Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akik a képzett fiatalok, akik...

Akik a képzett fiatalok, akik nem mennek el dolgozni, azok mégis mit csinálnak?

Figyelt kérdés

Van egy egyetemi ismi gyerek, már több mint egy éve nem dolgozik, előtte multinél volt évekig. Mondjuk belőle kinézem, hogy valami minimális bevételt tud csinálni magának, hogy maszekol itt ott, oktat matekot, fizikát ki tudja.


De pl munkahelyemen (mert ugye én nem vagyok annyira penge és munkahelyen kell dolgozzak), szal felvettek egy csajt és kemény 2 hét után lelépett, pedig kifejezetten értelmes volt.


Persze volt buta alkalmazott is, aki pár hónap után lépett le, pedig családi vonalon be volt biztosítva a helye a cégnél.


És ezt hallom mindenfelől, minden üzlet ablakán ott a cetli, hogy kell fodrász, kasszás, mekis, mittudomén.


Jöhet a sablon magyarázat, hogy mennek külföldre, de ezzel az a probléma, hogy én nyugaton is voltam munkám miatt sokszor és ott is azon sirnak, hogy nincs munkás...



Akkor onnan hova megy az ember? Másik bolygóra?


2017. nov. 22. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
65%
Feljön ide sírni hogy rossz a rendszer és ingyenpénzt akar
2017. nov. 22. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Visszamegy tanulni tippre.
2017. nov. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
56%
elvannak a mamahotel melegében, ott van kajcsi meg ücsi, meg a szobájuk.
2017. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

faiatalok alatt ilyen 25 év körülieket értek....


vagy lehet csak én dolgozom csicska helyen és nem veszem észre, hogy máshol sokkal többet kereshetnék?


mondjuk itt sem keresek rosszul

2017. nov. 22. 21:17
 5/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy a munkahelyedről 2 hét után elment egy csaj, még nem azt jelenti, hogy ő munkanélküli lett. Lehet, hogy talált jobbat.

De igen, sokan beleesnek abba a hibába, hogy "hát ennyiért én nem csinálom ezt", aztán szépen évekig lógatják a lábukat. Ezek az emberek hozzászoknak a munkanélküli léthez, ami egész kényelmes addig, amíg otthon laknak a szülőknél. Ezt többnyire azok csinálják, akiknek nincs párjuk, nem fontos nekik a különköltözés, így elvannak.

Meg aztán itt vannak az irreális elvárások, amiről itt egy jó cikk:

[link]

2017. nov. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

hát.....én nem tudom, pesten 250 nettó diplomával nem nagy szám kezdőknek...


vagy mégis hogyan legyen? A diplomás kapjon kezdetnek 150 ezret, DE legyen lehetősége előre haladni?


Aki meg mondjuk áruházban kezd el dolgozni boltosként, az mennyivel kezdjen akkor? 80 ezer forinttal?


Vagy 120 ezer forinttal? Szóval ilyen 20-30 ezer különbség a diplomás javára az teljesen rendben van?

2017. nov. 25. 19:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Itt arról van inkább szó, hogy a diploma, az csak egy igazolás arról, hogy birtokában van az illető bizonyos képességeknek, kompetenciáknak. De ettől még nincs gyakorlata, mert pontosan tudjuk, hogy a szakmai gyakorlat leigazolása az esetek 80%-ában hogyan történik.

Kijön valaki az egyetemről, van a zsebében papír, de addig csak könyvekből tanulta a szakmát, soha nem látta tesközelből a valós gyakorlati folyamatokat. Ezeket meg kell tanulni.

És ehhez sok kitartás, alázat és lemondás szükséges. Az elején az új kolléga még nem hajt hasznot, csak egy kolonc, akit tereljetni, tanítgatni kell, ezért nyilván nem jár magas fizetés. Olyan ez, mint az orvosoknál a rezidens.

Később, amikor már elsajátított majdnem mindent és hadra fogható, akkor jön a nagy fizu, mert akkor már konkrét hasznot termel a cégnek.


Ezzel kellene sokaknak megbarátkozni. Tudomásul kell venni, hogy ok, hogy lehúztak 3-5 évet és kaptak egy papírt róla, de a diploma nem egy belépő egy kiváltságok kasztba, hanem egy igazolás arról, hogy az illető megszerezte az alapokat, amire lehet építeni. És ez nagy különbség, ami nyilván a kezdeti és a későbbi fizetés közötti különbözetben is megmutatkozik.

2017. nov. 26. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát én nem tudom, tegnap pl voltam egy szórakozóhelyen, ahol feltünően sok volt a ...bocsánat... "proli"


tehát látszott rajtuk hogy nincsenek nagyon elengedve anyagilag.


És ott beszélgette egyik csoport, hogy mennek másik munkahelyre, ahol 310 bruttó lesz a fizetés...konkrétan ilyen már külsőre és viselkedésre is nagyon műveletlennek látszó fiatal lány volt, bocsánat, hogy megnevezem, de talán igy mindenki egyből megérti: PICSSHA volt az illető...


Tegyük fel most nem keres ennyit, hanem mondjuk 150-160 ezret. Aki kijött az egyetemről az meg eleve idősebb és keres ugyanennyit?:O

2017. nov. 26. 17:42
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan mi a gond ezzel? Fiatalon simán ennyit meg lehet keresni, nem is kiugró, épp csak az átlag.

Persze jobb lehet mantrázni, hogy itthon 90 nettónál több nem létezik, de a valóság nem ez.

2017. nov. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
segílyre
2018. márc. 23. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!