Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek jogos a felháborod...

Szerintetek jogos a felháborodásom? Vagy én reagálom túl, és el kéne viselnem?

Figyelt kérdés

21 éves vagyok, egyetemista. Találtam egy nagyon jó állás ajánlatot, napi 4 órást. Fel is vettek, el mondták hogy kereskedelmi munkatársat keresnek, és egyszerűek lesznek a feladatok, egyetem mellett is abszolút rugalmasan lehet csinálni, lényeg h a munka el legyen végezve és meglegyen a heti 20 óra.


3 hete vagyok a munkahelyen. Betanulok. És aki betanít, egyedül ő ért hozzá, mivel ő dolgozta ki azokat a feladatokat amiket nekem át kell vennem. A munka, amit nekem kell csinálnom, az nem fér bele a 4 órásba. 2 hét alatt már plusz 15 órát voltam bent, úgy hogy még nem is én csinálok egyedül mindent, csak kb. 2-3 feladatot az 5-6 feladat helyett.

Tegnap beszélt velem a főnök, és mondta hogy nem fogja kifizetni a túlórákat, mivel én vagyok lassú. Ő nem adna nekem 4 órában olyan munkát amit nem lehetne lazán elvégezni az alatt.... azt mondta, ha nem gyorsulok bele, vagy nem tetszik akkor mehetek máshova...

A poén az, hogy nekem az első héten a kollégája megmondta hogy ez nem 4 órás munka.... próbálok gyors lenni, de nem adatrögzítésről van szó, hanem kereskedelmi tevékenységről, az én munkám a cég bevételére és a partnerekkel való kapcsolatra hat ki, egyértelmű hogy precíz akarok lenni, és nem összecsapni a munkát.

Szerintetek jogos a főnök szava, hogy én vagyok lassú, még betanulok, és nem fizeti a túlórát mivel azaz én hibám, vagy inkább lépjek le innen?

(mondom, csak ez alatt a 2 hét alatt plusz 15 órát voltam bent, a 4 óra munkaidőm után)

(a fizetés annyi, hogy diákként örülnék neki, mert 4 óráért 60 ezer az nagyon jó, de így hogy ennyit kell hozzá bent lenni, plusz van 2 nap amikor 6 óra alatt lehetetlen elvégezni a munkát, így igazságtalannak tartom, hogy erről nem tájékoztattak az interjún)



2016. jún. 29. 22:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
tipli, később is át fog verni és nem fog fizetni
2016. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy precíz vagy, vagy "elég gyors". Sajnos ez a szomorú tanulság.
2016. jún. 29. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is tipli innen.

Napi 4 óra meg havi 80. Ezt 60,000-ért csinálni azért nem egy olyan acélos órabér, sőt... Főleg nem, ha ez a valóságban inkább 110-120 óra.


Bármilyen diákmunkáért megkapsz nettó 500 ft-ot, sőt, éjszakai munkáért bőven 600-at is. Az meg heti 20 órára bontva majdnem ugyan annyi, ha meg hozzáadod a túlórákat még több is. És akkor arról még nem is beszéltünk, hogyha találsz egy normális diákmunkát ahol mondjuk 1000 ft körül is kaphatsz.

2016. jún. 29. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Hihetetlen milyen mocskos szenny világban élünk..... tavaly voltam egy másik helyen dolgozni, 4 órában szintén (meguntam hogy diákmunkánál lehúznak mint az állat), és ott volt h 40 ezret lehet keresni. Mondom jó. A munka telefonos értékesítő volt (informatikai tanfolyam). 3 jelentkező helyett csak 1et tudtam hozni 1 hónap alatt, úgyhogy 1 hónapnyi fizetésem az 20 ezer ft-volt........... gyűlölöm ezt a világot.

Most nézek másik munkákat, ahol jobban lehet keresni, vagy fesztiválos munkát. Hányingerem van ettől a világtól és az alkalmazotti léttől... mindenhol csak lehúztak eddig.

2016. jún. 29. 22:24
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ahhoz azért szokj hozzá, hogy akár alkalmazott akár vállalkozó vagy, ha nem teljesítesz nem lesz pénzed. Sőt, ha nem alkalmazott vagy még annyira sem lesz ha nem teljesítesz 101%-ot.
2016. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Vagy keresel mâst, vagy maradsz ès a 4 óra elteltèvel felállsz ès hazamèsz majd holnap folyt.köv.
2016. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó, egyet értek veled és igazad van.

Viszont amiatt rohadt ideges vagyok hogy erről az interjún nem volt szó hogy nem lehet elvégezni normálisan, NORMÁLISAN a munkát 4 óra alatt. Sőt még lehet hogy akár ritkán lehetne is, de a héten 2 nap TUTI BIZTOSAN minimum 6 óra a munka.

A fizetés meg nem nől vele együtt.....

2016. jún. 29. 22:40
 8/16 A kérdező kommentje:

Mmint utolsó előttinek szólt az előbbi.

Utolsó: sajnos nem lehet, mert egyik napról a másikra kell megcsinálni a munkát, ami a következő napra lesz kihatással, úgyhogy esélytelen hogy felálljak 4 óra után... (ráadásul 1-5ig van a munka, 1nél előbb információk hiányában nem tudom el kezdeni, ma is negyed7ig voltam bent)

2016. jún. 29. 22:42
 9/16 Eszter76 ***** válasza:
100%
Ha egyetemista vagy, menj diákmunka közvetítőhöz - tuti, hogy úgy jobban jársz.
2016. jún. 29. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%
Ledolgozott órákat fizesse ki, vagy jeleted. És ezzel fel is mondtál, mert rabszolga tartóval nem állsz le munkáról tárgyalni.
2016. jún. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!