Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A nagyobb munkatapasztalattal...

A nagyobb munkatapasztalattal rendelkező generáció, tehát a 35-55 közöttiek mennyire érzik hátrányban magukat a fiatalabb álláskeresők/állásváltoztatók mellett?

Figyelt kérdés

A hirdetések jelentős részében szerepel, hogy fiatal munkavállalót keresnek vagy fiatalos csapatba keresnek alkalmazottat. Ezeknél az állásoknál mennyire romlik a hosszabb pályafutással rendelkezők esélye? Ez a kérdés abban az esetben is érdekel, ha valaki munkakörön belül marad, vagy változtatni kényszerül rajta.

Pl. lehet valaki bolti eladó élelmiszerüzletben, aztán megszűnik a munkahelye, bezárják az üzletet és a lakóhelyéhez megfelelő távolságban mondjuk hirdetnek is munkát ugyanolyan bolti eladó munkakörben. De ide írhattam volna egyéb más munkakört is.

Másik eset meg, pl, valaki történelemtanár/optikus optikai üzletben, aztán mondjuk megszűnik a munkahelye, akkor mennyire van esélye mást csinálni ennyi évesen, ha ezekben a munkakörökben nem talál lakóhelyéhez megfelelő távolságban állást? Ez az utóbbi eset jobban érdekelne, hogy a munkaadók egy olyan pozícióra, amihez ők nem feltétlen várnak el tapasztalatot, mennyire fogadják szívesen a magasabb korú pályamódosítókat, mint egy fiatal, iskolából fél lábbal kilépett pályakezdőt?


2017. nov. 24. 10:17
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

"A hirdetések jelentős részében szerepel, hogy fiatal munkavállalót keresnek vagy fiatalos csapatba keresnek alkalmazottat. Ezeknél ...mennyire romlik a hosszabb pályafutással rendelkezők esélye?"


Multinál (diplomás, irodai állás)olyannyira, hogy egyáltalán be se hívnak sehova, hiába felelek meg a feltételeknek.


(45/N, több diploma, több nyelv, 21 év munkatapasztalat)

2017. nov. 24. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
61%

Először 35 évesen szembesültem azzal, hogy "öreg" vagyok :D

Így 50 felett pedig már nem is teszem ki magam annak, hogy visszautasítsanak: egyszerűen vállalkozó lettem. Nem volt könnyű a kezdet, de most már megy a szekér.

Spanyol középfokú nyelvvizsgával, idegenforgalmi ügyintéző végzettséggel és tapasztalattal (Costa Bravan segítettem idegenvezetni), valutapénztárosi végzettséggel és 13 év metróvezetői háttérrel most TAKARÍTÓ vállalkozó vagyok :D


Nem az én szégyenem, hanem az országé, hogy nem tudom kamatoztatni a tudásomat (hacsak nem majd vállalkozóként).

Mint ahogy az első válaszoló képzettsége sem kell az országnak :-(

2017. nov. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%

"Nem az én szégyenem, hanem az országé, hogy nem tudom kamatoztatni a tudásomat (hacsak nem majd vállalkozóként).

Mint ahogy az első válaszoló képzettsége sem kell az országnak"


Informatikát kellett volna tanulni, van már elég régész az országban.

2017. nov. 24. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
17%

Ha van munkatapasztalatod a szakterületeden , akkor fel fognak venni , még 45 évesen is ( legalábbis az országnak azon a részén , ahol munkaerőhiány van ).


Ha a saját szakterületeden nincsen hely , akkor bajban vagy , elköltözhetsz , átképezheted magadat , vagy mehetsz a gyárba , betanított munkára.

A gyárban nem szeretik a magasabb végzettségű dolgozókat , inkább a fiatalabb , jobban kezelhető munkaerőt keresik.Munka az van , de a jobb helyeket ( kevesebb munkáért több fizetés ) már lefoglalták , fizetni meg nem nagyon akarnak.

Átképezheted magadat valamilyen középfokú munkakörre ( én is ezt tettem ), de mindent újra kell kezdeni , amíg pár év munkatapasztalatot nem szerzel az új szakmádban , addig rendes fizetésre ne számíts.

Ha középfokú munkakörre átképezted magadat , akkor a diplomát praktikusabb letagadni , mert nem fognak felvenni.

Egyébként aki " jól el tudja adni magát " , azt felveszik , mindegy hány éves , duma ,kinézet , fellépés és mersz kérdése az egész....


Egyébként nekem az a benyomásom , hogy a felvételiztetők a hozzájuk hasonló habitusú , korú embereket részesítik előnyben.....

2017. nov. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
83%

3-as, Te berúgtál? :D

Ki beszélt itt régészről? El is olvastad, amit írtam?

Idegenforgalom, metróvezetés, stb. De idegenforgalomban sem az időseket keresik, hanem a fiatal pipiket.

2017. nov. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!