Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy mérnöknek lehet Ferrarija?

Egy mérnöknek lehet Ferrarija?

Figyelt kérdés
Képes lenne a fizetéséből (akár külföldön) venni egy (esetleg használt) ferrarit?
2017. dec. 2. 21:32
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
60%

Segédmunkás agrármérnök vagyok, életben nem lesz Ferrarim a fizetésemből, de még új Passatom sem....

A volt főnököm ( ő is alkalmazott ) gépészmérnök (német polgár) , neki lehetne, de nem vesz.

Szóval igen is meg nem is.

2017. dec. 4. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

:)


van is. EHS mérnök vagyok és van egy 512TR Testarossám. Örököltem pénzt, és nem lakást vettem rajta kiadásra, hanem Németországból egy Testarossát. 65.000 Eurót adtam érte 8 éve, most olyan 170-180 körül ér. Persze letakarva áll a garázsban, soha nem helyeztem forgalomba. Nem is akarom, nem is tudnám forgalomba helyezni mert annyi felesleges pénzem nincs. Így se költségmentes, hiszen időnként meg kell járatni, illetve a karosszária, beltér állagmegóvása melós és költséges. 10-15 év múlva, ha felnő a fiam, az árából vélhetően el tudja kezdeni az életét. Ezért van.

De azt gondolom, a hazai viszonyok között egy racionálisan gondolkodó mérnök nem tartana fenn egy Ferrarit. Max befektetésnek, mint én. De azzal közlekedni, hát, szinte kizárt. Művészek inkább. Pl. Győzike.

2017. dec. 8. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
most látom mit írtam, szóval helyesen: Művészek pl. VAGY Győzike.
2017. dec. 8. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Carragher_x ***** válasza:

"10-15 év múlva, ha felnő a fiam, az árából vélhetően el tudja kezdeni az életét."

Hát érdekes szemlélet egy autót befektetésként tartani, sőt úgy is mondhatnám, hogy butaság. Pláne hosszútávon, amikor óriási átalakulás előtt áll az egész autóipar és feltehetően a teljes ma ismert közlekedési kultúránk gyökeres meg fog változni a következő évtizedekben.

Szóval én azt tanácsolnám, hogy addig szállj ki belőle, amíg még nem olyan nagy bukó. Bár tudom, hogy felesleges tanács, mert úgyse fogadod meg, hisz "há' emelkedik".:D

2017. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!