Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szükségem van munkavállalási...

Szükségem van munkavállalási engedélyre?

Figyelt kérdés
Szeretnék Németországba menni dolgozni,tudnátok segíteni, hogy mivel készüljek? Kell munkavállalási engedély? Azt hallottam, ahhoz, hogy munkát kapj, kell bejelentett lakcím. Ahhoz, hogy bérelni tudj egy lakást/szobát ahhoz viszont kell szerződés a már meglévő munkaviszonyról. Akkor ezt most, hogy lehet megoldani??
2018. jan. 23. 08:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Németország EU, nem kell munkavállalási engedély. Magához a munkavállaláshoz nem kell bejelentett lakcím, az én munkaszerződésemen a magyar címem szerepelt. Ami kell a munkához, az a biztosításod száma, viszont mikor azt igénlyed, meg kell adni egy német címet, ahova kiküldik a kártyát. Még ehhez sem kell, hogy bejelentett legyen a cím, én pl ezt még itthonról intéztem. Amihez viszont kell, az az adókártya, azt nem tudsz német lakcím nélkül igényelni.

AS szállást én úgy oldottam meg, bár csak határozott időre, néhány hónapra mentem, hogy amolyan munkásszálló félén laktam, ott aztán semmilyen papírt nem kértek tőlem, meg lehetett szállni ott akár néhány éjszakára is. Kauciót sem kellett fizetni, plusz az albérlete3ket nem adják ki pár hónapra. rendes albérletnél nem tudom, kell e a munkaszerződést lobogtatni, bár őszintén szólva, mi köze a tulajnak hozzá? (az én munkaszerődéseimre pl mindig rá volt írva, hogy bizalmas, ne mutogassam másnak) De ha máshogy nem megy, akkor keress először te is egy ilyen átmeneti szállást, ahova minden papír nélkül mehetsz.

2018. jan. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes válaszod. :)
2018. jan. 23. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!