Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik lehetőséget válasszam...

Melyik lehetőséget válasszam mérnökinformatikus pályakezdőként?

Figyelt kérdés
Pályakezdő vagyok 1,5 hónapja keresek állást mint mérnökinformatikus. Sajnos az angol beszéd kevésbé megy így az állások nagy részének nem felelek meg. Tapasztalatom van, 1-év diákmunka de elég egyedi területen és programnyelven amelyet az országban máshol nem használnak. Olyan helyzet állt elő, hogy egy cég alkalmazna de ezen a helyen is egy olyan programozási nyelvet kellene megtanulni ami nem elterjedt legalább is nem Magyarországon valamint alá kelleme írni 1 évre mert rengeteg munka van még szombaton is be kellene járni. Ezt max addig csinálnám amíg nem lenne meg a nyelvvizsga utána otthagynám. A kérdésem az, hogy melyik érné meg jobban, elvállalni ezt a munkát és mellette angolozni ami nyilván elnyúlna a sok munka miatt és ha eljönnék onnét megint ott lennék, hogy tapasztalatom nincs a főbb programozási nyelvekben, de anyagilag nem lenne rossz átlagnál többet kapnék, VAGY inkább szánjak 2-3 hónapot a magántanárra és tanuljak meg beszélni angolul és úgy menjek el valahová?

2017. nov. 18. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Világon sehol nem kérnek nyelvvizsgát a munkáltatók, fölösleges azzal szenvedned, viszont tanulj meg angolul mert anélkül nem lesz munkád.
2017. nov. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hogy lettél mérnök infós nyelvvizsga nélkül? Diplomát anélkül nem adnak.
2017. nov. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A diploma csak egy papír amivel kitörölheted a ... és a nyelvvizsga is majdnem ugyan ez.
2017. nov. 18. 22:30
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ezt max addig csinálnám amíg nem lenne meg a nyelvvizsga utána otthagynám."

"A diploma csak egy papír amivel kitörölheted a ... és a nyelvvizsga is majdnem ugyan ez."

Tehát se diploma, se nyelvvizsga, de mérnök informatikus vagy. Ellentmondást érzek. Valamint, ha van 1 év releváns diákmunkás tapasztalatod, akkor már nem számítasz pályakezdőnek, inkább junior. És multiknál elég fontos a diploma megléte, én nem törlöm ki a fenekemet vele. :)

Ezeket félretéve elég sok kisebb/közepes cég van ahol nem létszükséglet az angol tudás, ha van megfelelő szakmai tudás mögötted. Inkább valami olyan munkát nézz, ahol népszerűbb nyelvvel és technológiákkal fogsz foglalkozni. Valamit magára adó informatikus tuti nem menne bele ebbe a melóba, hiába az átlagnál magasabb fizetés, ha szakmailag nem jut előrébb és kitörölheti a fenekét vele, főleg hogy határozott idejű a szerződés.

2017. nov. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amikor aláírsz egy évre határozott szerződést elég rosszul fogsz járni ha idő előtt felmondasz.

Mérnökinfósnak nagyon megéri az angol tudás szerintem simán rászánhatsz pár hónapot egy használható nyelvtudás megszerzésére vagy keress olyan állást ahol határozatlan idejű a szerződés és könnyebb felmondani.

2017. nov. 18. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

4

Persze a egyetemi végzettség fontos mert legalább tudják ,hogy találkoztál már egy két alap dologgal a szakmán belül és igen hosszú távon elvárják a diploma meglétét is de én arra értettem, hogy ki lehet vele törölni, hogy tudást nem ad és tapasztalatot sem. Nyelvvizsgára példa, hogy van olyan ismerősöm akinek megvan de még egy önéletrajzot sem tud összehozni.


5

Nyílvánvalóan az 1 év alatt nem mondanák fel de lehet ,hogy 1 év alatt nem sikerülne teljes mértékben az angolt elsajátítani és nem a nyelvvizsga az elsődleges célom, inkább az, hogy tudjak beszélni akármilyen környezetben. Persze ez az én hibám elismerem, eddig nem foglalkoztam vele, de az oktatás is rossz volt. De nem vagyok hülye megtanulom, mindig jó tanuló voltam de igazából ezt nem nézi senki.

2017. nov. 19. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!