Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az egészségügyben lesz végre...

Az egészségügyben lesz végre bérmegállapodás a gazdasági- műszaki vonalon?

Figyelt kérdés

Győri vagyok, itt dolgozom egy kórházban már 24 éve, mint gazdasági dolgozó. Tavaly minden "szakdolgozó" örült a bérfejlesztésnek, és minden nem szakdolgozó búslakodott. Minket miért hagytak ki?

Mindig csak az olvasom "tárgyalnak" minket, aztán 1-2 hónapig megint csönd van, és jönnek újabb javaslatok, hogy ismét a szakdolgozók bérét hogyan kellene még kompenzálni. Mi nem is tartozunk a közösségükhöz? Annyira jó volt itt, de 1 éve mindent megváltozott, a kollégák fújnak egymásra, és már többen el is mentek.

Lesz végre valami megállapodás, vagy minden tönkre fog menni?



2017. nov. 23. 15:51
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek, nálunk dettó ez van Pesten. Egy kicsiny kórházi társaságot csesztek szét emiatt. Mi egymás keze alá dolgoztunk, mára ez nem így van. Volt, aki még a béremelés előtt elment, mert tudta, hogy pont kiesik a hatálya alól. Jól is tette. Olvasgattam annak idején az EÜTEV hatályait, és azt kell, hogy mondjam, ezeket az egészségügyi bérfejlesztéseket a kormány jól elbaszta. Ti éppen ugyanúgy részt vesztek az ápolásban, mint egy nővér vagy egy orvos, csak máshogyan. Meg amin kifeküdtem, hogy egy gipszmester vagy egy mentőautó vezető szakdolgozó egy műszaki személy nem??? Nálunk a műszakisok foglalkoznak gipszeléssel, és az orvosi lámpák karbantartásával. Nem tudom a kormány kinek akart imponálni ezzel az "óriási" bérfejlesztéssel HT (az orvosok, gyógyszerészek valljuk be jól jártak), de az említett gazdasági műszaki személyeket elvesztette a kormány a jövő évi szavazásban. Így senkit sem lehet sablonizálni, hogy te benne vagy a körben, szakdolgozó vagy, míg a másik nem... Nem tudom kik voltak akik csak bizonyos körökre terjesztették ki a szakdolgozói bértáblát, de az egy biztos: laikus volt, akinek fogalma sincs arról, hogy a klinikák, kórházak egy ZÁRT közösség, akik egymás kezei alá dolgoznak, hogy menjen a szekér, pontosabban a gyógyítás.

Én biztosan nem fogok elmenni az április választásokra, többször volt lehetőségem, hogy elmenjek külföldre ezt most is fontolóra veszem. Engem nem érdekelt a béremelés, hanem az, hogy 29 éve egy jó közösségben dolgozok, pontosabban csak dolgozTAM, emiatt a megfontolatlan húzás miatt.

2017. nov. 23. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
“Éppen ugyanúgy csak máshogyan “
2017. nov. 24. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, hogy pont ugyanez van nálunk is, DE már korábban megérdemelték volna a nővérek ezt a béremelést!!! Engem nem zavar, hogy megemelték a szakdolgozók bérét, csak épp furcsa, hogy most derült ki, hogy mi nem szakdolgozók vagyunk csak egészségügyben dolgozók:))))) A vegyészmérnök szakdolgozó, a tanszéki mérnök NEM. Magyarán beteghordói fizetésével áll versenyben eü-ben egy mérnök...... Szánalmas akik ezt az egészet kitalálták, ezt csakis egy nagyra becsült narancsszínű okoskodhatta ki, de nem számít, én úgyis megyek tavasszal el az egészségügyből.
2017. nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Vegyétek észre, hogy senki nem foglalkozik veletek, mert mindig is úgy volt, hogy valaki kap fizetésemelést, mások meg érdekes pont kimarad belőle. Jópárszor hallottam, hogy most foglalkoznak a műszaki-fizikai-gazdasági emberekkel, hogyan lehetne megoldást találni a ti fizetés emelésetekre. Ezt, ha jól számolom huszonhatszázszor mondogatták és még mindig ugyanott tartunk, hogy nincs rá keret, majd (lehet kaptok) karácsony előtt pénzt stbstbstb. Magyarán hazudnak......, sokkal kevesebben voltunk mi, mint az orvosok, ápolók, asszisztensek, akik szintén bele kerülhettek volna. Igen, szerintem is rosszul húzták meg a vonalat fogalmuk sincs arról, hogy ki a szakdolgozó, és ki van közvetlen kapcsolatban a beteggel. Viszont velem jót tett a kormány, hogy mint gazdasági dolgozó eü-ben nem számít szakdolgozónak, és kimaradtam. Az első pillanattól leléptem a süllyedő hajóról, és találtam sokkal jobb állást egy normális munkahelyen, normális bérért.

És, hogy az egyetemi diplomám egyenlő egy szakmunkás bérével a közalkalmazotti bértábla szerint 2017-től: NO SZENSZ, gyalázatos, hogy merészelte ezt megtenni a kormány.

2017. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!