Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Azok, akik régóta több éve,...

Azok, akik régóta több éve, vagy akár több évtizede Németországban, vagy Svájcban dolgoznak gazdasági migránsként, hogyan látják, hogy viszonyulnak hozzájuk a helyi németek és svájciak?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatok érdekelnek. Ha kikötöznék mondjuk Münchenbe dolgozni, vagy egy svájci vidéki hotelbe konyhára, szobalánynak, esetleg idősek mellé házi idősgondozóként, vagy hasonló kétkezi munkakörökbe, mire számíthatnék?

2017. dec. 11. 14:46
 1/5 fcsenike válasza:
Szia, mi Németországban éltünk. Nagyon szerettek minket a németek. Bár mi keleten egy faluban éltünk. Nyugaton nem tudom milyen a helyzet. Hallottam jót is rosszat is. Mindenhol vannak olyanok, akik nem szeretik a külföldieket. De általában kedvesek szerintem.
2017. dec. 11. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70%
Hát sokkal befogadóbbak, mint az otthon maradt rasszista honfitársak... lenne kitől tanulni.
2017. dec. 11. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Semmi probléma, a svájci németek elfogadtak (bár tartózkodóak, de melóban korrektek), az olaszok ők tipikus olaszok, nagyon kedvesek, nyíltak, a franciák meg furcsák, bár köztük is van 1-2 jófej.


A kinn élő magyarokkal, arabokkal és törökökkel viszont nagyobb a probléma.

Tulajdonképpen mindenkivel, aki kivagyiskodik, nagyképűsködik, és/vagy nem dolgozik. Őket nem tűrjük meg és a többi kolléga/ember is negatívan áll hozzájuk.


Emellett viszont a Bewilligungok korlátozásával (pl. románok alig kapnak, szaúdi régióból pedig senki sem) próbálják ezt kiküszöbölni.

2017. dec. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azt elfelejtettem írni, hogy Svájc esetén német nyelvterület érdekelt.

Köszönöm a válaszokat, erre számítottam.

2017. dec. 12. 22:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Svájc nagyon rendben van, a helyiek kedvesek, barátságosak,egyáltalán nem lenézők. A bankban, ahol dolgozom van pár antiszoc arc, de összességében véve elég jól el lehet lenni velük.
2017. dec. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!