Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes ilyen korban ebbe még...

Érdemes ilyen korban ebbe még belekezdeni?

Figyelt kérdés

Nyáron leszek 23, érdemes elkezdenem az egyetemet levelezőn munka mellett, vagy inkább tegyek le róla, mert 27 évesen frissdiplomásként mennyi esélyem lesz a munkaerőpiacon a többi 21-23 éveshez képest?

Pénzügy és számvitelre jelentkeznék.



2018. jan. 1. 21:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én is 23 évesen kezdtem bele a PSZ diploma megszerzésébe ;)

Javaslom, hogy nézz utána a FOSZK-nak nevezett, felsőoktatási szakképzéseknek. 2 év alatt már ad egy alapszintű végzettséget, plusz az utolsó félév kötelező gyakorlat, szóval másfél év után már dolgozhatsz a szakmában (hacsak nem előbb találsz már valamit).

Utána pedig rengeteg kreditet beszámítanak alapképzésre vagyis újabb 2 év és diploma is lesz belőle. Vagyis fél évet veszthetsz csak, de sokan alapból csúsznak ennyit a teljes Ba képzés elvégzése alatt is.


Saját tapasztalatból beszélek, FOSZK-os szakmai gyakorlatomat is már a jelenlegi munkahelyemen végeztem, a diploma megszerzését pedig támogatják távoktatásban. Vagyis sehol se vagyok lemaradva 27 évesen, mert ugyanúgy van mögöttem min. 3 év munkatapasztalat.

2018. jan. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Jó, hogy nem már temeted magad. 27 az tök fiatal, de már előbb is dolgozhatsz akár szakmán belül is!
2018. jan. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

#11 igen nézegettem én is, viszont ahova jelentkeznék (PTE)

Ott nincs levelezőn csak nappalin ezért gondoltam, hogy egyből alapképzéssel kezdem. :)

2018. jan. 2. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!