Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkanélküli segély igénylése,...

Munkanélküli segély igénylése, tudnátok segíteni kérlek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A mai nappal telt le a felmondási időm, de csak január másodikától tudok az új munkahelyemen dolgozni. Az egyik problémám az, hogy 01.01-től vagyok bejelentve munkahelyre, mivel előtte egyetemre jártam, és csak január közepén szereztem diplomát. Az igényléshez legalább 365 nap munkaviszony szükséges, ebbe az iskola beleszámít esetleg? Illetve hol tudom személyesen igényelni, ha nem elektronikusan szeretném?

2017. dec. 8. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
A munkaügyi központban kell intézni személyesen, de ha január 1-től december 8-ig dolgoztál, akkor nincs meg a 365 napod, nem fogsz kapni. Az iskola természetesen nem számít bele, az nem munkahely!
2017. dec. 9. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Nem számít bele az iskola. A munkaviszony által munkaerő-piaci járulék levonás történik kötelező jelleggel a munkabérből. Az kötődik az álláskeresési járadékhoz.

Ha nincs 365 napnyi figyelembe vehető jogosultsági időszak, akkor nem leszel jogosult az ellátásra.


Jogosultsági idő: amely alatt az álláskereső az álláskeresővé válást megelőző három év alatt munkaviszonyban, közfoglalkoztatási jogviszonyban töltött, nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyban állt (ha annak időtartama alatt a nevelőszülő álláskeresési ellátásban nem részesült), vagy egyéni illetőleg társas vállalkozói tevékenységet folytatott, feltéve ez utóbbi esetben, hogy vállalkozói tevékenysége alatt járulékfizetési kötelezettségének eleget tett.


Egyébként a kormányhivatalokban találod az álláskeresési járadékot folyósító szerveket.


A "TB" (egészségügyi szolgáltatási járulék) miatt nem kell aggódnod. A munkaviszony megszűnését követő 45 napig nem kell fizetned, mert legalább 45 napig fennállt a munkaviszonyod. Ezt hívják passzív jognak.

2017. dec. 9. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Eg´szen pontosan 360 nap kell, de ahogy írják, sajna így sem vagy jogosult.
2017. dec. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2017. dec. 9. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!