Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megszűnik a munkaköröm....

Megszűnik a munkaköröm. Felajánlottak egy másikat de azt nem fogadom el. Mi fog történni?

Figyelt kérdés

Több okot is fel tudnék sorolni, de a lényeg, hogy nem fogom elfogadni a felajánlott munkakört.

Ilenkor mi van? A munkáltató felmondással, vagy közös megegyezéssel fogja megszűntetni a munkaviszonyomat?



2017. dec. 27. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
71%

Nem vagy köteles elfogadni az új munkakört. Ha nem fogadod el, akkor munkáltatói felmondással megszűnik a munkaviszonyod. A felmondásban benne lesz, hogy számodra új munkakört ajánlottak fel, de azt nem fogadtad el. A törvény szerinti minden juttatás megillet (végkielégités, felmondási idő stb)


Általában a munkáltatói felmondás kevésbé szerencsés, jobb a közös megegyezés. Ez az eset kivétel, hiszen nem fegyelmi okokból bocsájt el a munkáltatód, egyszerűen nem tudnak olyat ajánlani ami neked is megfelel.


(azért tudom ezeket, mert nekem is volt ilyen)

2017. dec. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszi!


"Általában a munkáltatói felmondás kevésbé szerencsés, jobb a közös megegyezés."

Ez hogyan kell érteni?

Az nem megy a fejembe miért jpbb a közös megegyezés.

Vagy úgy értsem, hogy "Ez az eset kivétel, hiszen nem fegyelmi okokból bocsájt el a munkáltatód, egyszerűen nem tudnak olyat ajánlani ami neked is megfelel."

Tehát abban az esetben amiben te is voltál és én is vagyok jobb ha felmondással szünteti meg a munkáltató a munkaviszonyt?

Én legalábbis a törvények, szabályok olvasgatása közben ezt valószínűsítem.

A munkáltatóm a közös megegyezést erőlteti inkább.

2017. dec. 27. 14:25
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy ne értsd. A munkáltatói felmondás tökéletes, mert így kapsz meg mindent, ami törvény szerint jár (végkielégítés pl. ha jár).


A közös megegyezés csak abban az esetben jó, ha pozitívabb számodra, mint a sima felmondás.


Bármi egyéb tekintetben az ég világon semmilyen jelentősége nincs sehol, hogy milyen jogcímmel szünt meg a munkaviszonyod.

2017. dec. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
41%

""Általában a munkáltatói felmondás kevésbé szerencsés, jobb a közös megegyezés."

Ebben tulajdonképpen lehet, hogy nincs is igazam. Nekem személy szerint az ugrik be róla, hogy kirúgtak. De ez szubjektív szóval felejtsük el, hogy egyáltalán leírtam.


Egy ilyen esetben semmiképpen se menj bele a közös megegyezésbe, mert abban az esetben neked nem jár semmi, a munkáltató kitöltetheti veled a felmondási időd. Ha ilyen esetben munkáltatói felmondás következik, akkor is kitöltetheti veled a felmondási időd, viszont jár a végkielégítés!


Ez a nagyon fontos különbség! Ilyen esetben munkáltatói felmondásnál több pénzt kapsz. Ez jogszerűen jár neked, semmiképpen se mondj le róla!


Nem vagy köteles aláírni a közös megegyezést!

2017. dec. 27. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%

m3WiTnduipMay9a5K7Gt nevű felhasználó


Hány hülyeséget fogsz még ideböfögni?

Egy KÖZÖS MEGEGYEZÉS során olyan feltételeket szabtok amiben KÖZÖSEN MEGEGYEZTEK. Ez se nem pozitív se nem negatív. A kérdező felnőtt ember, ha oylan feltételeket ajánlanak neki közös megegyezésre ami rosszabb, mint a sima munkáltatói felmondás akkor értelem szerűen majd az utóbbit válassza...

2017. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
41%

Gondolom most jólesik okoskodnod.


Ilyen esetben a közös megegyezés semmi másról nem szól mint hogy a munkáltató megpróbálja nem kifizetni a végkielégítést. Ha ki akarná fizetni, akkor miért akarna közös megegyezést? És persze annyira a munkáltató sem hülye, hogy többet fizessen mint ami törvényi kötelezettsége, szóval a közös megegyezéssel maximum ugyanúgy járhat a munkavállaló, de jobban semmiképpen.


Na további jó trollkodást, én leíratkoztam erről a kérdésről.

2017. dec. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
96%

Köszönjük Emese, hogy idaokádtad a hülyeséget majd még te vagy megsértődve...


Az feltételezem eszedbe sem jut, hogy pl. abban is megegyezhetnek egy közös megegyezés során, hogy nem kell letölteni a felmondási időt és ez lehet jó a kérdezőnek, ha új helyen kezdene? Meg még így zsigerből tudnék vagy 20 dolgot mondani, ami miatt adott estben jó lehet.


A hisztit meg tartsd meg otthonra. Nem kell hülyeséget írni és akkor nem javít majd ki senki...

2017. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Jó jó jó! Nyugii! Ne vesszetek össze!

Értettem és megértettem mindenki gondolatmenetét.

Valójában volt már kialakult álláspontom, csupán megerősítést szerettem volna kapni. Ez megkaptam, köszönöm!

Nem lehet röviden leírnni mi a helyzet, úgyhogy nem fogjátok megérteni a pontos helyzetet. A jogi értelmezés volt itt most a cél.


A munkáltatóm szeretné ha közös megegyezéssel szüntetnénk meg a munkaviszonyomat. Egyik mondatával üti a másikat a beszédében és ezzel elbizonytalanított.

Nem vagyok hülye, úgyhogy addig nem fogok aláírni semmit amg nem az lesz benne ami nekem a legjobb.


Most az a tipikus mexicoi felállás van a humán, a munkáltató és köztem amikor mindenki mindenkire fegyvert fog.

Szeretnék én lőni először... :D

2017. dec. 27. 15:12
 9/9 anonim ***** válasza:

"Ha ilyen esetben munkáltatói felmondás következik, akkor is kitöltetheti veled a felmondási időd, viszont jár a végkielégítés!"


Plusz a felmondási idő felén kvázi szabadságon lesz a munkavállaló. Magyarul közös megegyezés végkielégítés + felmondási idő felére járó bérről indul, különben nem éri meg.

2017. dec. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!