Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek sincs olyan munka...

Szerintetek sincs olyan munka amit hosszútávon is szeret az ember?

Figyelt kérdés

A falra maszok mar olyan közhelyektöl,hogy :

,,Olyan munkat valassz amit szeretsz csinalni!"


Ilyen egyszerüen nem letezik! Mert amit szeret is csinalni az ember,azt is megutalja,ha napi 8-10-12 oraban kell csinalnia.

Mondok egy peldat.: filmet nezni,zenet hallgatni altalaban mindenki szeret. De ha beallitanam az ebresztot hajnali 5-re,hogy 6-ra mar bent legyel a munkahelyeden,ahol 12 oraban filmnezesre kenyszeritenelek,akkor garantalom,hogy par heten belül meg fogom utaltatni veled.



2018. jan. 27. 14:31
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%
Ha gondolod kipróbálhatjuk. Mennyit fizetnél azért, hogy reggel 6-tól napi 12 órában filmeket nézzek?
2018. jan. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Egyébként szerintem a kulcsszó a változatosságban van. Minél többféle munkafolyamatot kell végezned, szerteágazó területeken, annál később fogod megunni. Egyszer volt ilyen munkám, csak az meg különböző okokból otthagytam. Magát a munkát szívesen végezném most is.
2018. jan. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Bármely munkát vagy hobbyt meg lehet utálni ha a tevékenységnek kb. felében vagy akár kétharmadában nem magának csinálja az ember és közben még mások elvárásainak is meg kell felelni. Például időre ott lenni vagy időre elkészülni valamivel.

Például a szülői gazdaságban teljes örömmel dolgoztam mert 100 %-ban magamnak csináltam és kizárólag magamnak kellett megfelelnem és szabad voltam és a saját életem építettem. Pedig nem a mezőgazdaság a főbb hobbim, az önellátás inkább csak egy olyan tevékenység amit abból a szükségből csináltam, mert a munkahelyeken a nem magamnak végzett munka nem jó. De a hobbimat, a villamosmérnöki munkát is teljes mértékben utáltatták már meg velem. Sőt volt úgy hogy még az autóvezetést is, pedig ki ne imádna vezetni.

Ha az ember teljes mértékben magának dolgozik mások elvárásai nélkül és a társadalomból kivonulva, akkor szinte minden tevékenység jó.

2018. jan. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
De, van. 15 éve vagyok egy bizonyos területen, de mivel folyamatosan fejlődő szakma, tele van kihívásokkal, folyton újat tanulok (és szeretek tanulni), ezért nem unom meg. Direkt nem írom, hogy mi ez, mert másnak még lehet halál unalmas. Vagy ha pont tanulni nem szeret, akkor megint annyi.
2018. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

ez az első lépcső. utána kell egy olyan munkahely, ahol jó a környezet, a kollégák stb.


nyilván lehet akármilyen jó az a hely, ha valami olyat csinálsz, amiben nagyon meg kell eröltetned magad ahhoz, hogy jól teljesíts, mert önszántadból eszedbe se jutna vele foglalkozni.

2018. jan. 27. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Ez nem közhely, hanem igazság.


Persze, lehet megunod, lehet változol, lehet nem abban fogod leélni az életed, amit elkezdtél. De ettől még szeretned kell ha jól akarod csinálni.


És ha egy munka már úgy kezdődik, hogy utálsz bemenni, utálod csinálni, akkor nem is fogod jól csinálni. Nem fog érdekelni, nem fogod beleásni magad, nem fogsz fejlődni. És csak egyre rosszabb lesz.


Én pont ezért szeretem a munkámat kivitelezésben. Amellett, hogy folyamatosan tanulom a "rutin" dolgokat, minden nap találkozok újdonságokkal, megoldandó feladatokkal. És az egész fejlődik, változik, így fejlődnöm kell vele.

2018. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
55%

2 hete műtöttek, de azóta is folyik belőlem a vér, biztosíthatok mindenkit napi 12-14-16 órában filmeket és sorozatokat nézni rohadt unalmas!

Főleg, hogy már minden normálist megnéztem és már csak a hulladékok maradtak, még 6-8 hétig kell feküdnöm és filmeket néznem.


Aki tud jó sorozatokat ajánlani, azoknak külön megköszönném, ha küldene pár sorozat nevet :)

2018. jan. 28. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%

7, ez is olyan, hogy már akinek...

2008 és 2014 között csak sorozatokat néztem napi 16-18 órában, éjjel-nappal. Nem untam rá, máig hiányzik, hogy ennyi időm legyen. :)

2018. jan. 28. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Talán valóban a munka mennyisége miatt ég ki az ember korán. Esetleg, ha magánvállalkozó leszel akármilyen területeten, te osztod be az idődet, nem hagyod magad agyonhajszolni, csak annyi munkát vállalsz, amit jóérzéssel el tudsz látni, az ünnepek valóban ünnepek lesznek, elég időt hagysz pihenésre, feltöltődésre, akkor hosszabb távon is szívesen tudod végezni a munkádat.
2018. jan. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Párom developer és szereti csinálni.

Jók a kollégák, szívesen old meg kihívásokat, jó a környezet - többnyire.


Én állatokra vigyázok, meg másodállásban kifőzében segítek (előkészítés, ilyesmi) és azt is imádom. Szenvedélyem a főzés, sütés és tök jó, hogy ilyesmit csinálhatok.

2018. jan. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!