Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogos a felháborodásom vagy...

Jogos a felháborodásom vagy csönd a nevem?

Figyelt kérdés

Januárban lesz 1 éve, hogy a sógorom boltjában dolgozom. 160ezer forintot keresek, abból 40ezer ft a bérletem, tehát 120ezer forintom marad. Amikor idejöttem sok minden ígérve lett. Gondolok itt bónuszra, fűtés cserére, stb. Ugyanis ez egy könnyű szerkezetes kis "ház", tehát kb. olyan idő van kint, mint bent, hiába megy a fűtés egész nap. (Kabátban ülök egész nap).. Pénteken megkaptam a fizetésem, és szomorúan vettem tudomásul, hogy 1 ft bónuszt nem kaptam. Azt tudni kell, h 1 év alatt egyetlen egyszer sem kértem szabadnapot, csupán nyáron 1 hétre mentem el szabadságra. 1 év alatt összesen 2x késtem el, és akkor sem 10 percnél többet. Vidéken lakom, másfél óra a busz utam + fél óra metró. Ez napi 4 óra utazást jelent nekem. Szombatonként 3 órára vagyunk nyitva, tehát többet utazok, mint amennyit dolgozom. Nyilván emberből vagyok, szoktam hibázni, de csak olyat, hogyha valami elfogy nem írom fel, de ez is 1 héten 1x fordul elő, és ő mindig észre veszi, ha nem írtam fel, így soha nincs az, hogy valamink nincs, amit keresnek.

Tehát a kérdésem az lenne, hogy jogos e a felháborodásom? Itt ülök napi 8 órában -5 fokban, végzem normálisan a munkám és nem érdemlek akár 5ezer forint jutalmat? Ráadásul tényleg nem egy jött ment alkalmazott vagyok, hanem a felesége húga! Ti mit gondoltok erről?



2017. dec. 18. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
61%
szerintem keress másik munkahelyet... kihasználnak olyan szinten, hogy nem érdemes vitát indítani, nem lesz érdemben jobb. Még az utazásodat sem térítik... Kapzsi, mohó emberek. Otthon nem találsz valamit? milyen végzettséged van?
2017. dec. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%
rengeteg üzlet ajtaján van kiírva: "munkatársat felveszünk"- ennél csak jobb lehet
2017. dec. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Irodai asszisztens végzettségem van, de ahol lakom semmi munkalehetőség a gyárakon kívül. Sajnos én is azt látom, hogy teljesen kihasználnak. Minél előbb váltani fogok!
2017. dec. 18. 12:56
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Év végu jutalom adása nem kőtelező. Nem emiatt pocsék a munkahelyed. Jobban jársz ha elkezdesz másik állást keresni. Máshol egy picivel többet adnak.

A szabadságodat beszéld meg a sógoroddal. Talán kifizeti feketén.

2017. dec. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

"Irodai asszisztens végzettségem van, de ahol lakom semmi munkalehetőség a gyárakon kívül. "


Ne haragudj, de szerinted a gyárban 3 műszakban jobb lenne ugyanennyiért dolgozni? Éjszakázni, wc-re sem lehet kimenni, stb.

Tudom, hogy azt szeretnéd hallani, hogy kihasználnak, de a nettó 160 ezer szakképzettség nélkül (mert az irodai aszisztens nem az, bocs) elég szép fizetés.

Szakképzett minimálbér nettó 107 ezer ft - csak, hogy tudjunk mihez viszonyítani.

Arról nem tehet a sógorod, hogy 40 ezer ft a havi közlekedés.

Az, hogy a fizetésnél ne,m kaptál bónuszt, nem jelenti azt, hogy ez után sem fogsz, de azt javaslom, ha sérelmed, rossz érzésed van, ne a gyakorira gyere, hanem VELE próbáld meg dszkréten megbeszélni.

Pl. "jól esett volna, ha kapok valami kis jutalmat", stb

2017. dec. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
43%

Áruházak sincsenek a környékeden? Pénztárosként, árufeltöltőként, eladóként is megkeresel ott 120-at (jó, nyilván nem a Pistabá 2002 Bt.-nél, hanem valamelyik nagynál), és azért lehet szidni a köcsög multikat, de ott az ügyintézéssel soha nincs gond, meg többnyire a körülményekkel sem igazán. Igazából egy kisbolttól sokkal jobb pénzt nem nagyon lehet elvárni, az is meglepő, hogy mindent legálisan intéznek neked, de ettől teljesen függetlenül nem éri ez meg neked a legkevésbé sem.


A poén kedvéért számold ki, mennyi időt tartózkodsz munka miatt távol (onnantól kezdve, hogy kiléptél a kapun, addig, amíg haza nem értél). Ez alapján számold ki az órabéredet, úgy, hogy abból kivonod a bérleted árát. Olyan nettó 450 Ft-ra fog ez kijönni. Még mindig jobb, mint a gyár, de azért az összehasonlítás kedvéért a minimál órabér ~500 Ft...

2017. dec. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem mondjuk gyárban is 1000 Ft volt az átlag nettó órabérem 3 műszakban és nem volt rabszolgamunka.


Amúgy ha már úgyis napi 4 órát utazol, tanulhatnál közben valamit (pl. nyelvet), hogy találj jobb munkát (kivéve, ha a kötekedő munkaügyes troll vagy, aki hasonló kérdéseket írogat ki és utána beleköt minden segítő válaszba :D).

2017. dec. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
28%
Egy évben minimum 20 nap szabadság jár. Ez kortòl és gyerekek számátòl függően növekszik. Nálunk aki nem vesz ki valamennyit annak kötelező otthon maradnia január elsejétől annyi ideig, hogy elfogyjanak a tavalyi szabadnapjai. Máshol viszont szokás kifizetni. Én a helyedben vagy megállapodnék fix fizetésben, de akkor kivenném a szabadnapjaimat rendesen, vagy òrabérben. Arròl nem tehet, hogy messze laksz, nem mindenhol fizetik. 160-at Budapesten akárhol máshol is megkapsz, szòval én nem félnék megmondani neki, hogy mit szeretnék. Egyébként is rokonok vagytok, elvileg ìgy még könnyebben meg lehet beszélni. Sok sikert!
2017. dec. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
59%
SOHA nem dolgoznék rokonnál. Mert szerintem hülyén jön ki az egész. Ha keveset kapsz akkor nehéz szólni is, mert akkor meg jöhet azzal, hogy örüljél, hogy téged vett fel, mert rokon vagy. Meg egyik nap lebasz aztán meg családi vacsoráknál jópofizni hogy minden rendben, mint jó? Én a helyedben inkább keresnék mást. Addig ne hagyd ott amíg nincs más de érdeklődj munkahelyeken, hogy mik a lehetőségek.
2018. jan. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Azt gondolom, bónusz akkor jár, ha teljesítettél valami extrát, és/ vagy ha kitermeled a munkaidődben az árát. Jó előre megegyezni, mit kell teljesítened a bónuszért. Egy okos munkaadó bónusszal kifejezheti az elégedettségét, és növelheti a munkavállaló lojalitását. Az, hogy 4 órát utazol és 40 ezret fizetsz bérletért, elég gáz, de a magánügyed, munkaadónak köze nincs hozzá. Költözz közelebb, vagy vállalj munkát lakhelyedhez közelebb. Úgy vállald be, hogy a bér, amit kapsz, kompenzálje-e ezeket. Úgy sejtem, nem. Ez esetben keress jobb helyet, ami neked jobban megéri.
2018. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!