Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lehetséges felfelé módosítani...

Lehetséges felfelé módosítani a bérigényt az interjú után?

Figyelt kérdés
Jelentkeztek egy helyre, megadtam a bérigényem. Lefolyt a több körös kiválasztási folyamat december közepére ahol is azt a visszajelzést kaptam, h szívesen felvennének és januárban üljünk le egyeztetni. Én közben (a jelentkezésem beadása óta) azonban elértem a jelenlegi helyemen egy jelentős fizetésemelést és így az új helyen kicsit kevesebbet kapnék mint most. Lehetséges h mikor leülünk akkor azt mondom h már mások a kondícióim? Vagy ilyenkor már késő?
2018. jan. 2. 13:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sztem így igen. Mondod hogy a jelenlegi helyeden egy nagyobb emelést adtak.
2018. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azért érzem magam kicsit rossz helyzetben mert az előző helyről amúgy el szeretnék jönni. Csak hát kicsit vérszemet kaptam, h többet érek a munkaerőpiacon
2018. jan. 2. 13:18
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a legjobb, ha őszintén beszélsz mindenről, nem hallgatsz el semmit!
2018. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Pont a reménybeli új munkahelyed is azt mondta - üljetek le egyeztetni. Ez elvileg egy bértárgyalás, itthon még csak most kezd kialakulni a kultúrája.

Mondd el nyíltan, röviden, hogy bekövetkezett változás, amott x%-al többet kapsz, érdekel, meg tudják-e itt is adni ezt.

Legyél nyílt, ne követelőző, fenyegető. Ha azt mondják, nem tudják megadni, beszéljetek meg minden mást és kérj 1 nap gondolkodási időt.

Normális cég megadná és eldöntheted magadnak. Ha "bedurciznak" azon hogy fel mertél szólalni normálisan (mai munkahiány mellett, nem hiszem), akkor az sokat elmond a cégről, és nem is érdemes oda menni.


Attól függ, mennyiről van szó. Én én a helyedben még megdobnám kb 20ezer nettóval, hogyha ők meg lefele alkudnak.

Sok sikert!

2018. jan. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen! Az interjú semmire nem kötelez. Hívd fel őket és mondd el, hogy mi az új felállás. De elöször azt nem árt tisztáznod magadban, hogy rendben vagy-e azzal, hogy ha erre az új igényedre ők nemet mondank, illetve, hogy melyik az az összeg amire rábólintanál.
2018. jan. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Estádio de Felchút ***** válasza:
Persze, ez esetben mindenképp tárgyalj velük - profin, higgadtan.
2018. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!