Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » "Felmondás" után nem kaptam...

"Felmondás" után nem kaptam meg a fizetésemet. Mit lehet tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Tavaly nyáron elkezdtem dolgozni egy webfejlesztő cégnél és novemberben egy jobb álláslehetőség miatt átmentem máshová tevékenykedni, viszont felmondásom előtt kitöltettem velük a szakmai gyakorlatos dokumentumot utólagos elismertetésképp. Hivatalosan én általános munkavállalóként voltam ott. Aszerint is kaptam a fizetésemet, viszont a felmondásom alkalmával nem történt meg a munkabérem kifizetése ami decemberre volt megbeszélve (Gyanús, hogy feketén foglalkoztattak). Ezt én természetesen kifogásoltam, mivel a teendőimet legjobb tudásom szerint teljesítettem is. A lényeg, hogy a munkáltató a fizetésemnek csak egy töredékét akarja kifizetni, arra hivatkozva, hogy én ott a szakmai gyakorlatomat töltöttem. Utólag rájöttem, hogy nem a helyes dokumentumot töltettem velük ki, hanem azt amelynek előfeltétele a fogadó nyilatkozat. Utólagos elismertetéskor kérvény kitöltése szükséges, ami nem történt meg, így elvileg ők engem nem is foglalkoztattak, mint szakmai gyakornok, ha jól gondolom.

Mit lehet ez esetben tenni, hogy megkapjam a pénzemet vagy pedig elérjem azt, hogy egy életre megtanulják azt, hogy ne szórakozzanak a dolgozókkal és a diákokat ne használják ki?


Elmondásuk szerint be voltam jelentve, kértem erről egy hivatalos igazolást, viszont azóta semmi hírük, sumákolnak.


Köszi a válaszokat!



2018. jan. 20. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Hol van ez a hely? Es milyen munkakor? Koszi.
2018. jan. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden munkajogi vitában a munkaügyi hatóság az illetékes, őket a kormányhivatalokban találod meg. Ott kell bejelentést tenni.
2018. jan. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a cég nevét nem mondhatom el, de egy fejlesztő munkakör volt. Ha teszek feljelentést, akkor származhat belőle bármilyen hátrányom? Például büntetés, elmulasztott járulékok kifezetése, persze ha kiderül, hogy nem voltam bejelentve?
2018. jan. 21. 08:50
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi a fenéért vársz a cégre? Felmész ügyfélkapura és megnézed a biztosított státuszod. Ha nem voltál bejelentve, úgy több havi TB elmaradásod van már és elég nagy szarban leszel, ha azt a NAV átadja végrehajtásra.
2018. jan. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A bajom lehet, nem lehet bajom dologra csak annyit reagálnék, hogy teljesen kívülálló ember is tehet bejelentést bármelyik cégre vonatkozóan. Tehát ha más kezdi el, akkor is lehet bajod, ha tudatában voltál a fekete foglalkoztatásnak és beletörődtél, elfogadtad. Ha más a helyzet, akkor természetesen a megítélés is más.
2018. jan. 22. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!