Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes ma már diplomát szerezni?

Érdemes ma már diplomát szerezni?

Figyelt kérdés
A munkaerőhiány miatt ma már egy gyári operátornak megadják a közel nettó 200 ezret akkor miért szenvedjen a fiatal éveket mire megszerzi a diplomát és kap mondjuk kezdő mérnökként orvosként vagy informatikusként ugyanannyit.
2017. dec. 4. 22:49
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
89%

1. 3 műszak mellett nem lesz életed, tönkremegy az egészséged.


2. Diplomával csak a kezdőfizetés annyi, lehet az még ennek a háromszorosa is, de betanított munkásként 20 év múlva is ugyan annyit fogsz kapni mint aki tegnap kezdte.

2017. dec. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
75%
Azért én nem hiszem azt a nettó 200-at gyári melósoknál. De ha össze is jön, esetleg végig állni kell, esetleg folyamatos műszakban kell menni... Nem jó. És betanított munkásként 20 év múlva sem fog lényegesen többet keresni. Az informatikus és a mérnök kezdőként is többet kap, ha jól képzett, néhány év tapasztalat után pedig lényegesen többet. Az orvosi pálya ilyen szempontból kevésbé éri meg.
2017. dec. 4. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

1 - Hosszú távon könnyen belerokkanhatsz a 3 műszakos munkába, az álldogálásba és ott állsz majd 50-60 évesen leszázalékolva, horrorisztikusan alacsony állami ellátással

2 - Monoton munkát végzel, amiben nagyon előrelépni sem tudsz szakmailag, ellentétben egy diplomás állással, ahol összetettebb a feladatköröd és idővel a többszörösére is emelkedhet a fizetésed

3 - Ki tudja, mint hoz a jövő? - lehet, hogy egy-két évtizeden belül már robotok (vagy migránsok :P :D) csinálják majd meg az egyszerűbb munkákat

4 - Diplomás tudással bármikor vállalkozhatsz, dolgozhatsz szabadúszóként, gyári munkásként - legalábbis a szakmádat hasznosítva - viszont nem

5 - Bizonyos diplomás állásokat - főleg informatikát, azon belül programozást - rövidebb, intenzív tanfolyamokon is elsajátíthatsz, nem kell évekig tanulni (legalábbis intézményi keretek között, magadat persze érdemes és kell is képezni önállóan is)

6 - Bár ez kevésbé fontos, de a társadalmi megbecsültség sem ugyanolyan

7 - Ami viszont fontosabb, hogy a gyárakra jellemző, sokszor "primitívebb" közeg (egészségtelen életmód, beszűkült érdeklődési kör és beszédtémák, életuntság-fásultság, egymás kibeszélése a háta mögött, kulturálódás és tanulás/önfejlesztés iránti teljes közöny stb.) visszahúzhat

2017. dec. 4. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
Ma már nem érdemes, majd holnap.
2017. dec. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
55%

Én nem bántam meg a diplomám, bármit fogok dolgozni, jól helyt fogok állni, ha emberekkel kell foglalkozni.

+ én már soha nem leszek gyári munkás, konkrétan ez a legnagyobb előnye.

A barátnőm gyárban operátor és gyűlöli, pont azok miatt, amit a fentiek leírtak. Pedig Angliában még jól is keres vele.

2017. dec. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%
Ne dőlj be a hirdetéseknek , azok átlagot mutatnak és a cafetéria is benne van . Haver targoncás 8órába nettó 180 megvan , de ezért éjszakai melót sokat vállal kinti rámpán hajt no fűtés no lazsálás . A forrasztó stb munka káros , a kereskedelmi melós felvétel csak hízelgő és nem heti 40 órába kapja a bért , ha lemegy a roham próba időn belül elhajtják ... Tanulj addig találsz valami jót és melegben lehetsz poénos társakkal élményekkel -
2017. dec. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
Gyári operátornak fiatalon sose menj mert nagyon kihasználnak mivel fiatal vagy biztos többt birsz stb ütődöttek miatt, személyes tapasztalatból mondom, nekem a gerincem bánta 22 évesen porckorongsérv azért nem vicces elhiheted. Inkább szerezz egy szakmát, Kőműves, csempéző,ács ,festő stb ezekből nagy a hiány és nem ritka hogy 300 ezer forintot is keresnek nettóban
2017. dec. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
55%

Nettó 200 kezdőként nem egy nagy pénz, mérnökként, pláne infósként pláne. A további karrierútról nem is beszélve.


A robotizálás és a mesterséges intelligencia térhódításával az ipar erősen rohan abba az irányba, hogy nem betanított munkások hanem értelmes, rendszerben gondolkozó emberek kellenek, lehetőleg teches tudással. Ha beállsz a szalag mellé fiatalon, gyakorlatilag lábon lövöd magad a későbbi karriered szempontjából.


Végül az egyetem egyáltalán nem szenvedés, pláne mondjuk egy kuplunggyárhoz képest. Engem az utóbbiban szerzett tapasztalat motivált az előbbire.

2017. dec. 5. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
61%
A diploma lassan már alap, persze, hogy érdemes. Nézz csak szét az egészségügyben pl.. Van még talán egy olyan generáció, a 70-es években napvilágot látottak akiknek nincs diplomájuk. Valaki elvégez ma egy eü-i szakközépiskolát vagy sima gimnáziumot egyből fut a főiskolára, hát hova máshova ha nem oda (?) majd gondolod a KIKÁ-ba 85 ezerért.
2017. dec. 5. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim válasza:
81%

Érdemes.

Egyrészt mert többet fogsz keresni később, sokkal szélesebb a karrierlehetőség.

Másrészt. Azért egy gyári operátor munkakörülményei messze nem olyanok, mint egy mérnöké.

Én pont informatikus vagyok, de még kevesebb pénzért is ezt tenném, mint a gép mellett rutin, monoton, rabszolgamunkát végezzek.

2017. dec. 5. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!