Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elutasítottam egy állásajánlat...

Elutasítottam egy állásajánlatot, van még reményem, hogy ugyanahhoz a céghez pályázzak?

Figyelt kérdés

Nemrégiben kaptam egy állásajánlatot egy olyan cégtől, amely tevékenysége nagyon érdekelne. Végigmentem a kétkörös interjún, személyiségteszten és kaptam is tőlük ajánlatot. Sajnos a fizetés a jelenlegi fizetésemnél is alacsonyabb volt, és nem mertem elfogadni.

A mostani helyem nem olyan rossz, de nem élvezem a munkát és azóta is sóvárgok a másik cég után. Megbántam a döntésemet, és szívesen visszacsinálnám.

Szerintetek van még lehetőség ilyen esetben újra pályázni a céghez, ha hasonló pozíciót hirdetnek? Nem merem megkeresni őket, félek az egyértelmű visszautasítástól.

Van valakinek ilyen tapasztalata?

Köszi előre is.



2018. jan. 11. 10:08
 1/8 anonim ***** válasza:
50%

Próbáld meg, és írd le őszintén, hogy a pénz miatt nem fogadtad el, de rájöttél mindennél jobban szeretnél ott dolgozni és a fizetés is megfelel.

Írd meg találtál olcsóbb albérletet vagy valamin tudsz spórolni és belefér a fizetés jelenleg :)

2018. jan. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
17%

"Próbáld meg, és írd le őszintén, hogy a pénz miatt nem fogadtad el,"


Így van. Tudják csak meg, hogy csak a pénz érdekel. Felelősség, szakmaszeretet, motiváció nincs benned, csak a pénz !

2018. jan. 11. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
Vesztenivalód nincs. Próbáld meg.
2018. jan. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%

Ha akkor "csak a pénz miatt" nem fogadtad el, most mi motivál, hogy mégis ott dolgozz?

Az akkori feltételek nem feleltek meg, de te mindenáron ott akarsz dolgozni, ezt tudatod is velük. Mit szólsz, ha respektálják kérésed, de még kevesebb pénzt ajánlanak?

2018. jan. 11. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
83%
Úgy írjátok a válaszokat, mintha a pénz nem lenne az egyik legmeghatározóbb tényező...
2018. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%

#5

"mintha a pénz nem lenne az egyik legmeghatározóbb tényező..."

Ez pedig a kérdésben van:

"Megbántam a döntésemet, és szívesen visszacsinálnám."

Tehát most nem a pénz a meghatározó tényező!

2018. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
Nem írta, hogy mennyivel alacsonyabb. Azért ez lényeges.
2018. jan. 11. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok,

köszi mindenkinek a választ!

És hát igen, azért a pénz nem elhanyagolható szempont egy állás esetében, én legalábbis csak a fizetésemből élek.

50 ezer Ft-al kevesebb fizetést ajánlottak, bruttóban. Ez nettóban kb 30 e Ft. Nem a világ vége, de azért a havi rezsiköltségem, és nem kevés. Nem keresek most sem milliókat, így számít.

Jó szempont az is, hogy mi lenne, ha az ismételt jelentkezésem után még alacsonyabb fizetést ajánlanának. bruttó 100 e Ft-al kevesebbért biztosan nem mennék el. A mai eszemmel már elfogadnám a bruttó 50 e Ft-al alacsonyabb bért, annyiból még ki tudnék jönni.

Köszi még egyszer, gyűjtöm a bátorságot, hogy megkeressem őket, hátha.

2018. jan. 11. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!