Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű szerződésnél...

Határozott idejű szerződésnél van próbaidő illetve fel lehet mondani?

Figyelt kérdés
2018. jan. 1. 17:43
 1/9 anonim ***** válasza:
72%

Hogy van-e próbaidő, azt a munkahely és a munkaszerződés mondja meg. Felmondani sokkal nehezebb (kivételes esetektől eltekintve), mert esetlegesen ki kell fizetned a munkáltató felé a hátralévő időre szóló munkabéredet (pl. 6 hónapos a szerződés, 2 hónap múlva felmondasz, akkor 4 hónapot ki kell fizetni) + a munkáltatónak okozott kárt, elmaradt hasznot, stb.

De olyan szempontból jó, hogy visszafelé is igaz ez: ha nem a Te hibád miatt felmond a munkáltató, akkor Ő fizet :-)

2018. jan. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak tudod, hogy milyen szerződést írtál alá? Egyébként van próbaidő ez esetben is, de gyakorlatban ritkán fordul elő. Mert pl. kezdi a munkáltató 2 hónappal, majd 3-6-8 stb. hónapszámmal folytatja. Amennyiben kikötöttek próbaidőt, azzal jól jársz, ha fel szeretnél mondani, mármint pi-n belül, mert akkor valóban nem lehet anyagi felelősségre vonni.
2018. jan. 1. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van amelyik cég hajlik rá, hogy elenged. Például nálunk a gyárban ha valaki kisebb pozícióban van azt elszokták engedni hiszti nélkül. De mondjuk gépkezelőt már nem nagyon.

Egyébként személyes tippem, hogy azt kell előadni, hogy családi körülmények miatt messzire költözöl el és onnan már nehezen vagy sehogy se tudnád megoldani a bejárást. Akkor a cég se tud mit mondani rá inkább elenged.

2018. jan. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De ha fontosabb pozícióban vagy ahova mondjuk minimum 1-2 hónap a betanulás akkor kizárt, hogy elengednek addig amíg nincs betanítva az utódod.
2018. jan. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja tök s zopás a határozott szerződés. Ha még próbaidős vagy hagyd ott a fenébe. Én most szabadultam el egy ilyen helyről. Lett volna egy jobb időközben de nem engedtek el azt meg persze betöltötte más és most meg nem is jeleztek vissza, na de nem baj mindenhova kell ember mostanában úgyhogy tuti lesz helyem.
2018. jan. 1. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsóval értek egyet. Inkább esetleg legyen valaki 1 hónapig munka nélkül mint hogy olyan helyen húzzon le éveket vagy hónapokat ami totál nem neki való. Próbaidő alatt dobbantani kell, mert 1 éves határozott szerződésnél már nem biztos, hogy menni fog.
2018. jan. 1. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elég furcsák vagytok: egyrészt a kérdező nem írta, hogy már ilyenben dolgozna ("csak tudod, milyen szerződést írtál alá?"), lehet, csak érdeklődik felőle, másrészt azt meg egy másodpercre sem feltételezitek, hogy esetleg még jó is lehet az a munkahely...

Ja, és nem mindenki lakik Bp-en (lehet, a kérdező sem) , ahol bőven lehet válogatni a munkahelyek közül - vidéken azért nehézkesebb...

Én pl. 5 évig dolgoztam határozott idejű szerződéssel ( évente hosszabbították) és semmi bajom nem volt a munkahellyel :-)

2018. jan. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Miért ne lehetne határozott idejű szerződést felmondani? Szerződéstől függ. Dolgoztam így, és benne volt a szerződésemben ugyanúgy az egy hónap felmondási idő. Ráadásul közalkalmazottként, szóval tuti minden törvényesen volt. Legtöbbször nem azért vesznek fel valakit határozott munkaidővel, mert korábban nem akarják elengedni, hanem inkább a munkáltató nem akar hosszabb távon elköteleződni, esetleg eleve valakinek a helyére vesz fel (pl. kismama), aki adott időre visszajön. Az ilyen szerződéseknél általában pontosan ugyanolyan felmondási feltételek vannak, mint a határozatlan idejűnél.
2018. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szerdán kéne aláírni... és ugye amíg nem írom alá nem foglalkoztathatnak. És vidéken vagyok, de közben jött egy pesti ajánlat. Ez csak adminisztrációs meló, közfoglalkoztatás. Pesten is adminisztrációs melóm lenne, de dupla ekkora fizetéssel, úgy, hogy a szállás rendben,, mert egy barátom biztosítaná.
2018. jan. 2. 07:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!