Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyenkor jár még a munkanélkül...

Ilyenkor jár még a munkanélküli segély?

Figyelt kérdés

Pénteken beadtam a 30 napos felmondásomat. 1,5 évet dolgoztam, tehát alapból kár.

A baj csak az, hogy mivel nem tudom, hogy mikor találok valami munkát, ezért alkalmi munkákat kell keresnem.

Sajnálatos módon sok olyan cég van (a miénk is) ami meghirdet 1-3 napos melót, hogy tudjon szelektálni.


Viszont nem tudom, hogy a jelen törvények szerint ekkor megvonják-e a segélyt?


2018. jan. 21. 13:43
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Mivel kapni fogod az álláskeresési támogatást, ezért én a helyedben nem alkalmi munkát keresnék, hanem rendeset.


De egyébként egyszerűsített foglalkoztatást lehet vállalni a munkanélküli alatt is - legalábbis úgy tudom.

2018. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Jár a segély. Egyszerűsített munkavállalóival dolgozhatsz.


Viszont, ha elhelyezkedsz és biztosnak érzed az állást, a fennmaradó álláskeresési segély 80 %-át igényeld meg! De ez csak x napon belül lehetséges, majd olvasd el tüzetesen a határozatot!

2018. jan. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
50%

"Viszont, ha elhelyezkedsz és biztosnak érzed az állást, a fennmaradó álláskeresési segély 80 %-át igényeld meg!"


Persze, értem én, hogy arra gondolsz, ne hagyja ott az államnak azt a pénzt, de!

- egyrészt ugye van a próbaidő, ami alatt bármikor felmondhat mindkét fél, indoklás nélkül egyik napról a másikra

- másrészt, még ha biztosnak tűnik is az állás (most), kikéri a pénzt, aztán fél év múlva valamiért el akar jönni, akkor semmilyen ellátásban nem fog tudni részesülni, (egészen addig, amíg újra meg nem szerzi a 360 nap biztosítotti napot), aztán ott áll egy fillér nélkül.

2018. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Huh... ez így elég bonyolult. Hol tudok ennek utána olvasni.

Amúgy érdekel ez az egyszerűsített álláskereső dolog. Hol tudom megigényelni?

2018. jan. 21. 15:09
 5/7 anonim ***** válasza:

Az egyszerűsített foglalkoztatás az az alkalmi munka más néven.

Egyszerűbben leírva: a munkanélküli segély alatt (álláskeresési támogatás) is dolgozjatsz alkalmi munkát (egyszerűsített foglalkoztatás) egy héten max 5 napot, egy hónapban max 15 napot.

2018. jan. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat.


Tehát ha egy hónapban 10-14 napot dolgozok csak, akkor még kapom mellette a munkanélkülit.

Ehhez egyszerűsítetthez kell külön igénylőlap, vagy igazolványt kérni?

2018. jan. 21. 16:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt a munkaadó jelenti be a NAV felé - Neked dolgod nincs vele (max majd az adóbevallásnál jövőre), de arra vigyázz, hogy ez nem munkaviszony, ez alatt csak addig van TB-d, amíg jár az álláskeresési/munkanélküli, ha az lejár és még mindig nincs munkád, akkor Neked kell a TB-t fizetni magad után. Ha nem fizeted, a NAV adósságként számon tartja (havi 7320 ft).
2018. jan. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!