Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti hogy álltok hozzá a munkáto...

Ti hogy álltok hozzá a munkátokhoz? - Lelkiismeretesen mindent beleadtok, vagy csak valahogy összecsapjátok, csináltok valamit, hogy teljen el az idő?

Figyelt kérdés

Vállalkozó vagyok, ingatlanokat takarítok - volt egy jó munkaerőm, aki betegség miatt kihullott...


Az elmúlt 2 hónapban 7 segédmunkást rúgtam ki, mert totál alkalmatlanok voltak - nem arról van szó, hogy nem értettek hozzá, hanem a hozzáállásuk volt katasztrofális...

Pl.

-Az elsőnek mondtam, hogy szedje le a rézkilincseket, polírozza le, mert azt építjük be az új ablakba (még ki is vettem a szerszámos ládából a csavarhúzót)- mire visszajöttem, feszítővassal és kalapáccsal szétvert mindent (vagy elhajlott vagy sérült minden), amikor számon kértem "Mindjárt kikalapálom, lepolírozom, jó lesz."

-Volt még pár hasonló... és ma (miután 3 zsák szemetet összeszedtem) az utolsóra annyit bíztam, hogy szedje össze a többit... A nejlon zsákba bedobálta a törött ablaküveget, téglát... a másikba meg pár ruhát... szóval vagy kiszakadt a zsák, vagy nem volt benne semmi.


Azt azért tudni kell, hogy ezek józan emberek voltak (alkoholistát nem alkalmazok), és az órabérük 500-2000 Ft között volt, ami azért napi 8 órában... és épp ez a fura, hogy még tök alapvető dolgokat (amihez maximum minimálisan kell gondolkozni) sem lehetett rájuk bízni.


Tényleg ilyen az emberek hozzáállása a munkához, vagy ennyire szerencsétlenül választottam ki ezt a 7 embert?


2017. dec. 18. 14:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek nagy részének ilyen a hozzáállása.

A mi társasházunkban a takarítónőt el is neveztük piszkítónőnek. Mert mióta őt alkalmazzuk, folyton összepiszkít mindent, leveri a festéket, az évek óta pókhálós helyeken horrorfilmet lehetne forgatni. De ne csak írásban írjam mert még nem hihető, íme inkább a kukatároló kapcsolójáról egy fénykép:

[link]

Vagy a közös képviselő évente milliós nagyságrendben mutyizik, munkák végeztetése meg semmi sincs. Vagyis mára megvalósult a proletárhatalom.


"...az órabérük 500-2000 Ft között volt"

Ugye mondom én. Mások azért a 2000 Ft-ért becsülettel és odaadóan megdolgoznak te meg a szarért fizetsz. Ahogy persze a társasházunk is.

2017. dec. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
18%
az embereket maximálisan kihasználom és csak élősködök rajtuk és semmit nem kapnak cserébe tőlem csak rombolást ha lehet.
2017. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
igenis.!
2017. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
Nézd, többnyire azért megy valaki segédmunkásnak, mert az agyi kapacitásai nem voltak elegek arra, hogy legalább egy normális szakmát kitanuljon. Ettől függetlenül tudhatnak jól is dolgozni, de ahhoz nagyon precíz, részletes utasításokat kell adnod, mindent külön elmagyarázva. Ami neked evidens, az nekik nem feltétlenül az. Nálunk például rosszul kötötték be a csöveket a kádnál, nem jött a víz, az egy dolog, hogy először leálltak vitatkozni, hogy biztosan a vadiúj csap rossz, a nagyobb baj, hogy helyből leverték az újonnan felrakott csempét a javításhoz, mert még arra sem sikerült rájönniük, hogy a két nappal korábban kialakított szerelőakna a túloldalról (garázs felől) pont erre való. Szóval sose bízz az értelmi képességeikben, nem feltétlenül a jószándékukkal van a baj.
2017. dec. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezőnek: szintén takarító vállalkozó vagyok (társasházi), és épp ezért én mindent saját magam csinálok - mondjuk rá is mentem egészségileg. De tudom, hogy amit én megcsinálok, az meg van csinálva rendesen.


1-esnek: ne is haragudj, nem ismerem a takarítótokat de egy takarítónak a munkájába MINDIG bele lehet kötni. Egyik nap szinte az utolsó szegletig szépen kipucoválom az egyik házat, végeztem, elégedetten kilépek a kapun (szeretek tiszta házat a hátam mögött hagyni :-) ) - és BELELÉPEK A KUTYASZARBA!! Még el sem mentem a házból, már odaszaratta valaki a kutyáját, közvetléenül a kapu elé. Auzt hittem, az ideg szétvág!!

Másik alkalommal, húsvétkor - mert ugye a takarító akkor is dolgozik, hiszten jönnek a kukások - felmossuk a kapualjat, elmentünk egy másik házba, jövünk vissza a kukát behúzni, erre összepisálva a kapu, folyik mindenhol (a frissen felmosott kapualjban). Majdnem sírva fakadtam - kezdhettük elölről.

Szóval egy takarítónő sosem lehet egész jó - viszont jól lehet szidni :-(


Kérdező, sajnos igen, nagyon nehéz becsületes embert találni, aki akar és tud is dolgozni.

De az a nettó 500 ft azért nagyon karcsú - annyiért én sem dolgoznék tisztességesen :D (csak poén)- ezertől felfelé már jó :-)

2017. dec. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
54%
500 forintos órabérért bézbolütővel verném szét a kocsidat műszak után.
2017. dec. 18. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ma 16:13: Igazad van abban hogy azért a botnak két vége van, vagyis a lakók nagyon is tesznek róla hogy rendetlenség legyen folyton. De a mi háztömbünkben a pókhálók nem az alapos takarítás után 1 héttel keletkeztek hanem több éves pókszövések eredménye. Persze azért meg is tudom érteni ha hanyag a takarító, hisz ha látja hogy a lakók közt annyira primitívek vannak hogy kutyát tart a lakásban, és kutyaszaros kézzel megfogják a bejárati ajtók kilincseit, vagy a kutyája a folyosóra huggyozik és ott hagyja a gazdája azzal a kijelentéssel hogy majd felszárad, akkor nem meglepő ha egyik takarító sem hülye és igénytelen alja népségnek nem hajlandó úgy takarítani mint ha egy öt csillagos luxus szállóban tenné.

Úgy is lehet fogalmazni hogy makulátlan munkát mindenki csak annak végez aki megérdemli mert már eleve makulátlan és igényes. Például a szocializmusban sem végeztek az emberek jó munkát. Saját szememmel láttam például olyat hogy a dolgozó munkaidőben részegen aludt a satupad alatt. Ennek a hanyag hozzáállásnak persze szintén oka volt. Az hogy az ország sem tett értük semmit, ráadásul a parasztok földjeit még el is vették. Akkor meg tolvajok milyen jogon tartottak volna igényt mások munkájára?

Egyik ismerősöm mesélt a szocializmusban kidolgozott forradalmian új biotechnológiai újításáról. Ami úgy jött létre hogy kivezényelték őket ingyenes társadalmi munkára, ahol amilyen a bér, olyan a munka alapon a facsemetéket fejjel lefelé ültette el. A gyökerük állt az ég felé. Vagyis a gyökereik meg voltak védve a talajban lakó kártevőktől. Hát ingyen így kell dolgozni, kár hogy nem láttam, jót röhögtem volna.

2017. dec. 18. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Sajnos ez a hozzáállása sok embernek.

Nem véletlenül ilyenek,segédmelós gondolom nem szakember tehát betanított robot agyát nem használja,igénytelen munkát végez.

Minnél alul pozícionált egy meló arra jelentkezők is nem leszenk agyoniskolázottak.

De a tötymörgést látom hivatalokban bankokban félig aludva ilyen lassított felvételt tolnak mint ha be lennének fűvezve de komolyan.


Bankban vagyunk x ügyfél és dolgozik egy vagy 2 munkatárs a többi tötymörög meg mászkál mint gólya kaka a levegőben,meg kávézgatnak.

És erre kapnak pénzt a desszert meg elkezdenek szídni mindent Orbántól kezdve a csillagokig csak magukat nem.


Ez van kérdező nem irigyellek megmondom őszintén.


Én többször megkaptam már itt,hogy hülye gyökér vagyok csak azért mert én a melóban hajtok ezerrel,és este is bent maradunk a kollégákkal dolgozni.

Jó mi mérnöki melót végzünk de itt is beleteszek 1500%-ot sőt többet is.

Szerintem a hozzáállás az emberek 95%-ból hiányzik,éppen csak el vannak 8 órát amiből 4-t ha ledolgoznak,minnél jobban elsunnyogják a munkát és meg akarják úszni.

És a kedvencema főnök szídása állandóan na azt tudják bizony a legtöbben.

2017. dec. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
500 forintos órabér? Te szórakozol? Én is tojtam volna bele vastagon, minimálbérért széthajtani magam, biztosan nem. Olyan 1500 környékén már vállalható, hisz csinálni kell ugyanúgy 35 meg -10 fokban. A napi 8 óra az ebédidővel együtt annyi? Mondjuk takarításnál pont nehéz elhinni, hogy napi fix 8 és jónapot, hisz ha még fel kell 2 emeletet mosni, akkor azt ugye nem nagyod ott. Bejelentve be voltak rendesen? Legalább 1500-as órabérért röhögve ott hagynám a mostani állásom is kb.
2017. dec. 19. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A legrosszabbul fizető kulimunkáknál is beleadtam mindent. És nem a munkaadó, hanem önmagam miatt.
2017. dec. 19. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!