Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy mérnöknek lehet Ferrarija?

Egy mérnöknek lehet Ferrarija?

Figyelt kérdés
Képes lenne a fizetéséből (akár külföldön) venni egy (esetleg használt) ferrarit?
2017. dec. 2. 21:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem igen. De nem a 30-as éveiben... A mérnökök sokat keresnek, de nem biztos hogy eleget ha ilyen célok vannak. Ha jól kezeli valaki a pénzét mérnökként (nem él pazarló életet, befekteti a vagyonát stb) akkor egyáltalán nem elérhetetlen.
2017. dec. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

"A mérnökök sokat keresnek"


Attól függ melyik, egy IT mérnök konkrétan nyugdíjba mehet 35 évesen, de egy vegyészmérnök vagy egy építőmérnök az alacsony fizetésével 80 éves korára sem tudna összespórolni egy totálkáros használt motornélküli ferrarit.

2017. dec. 2. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
45%
Előző: Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Nem mondom, hogy minden mérnők milliókat keres, de Te most nagyon szélsőséges esetet említettél.
2017. dec. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Ez sokmindentől függ. Mérnök lehet valaki egy közintézményben is és kereshet 150 ezret, meg lehet gyárigazgató az Audinál többmilliós fizetéssel. Külföldön még szélsőségesebb fizetésbeli különbségek is lehetnek. Egy magasabb pozícióban lévő, vezető mérnök simán vehet szerintem Ferrarit, de ez nyilván attól is függ mire mennyi pénzt költ el.
2017. dec. 2. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%
Alkalmazottként senkinek nincs Ferrarija Magyarországon ebben biztos lehetsz.
2017. dec. 2. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
33%
Tegyük fel, hogy kapsz egy állást a nagy 4 közül valamelyikben Silicon Valleyben. Ha a Facebooktól kapod az állást akkor az éves $120k-$150k mellé kapsz még $150k kezdő prémiumot. Ennyiből már tudnál venni, de nyilván neked is vannak prioritásaid és inkább egy házra spórolnál. Egy normálisabb ház $800k-1M körül kezdődik azon a környéken. Akkor erre még rájön a felsőoktatás ára is amit vissza kell fizetned. Nagyjából 40 éves korod könyékén jutsz ki az adósságból és lesz egy saját házad. Onnan már csak rajtad múlik, hogy mire költöd és mennyit spórolsz.
2017. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Carragher_x ***** válasza:
33%
40-50 millióból lehet venni egy használt Ferrarit, szóval aki ennyiért tud pl ingatlant venni, az értelemszerűen az helyett akár autót is vehetne.
2017. dec. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
18%

Nem Ferrariért kell dolgozni, hanem a munka szeretetéért. Aki csak a pénzért dolgozik, az becstelen ember

Környezetmérnök,

12/F

2017. dec. 3. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

A korábbi hozzászólót nem tudom miért húztátok le, reális a világszemlélete!

Vegyészmérnök vagyok, eddig 3-or váltottam munkahelyet, mivel keveset fizettek, túlórát nem nézték sehol, hétvégén folyamatosan jöttek az extra feladatok, amit szintén nem fizettek.

Jelenleg nettó 132e-et kapok, nincsen hétvégézés, papíron heti 5 nap, de megegyezés szerint 1-nap nem kell mennem, letelik a 8 óra utána nem túlóráztatnak, illetve 1-er igen, de azt ki is fizették.


Mivel van saját házam, kertészkedek, állataim is vannak, 1,5 KW-os napelemem rendszerem is, valamint fatüzelésű kazánnal fűtök, amihez az erdősávom megtermeli a tüzelőt. 1 ha erdő 440e Ft-os beruházás volt immáron 7 éve, bár többet lopnak belőle, mint az évi saját fogyasztásom, de ilyen ütemben az újrasarjadással még jó pár évig kitart.


70-80e-et tudok félre tenni havonta, ha lenne családom, vagy gyerekem akkor valószínűleg ez kereken nulla lenne.

2017. dec. 3. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%

Én sem értem, hogy miért huzták le az egyik válaszolót.


Építőmérnök és építész ismerőseim fizetése is elég gyér. Ha normális bért akarnak dolgozhatnak heti 6 napot 12 órában.


Előző válaszolóhoz hasonló információk jutottak el hozzám vegyész mérnököktől is. Agrár mérnök vonalat meg meg se említsük.


Gépész, Villamos és IT-s vonal a nyerő a többi viszont elég gyenge.

2017. dec. 3. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!