Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem nyitják meg az önéletrajzo...

Nem nyitják meg az önéletrajzomat, amíg nem vagyok munkanélküli?

Figyelt kérdés

Munkát keresek, mert utálom a jelenlegit. Olyan állásokra szoktam jelentkezni, amikre megfelelek a korábbi munkatapasztalataimmal, képességeimmel (=irodai lábtörlő pozíciók és raktári állások). Általában bérigényt se kell írnom, mert csak olyanra jelentkezem, ami kiírja a fizetést, tehát nem ronthatom el a jelentkezésemet azzal se, hogy egy élhető fizetést merek magamnak kérni. Minden nap többször frissítem a hirdetéseket, le ne maradjak valami kevésbé f*snak hangzóról, tehát azt se mondhatjuk, hogy azért nem hívnak, mert csak havi egy állásra jelentkezem. Szoktam írni üzenetet is az önéletrajzom mellé, amin keresztül próbálom érzékeltetni, hogy intelligens vagyok és fejlődésre vágyó. Persze csak visszafogottan, nem nagyképűen - egyszerűen csak bemutatom, milyen szépen tudom formális hangulatban leírni, miben vagyok jó, és miért jelentkezem az adott állásra. Plusz a helyesírásom is csuda. Az önéletrajzom sincs túlcsicsázva, letisztult, normális, minden benne van.


Mégse hívnak - nem értem, miért.


Csak arra tudok gondolni, hogy a hirdető elretten, amiért én fejlődésre vágyom, márpedig ő inkább olyat keres, aki 30 évre megreked abban a sz*r pozícióban, amit meghirdet és amit úgy ad elő, mintha az ember megnyerné vele a lottót, holott örülhetek, ha megvan 140 a fizetés,

vagy

még arra tudok gondolni, hogy azért nem hív senki, mert egy hónap a felmondási időm (ezt is szoktam közölni, mielőtt feleslegesen kiveszek egy szabadnapot, hogy besunnyoghassak egy interjúra).


Szóval mit rontok el?

Nem akarok megrohadni ezen a helyen, ahol vagyok, semmi előrejutási lehetőség nincs, de még csak pénzben se, és megrekedve érzem magam, mert nincs elég pénzem arra, hogy beiratkozzak egy tanfolyamra vagy egyéb luxus dologra vetemedjek, úgy mint jogosítvány vagy nyelvtanulás.


Ja, és bájos a fotóm is az önéletrajzban. Nem lotyós, nem elmebeteg, nem komor, nem komolytalan, nem igénytelen, hanem bájos.


Amikor munkanélküli voltam kb. 0 tapasztalattal, egy csomóan hívtak fel, pedig néha még vezetői pozíciókba is jelentkeztem (az most nem lényeges, hogyan sültem fel a gyermeteg tapasztalataimmal és elképzeléseimmel a telefonos interjúkon két perc alatt).


A válaszokat előre is köszönöm, az esetleges oltásokat már előre unom.


2018. jan. 25. 20:04
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!