Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jártatok már Németországban?...

Jártatok már Németországban? Melyik részén? Tetszett nektek az ország? Milyenek az emberek? Hogy viszonyulnak a turistákhoz?

Figyelt kérdés
2013. márc. 28. 06:51
 1/5 schocko ***** válasza:
74%
Jártam már több részén is. Nagyon szép ország. Nincs teledobálva szeméttel, mint mondjuk Budapest. Az embereknek egy fejük van és kicsit magasabbak, mint a magyarok. Általában járművel közlekednek. A közlekedési eszközeik egyformák, és általában, feketék, fehérek vagy szürkék. Ők maguk is igen szürkék. Egyforma házakban laknak, egyforma ruhákban járnak. (minden második férfi Jack Wolfskin vagy The South Pole kabátban, a fiatalok fehér talpú cipőben). Nagyon fegyelmezett emberek, nappal dolgoznak, este tévét néznek vagy neteznek, utazás közben okostelefonokat nyomogatnak és drótok állnak ki a fülükből, hétvégén grilleznek és focimeccsre járnak.
2013. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly voltam Berlinben 5 napot, nekem nagyon tetszett. Ez az 5 nap nem volt elég arra, hogy megnézzek minden látnivalót, annyi minden van ott. Sok emberrel nem kerültem közvetlen kapcsolatba, a szállodában teljesen normális volt a személyzet és a többi vendég is, a meglátogatott helyeken is segítőkészek voltak. Nekem szimpatikus hely volt, az árak sincsenek elszállva, szívesen visszatérek oda, ha tehetem.
2013. márc. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Többször is jártam. Kiskoromban Berlinben, majd Münchenben is. Nagyon szép ország. Kedvesek és vendégszeretőek az emberek. Udvariasak is, sosem lökdösődnek. Egyáltalán nem néztek le minket, magyarokat. Az utcák és a vasútállomások is makulátlanul tiszták, és látszik az embereken az életkedv és a jólét.
2013. márc. 28. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Én Franfurt am main mellett lakom egy éve. Nagyon tiszta és szép környék,még a szántóföld melletti utak is betonosak és szépen gondozottak.

Az emberek valóban unalmasak és felületesek. A boltokban mindenki rettentően kedves,mosolygós és előzékeny,de onnan,hogy megkérdezed,hogy hogy vannak és mit szólnak a mai időhöz,sokat nem beszélgetnek.

Az utcán a párok sosem ölelkeznek vagy csókolóznak.Meglepő,de ha mégis,ők törökök :D Rengeteg erre a török,kurd és albán. Sok nő jár itt is ebben a fejkötőben (nem tudom mi a neve).

Majdnem mindenki ért angolul,de kevesen válaszolnak. Gondolom túl büszkék vagy a fene tudja. Eddig mindenhol megértették amit angolul kérdezek,de németül válaszolnak 80%ban. A fiatalok könnyebben szólalnak angolul,de van bennük is egy kis visszafogottság, 3 lépés megtartás. Viszont onantól,hogy németül szólalsz meg (akár milyen helytelenül is) nagyon segítőkészek!


Aztán...mit is említsek még...rettentően szabálykövetők. Ha kinn van egy tök egyenes úton a 70es tábla, ahol simán lehetne többel is menni, ők akkor sem mennek. Autópályán ugye nincs sebességhatár, viszont ha van forgalomlassító 120-as, akkor ott 121nél nem mennek többel.

A rendőrök nagyon segítőkészek és kedvesek, igazán jó kedélyűek mindig. Igazoltatáskor is mosolyognak, ha kell 3x elmondják lassabban. Én pozitívan csalódtam bennük!


Aztán...őőő a német lányok és fiúk eléggé elfuseráltak...számomra nem szépek. Általában fehér bőrű, magas, puhán zsíros emberek. vagy a másik véglet,hogy pálcika vékonyak, hófehér a bőrük. Viszont nagyon divatosan öltözködnek, adnak a rucikra a fiatalok. És tényleg rengetegen a méreg drága jack wolfskin cuccokban járnak, főleg a 35-40 fölöttiek.


Látszólagosan jól élnek, rengeteget költenek, minden üzlet,kajálda, bolt mindig teli van. Érthető is, jól keresnek,van mit költeni, igazi fogyasztói társadalom.


A boltokban itt tényleg 95% német termék van, és ügyelnek is rá,hogy német terméket vegyenek.

Húú,nem jut több eszembe. Kérdezz,válaszolok :)


(23 éves lány szemszögéből írok)

2013. ápr. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Előző vagyok!

Az jutott még eszembe a szabálykövetésről,hogy a gyalogosok is szinte mindig elmennek az átkelőre és megvárják a zöldet. Alig látni a piroson átrohanó embert.


Meg még az is fura nekem,hogy a kutyákat mindenhova beengedik: plázákba, éttermekbe, ruhaboltokba, mindenhova. Kicsit nekem fura,hogy kajálok egy olasz étteremben és a nőci becsattog a pincsiével a mellettem lévő asztalhoz, rendel egy sütit és a fele tejszínhabot odaadja a kutyájának. Nyáron a személyzet még vizet is visz a kutyáknak...félelmetes mennyivel másabb a gondolkodásuk...én tudod mikor engedném be a bolhás kutyákat az éttermekbe...fujj!


Aztááán még az is említésre méltó,hogy hiába eu tagok, nincs olyan nagy herce-hurca a szabályokkal. Én pl egy kajáldába dolgozom és sose adunk blokkot, rendes pénztárgép sincs... nincs külön 3 féle mosogató a zöldségeknek, húsoknak, szennyes edényeknek...egy mosogató van és csá-pá. Nem kell munkaruhában, fehérben dolgozni,még a kötény sem kötelező...


Hm...aztán...nincsenek kisboltok,csak bevásláóközpontok. Max hentest vagy zöldségest látni, de élelmiszer bolt csak hálózat van. Az étel kb ugyan annyi,mint otthon, a benzin is, a szolgáltatások drágábbak: étterem,kávézó,masszázs,fodrász,mozi,vidámpark, ilyenek. Maga az étel nem,de az életvitel drágább. Persze nézőpont kérdése, mert a fizetések jobbak,mint az otthoni. Itt egy átlag órabérből 4-5-6 liter benzint tudsz venni... otthon? max 1-2őt.

Rengeteg az új és drága autó, gondolom e miatt is.


Na asszem ennyi, de kérdezz nyugodtan :)

2013. ápr. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!