Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez a fizetés elfogadható így...

Ez a fizetés elfogadható így Budapesten?

Figyelt kérdés

Most végzek egy vidéki egyetemen, de januártól felköltözöm Budapestre. Elkezdtem már állásokat pályázni persze, és meglepetésemre rögtön az első helyről felajánlották az állást, ahol interjún voltam. Nagyon szimpi volt a hely, a munka és a vezetőség is, csak a fizetést keveslem, főleg hogy egyedül kellene eltartanom magam Pesten.


A tények: 25 éves pályakezdő vagyok gazdasági mesterdiplomával (fél év gyakorlati tapasztalattal, előtte más területen diákmunkáztam), angolul felsőfokon, németül középfokon beszélek.

Nettó 165 ezer ft-ot és havi 20 ezer cafeteriat ajánlottak fel, azt ígérik évente lesz emelés. Egyik ismerősöm ott dolgozik (nem miatta jelentkeztem ide, csak az interjú után láttam, hogy ott ül az irodában :D), azt mondta tényleg van emelés, havi nettó 10 ezer évente (ő 3 éve van itt, szeret itt dolgozni).


Ti ezt elfogadnátok így? Tudom hogy sok multinál kereshetnék kezdőként is 200 körül, de a szívem egyelőre azt mondja, fogadjam el ezt, mert nagyon tetszene a munka és a fizun kívül szimpi minden...


Szerintetek?


Köszi!


2017. dec. 16. 07:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Fogadd el ha kijössz ennyiből, de mindig keress jobbat. Aki xar fizetést ad diploma mellé, ne csodálkozzon ha lelép a dolgozó pár hónap múlva mikor jön a jobb ajánlat. A lényeg, hogy dolgozz és rutint szerezz.

Fogadd el!

2017. dec. 16. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Én azért körbenéznék máshol is.


Budapesten ez eléggé Basic fizetés. Arra elég hogy kijössz belőle de hosszú távon semmi megtakarításod nem lesz. Az évente 10 ezer emelés meg önmagában lópikula, tekintve hogy az árak sokkal jobban emelkednek.

2017. dec. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Én is kevesellem, kb. bruttó 300e a reális.
2017. dec. 16. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

1. ez még vidéken is nagyon gyenge

2. számolj, albérlet 100E, rezsi ha spórolsz 20E, kaja ha spórolsz 30E, bérlet 10E már nullázódtál

3.kiröhögném Budapesten azokat a barmokat akik ennyit ígérnek, nemhogy dolgoznék náluk

Nyomorogni rohadtul nem érdemes ide felköltözni.

2017. dec. 16. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%

Ilyn xar fizu mellett.persze, hogy mett mindrnknek ajanlanak pozit...


Mesterdiplimaval 200e a realis kezdo netto.

2017. dec. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nem sok fizetés, de tapasztalatszerzésnek elfogadhatod, mellette viszont nézgelődj. Arra jó, hogy be tudod írni az önéletrajzodba majd, hogy dolgoztál már, aztán 1 év múlva elmehetsz már egy magasabb fizetésért máshova. Nekem is volt ilyen munkahelyem amit csak ugródeszkának használtam. Hosszútávon biztos nem maradnék, ezek szerint kb 4 év után érnéd el a 200 ezres nettó fizetést? Szerintem 1 év tapasztalattal már simán felvesznek akárhova nettó 250-ért is.
2017. dec. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
39%

Elfogadható..

Egy felelősség nélküli mosogató munkát végzőnek.

2017. dec. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Műszakpótlékkal együtt ennyit kap haverom a Nemzeti Dohányboltban. Kapj már a fejedhez.
2017. dec. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Estádio de Felchút ***** válasza:
75%

Kevés, nettó 200 reális BP-en, okleveles közgazdász végzettséggel. Ha az a mester Pénzügy, vagy Számvitel, akkor meg inkább 220-240 nettó.


"azt ígérik évente lesz emelés"


Az ígéret szép szó, de a "Speciallægepraksisplanlægningsstabiliseringsperiode" sokkal szebb (dánul van). Ami le van írva papírra, csak az számít...

2017. dec. 16. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
82%
Hát ez tényleg kevés. Pesten ismerőseim frissen végzett bölcsészként. (fordító-tolmács) Cafetériával nettó 230-250es ajánlatokat kaptak.
2017. dec. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!