Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet tanítványt...

Hogyan lehet tanítványt találni angol magánórákra?

Figyelt kérdés

Van tapasztalatom is, de a régi diákjaimat ott kellett "hagynom", mert másik városba költöztem. Most tettem fel hirdetést pár napja, de semmi. Fizetős oldalakban pedig nem bízom annyira, s nem is biztos, hogy olyan népszerűek, mint állítják.

Most Budapesten élek.



2017. nov. 22. 09:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Városunkban az egyik egykori elvtárs fia a Magyarországon szokásos módszerekkel "talált" a nyelviskolájába diákokat. Vagyis a munkaügyi központtal összebeszélt hogy államilag támogatott képzést indítson a munkanélkülieknek. Majd évente több száz diákja lett. Plusz nem nyelvtanárokat vett fel hanem például aki Londonban dolgozott egy ideig ezért tudott valamennyire angulul. Ja hogy tanítani nem tudott vagy nem is akart? Az kit érdekelt. Meg a záró nyelvvizsgája senkinek sem sikerült? A pénze megvolt ez a lényeg. A város többi nyelviskolájában meg diplomás angol tanárok voltak, mégis jelentős hátrányba kerültek az elvtárssal szemben, sőt többsége meg is szűnt. Ezek után nem azt mondom hogy nem éri meg tanulni, de hogy összejátszással ki lehet ütni a piacról a legjobb szakembereket is, az biztos.
2017. nov. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szórólap, facebook csoportok.
2017. nov. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Van egyetem a közeledben? Menj be oda, kérdezd meg, van-e apróhirdetési lehetőség? Nálunk van. Én matekot tanítottam, hirdettem az egyetemen, apróhirdetési oldalakon, találtam tanáros oldalt is, ami ingyenes volt, oda is feltettem magam. Nem ebből éltem, a heti 2-3 tanítvány elég volt. Ne abból indulj ki, hogy 6 napja még senki sem hívott. Fognak hívni, ne stresszelj rajta! Jön a félév vége, nekem sem jött a tanítvány 1 hét múlva. Bár, ha a tanításból szeretnél megélni, akkor megértelek, de attól nem lesz jobb. Angolt boldog-boldogtalan szeretne tanulni, az ártól függ, meghogy hol laksz, jöjjenek-e hozzád, stb. stb. Kinek mi az igénye. Mi a könyvtárban tanultunk. Lesznek diákjaid, 1 mindenképp, utána a többi tőle vagy a hirdetéstől.
2017. nov. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
előző vok, szórólap butaság, környezetszennyezés. A postaládákat felejtsd el, legfeljebb ragassz az ajtóra 1 db-ot.
2017. nov. 24. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Állítólag kémiára, matematikára is van igény...


10 év alatt volt is kb. 20 diákom rokonok, ismerősök, munkatársak, szomszédok gyerekei, akik viszont nem fizetnek.


Eddig kereken 2 esetben fizettek volna 2*1500Ft/óra díjat, hogy abban a 2 órában készítsem fel a gyereküket érettségire, ráadásul min. 3-asra.


A srác őszintén megmondta, hogy neki megy a matek, de nem akar továbbtanulni, szándékosan rontotta le a jegyeit, így nem vállaltam el.

A csajszi (10/10-es) váltig állította, hogy ő egész nap matekot szokott tanulni és erre a modellkarriere is ráment. Megkértem, hogy töltse ki a matek szintfelmérőt, előtte viszont 4edikes kisdiákom volt és véletlen azt a feladatsort töltötte ki, illetve csak próbálta, de kifogott rajta.


Meló után vártam rájuk 2,5 órát (1 órát késtek is), elment velük további 1 órám, majd vártam 56 percet a buszomra és fél 11-re estem haza.

Mindezért kereken 0Ft-ot zsákoltam be!


Manapság minden ilyen megkeresés próbálok kapásból hárítani, vagy lepasszolni a lehetőséget egy kollégának :)

Legújabb munkatársam 1 éve még örült az ilyen lehetőségnek, mára ő is menekül előle!

2017. nov. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

3. vok, 5#-nek: a potyások miatt nem mondtam a tanítást a rokonoknak, barátoknak. Nem az a lényeg, hogy ingyen nem, meg ismerőstől pénzt?, meg szegények, stb. stb.

Sajnos, az a tapasztalat, hogy az ingyent nem becsülik meg. Ha a gyerek megtudja, hogy a kényszerpóttanulásért a mama nem fizet, akkor úgy is fog hozzáállni. Nem saját tapasztalat, de így gondolom, ha szétnézek a potyás dolgok között.

2017. nov. 25. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!