Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek így is felvesznek...

Szerintetek így is felvesznek majd?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Jelentkeztem egy informatikai állásra egy budapesti cégnél. Az álláshirdetésben felsőfokú végzettséget és egy középfokú angol nyelvvizsgát is írtak, mint elvárás. Az interjú 3 körös volt, ahol leellenőrizték a programozói és az angol tudást is elég részletesen. Mind a három interjúm elég sikeres volt és elnyertem az állást. A cég is nagyon lelkes volt. A probléma ott van, hogy nincsen felsőfokú végzettségem és nyelvvizsgám se. :D (Az önéletrajzomban csak annyi van írva, hogy jártam egyetemre, nem írtam oda, hogy befejeztem volna. Bizonyára félreértették. Mint ahogy a nyelvvizsgát is. Annyit írtam oda, hogy tudok angolul, de nem írtam, hogy papírom is van róla.) Őszintén szólva a papírokat nem tartom sokra, viszont a cégek még mindig megkövetelik.

A kérdésem az, hogy szerintetek így is felfognak venni? Vagy felejtős?



2017. nov. 30. 17:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az egyetem alapvetően nem tudást, hanem szemléletet, hozzáállást, problémamegoldó és alkalmazkodó képességet ad át. A tudást majd a gyakorlatban szerzed meg úgyis, viszont az egyetem felkészít a nehézségekre. Az egyetemet végzett munkaerőt nem azért szeretik jobban a munkáltatók, mert szakmailag kompetensebbek, hiszen az ott megszerzett tudásnak jó ha 5%-át tudja hasznosítani az ember a munkahelyén. Viszont ha valaki elvégez egy nívós felsőoktatási intézményt, az elárul az emberről sokmindent. Azt, hogy van benne kitartás, alázat, szorgalom, képes alkalmazkodni és megfelelni a sokszor ésszerűtlen és logikátlan követelményeknek, stb. Aki otthagyja az egyetemet, mert nem tetszik neki, az majd a munkahelyét is ott fogja hagyni az első problémánál. Aki panaszkodik, mert nem ért egyet a tananyag felépítésével, az majd a főnöke által adott a feladatokat is meg fogja kérdőjelezni. Szóval az egyetemi végzettség egyfajta szűrő a HR-esnek, nem gondolják, hogy aki onnan kijön az egyből keni-vágja a szakmát, de azt jogosan gondolják, hogy aki egy nehéz szakot el tud végezni, az nem hülye, és rendelkezik azokkal az alapvető kognitív és diszciplináris készségekkel, amelyek szükségesek lehetnek a munkáltatónak a sikeres együttműködéshez.
2017. dec. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsóval.
2017. dec. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!