy elemző vagy matematikai statisztikus pozícióban.

2017. nov. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/99 A kérdező kommentje:

Kedves 3.


Közalkalmazottakat írtam, nem állami érdekeltségű vállalatoknál, (Közút, Magyar Nemzeti Bank, MÁV) dolgozókról.

Mellesleg, ezekben az intézményekben az keres jól, aki nyal rendesen.

2017. nov. 21. 20:48
 5/99 anonim ***** válasza:
100%

Mért nem kérdezted meg?


Amúgy meg szerintem az mond el sokat egy emberről ha azt hiszi, hogy az egyetlen meghatározó tényező abban, hogy hol dolgozik egy ember az csakis a bér lehet.

A normálisabbja nem attól érzi magát valakinek, hogy keres 3-4 százezret. Lehet tenni akar valamit a közösségért, lehet neki ez kényelmesebb, lehet így több ideje jut arra amit valóban szeret csinálni, mintha egy multinál a veséjét kidolgozva a nagy fizetését elkölthetné olyan dolgokra amikre nincs is szüksége.

2017. nov. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/99 A kérdező kommentje:
Egy normális multinál nem kell a vesédet kidolgozni.Ugyanis, van elég ember a feladatokra és nem ezen spórolnak.
2017. nov. 21. 21:07
 7/99 anonim ***** válasza:
78%

Normális multi! Hahaha, na ne fárassz.


5, ismétlem, azaz ÖT, 5(!!!!!), tehát 5, ilyen multinál dolgoztam és ismétlem, mind az 5, nem volt normális. Vagyis egyik sem. Szemét banda.


Közalkalmazottaknak nyugodalmasabb.


Fenti hozzászólóval nem értek egyet, ez városi legenda csak, hogy a köztisztviselők többet keresnének. A kormányhivatalban dolgozók, most már állami tisztviselők és egyik ismerősöm, bruttó 270.000-et keres majdnem 11 év munkaviszonnyal a háta mögött. Na erre varrjál gombot kishaver! Nem tudsz, ugye?


Én pedig tudom, hogy van olyan közintézmény ( oktatási stb. ) ami rá tud ígérni erre a fenti bérre, ha nem is sokkal többet, de rá tud.


A versenyszféra, undorító. Egy-két kivétellel, de azok is érdekeltségüket tekintve államhoz kötődnek.


Undorító ami ebben az országban megy.

2017. nov. 22. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/99 anonim ***** válasza:
17%

Amúgy meg, kiegészítésként, miért vájkálsz te a srác zsebében? Azt akarod, hogy kitartson, eltartson, vagy mi?


Undorító haszonleső vagy. Menjél fel a www.puncs.hu oldalra és keress magadnak sugardaddy-t!

2017. nov. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/99 anonim ***** válasza:
21%

Mert vagy lesz.rja a karrierjét vagy lusta és igénytelen vagy nem tartja piacképesen tudàsàt hanem el van a langyos kakàban.


Szerintem ezek lehetnek,egy gyakornok programozó keres màr 200 felett akàr,míg egy több éves gyakorlatú közalkalmazott 40 óràban talàn hazavisz ennyit.

Aki vàgja a szakmàjàt az nem menne el oda mert nem hülye.

2017. nov. 22. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/99 anonim ***** válasza:
69%
@7: gondolom az a típus vagy, aki 7-től 4-ig hajlandó csak dolgozni (pénteken 1-ig) és a munka jobbára azzal telik, hogy egymásnak panaszkodtok, hogy mennyi mindent kellene csinálni, aztán elmentek egy 90 perces ebédszünetre. Erre remek a közszféra, én inkább keresek fél millát egy multinál napi 8.5 órában.
2017. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!