Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nemetorszagban mennyire...

Nemetorszagban mennyire fizetik a nyugdijjarulekot?

Figyelt kérdés
Nem tudom minek hivjak ott. Ha ezt nem fizeti a munkaltato, akkor nem kap a munkavallalo nyugdijat?

2018. jan. 29. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Jézusom...

Ha feketén dolgozol, nem fizeti. De itt többnyire senki nem dolgozik feketén, maximum hétvégén maszekol feketébe (építőipar,autószerelők stb.)

Olyan, hogy egy rendes cég alkalmaz és nem fizeti a nyugdíjjárulékot, nincs. Muszáj fizetnie.

2018. jan. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most olyat hallottam, hogy idosebb emberek 10-20 evet lehuztak, be voltak jelentve de vmi nyugdijjarulekot nem fizettek utanuk, tehat onnan nem varhatnak penzt.


Tehaat ha valaki be van jelentve akkor ezt is fizetik utana rendesen? Mert arra gondoltam, hogy ott mas a rendszer.

2018. jan. 29. 20:19
 3/10 anonim ***** válasza:

Ilyen hülyeséget is csak Magyarországon lehet hallani.

Ha be voltak jelentve, a munkáltató köteles visszamenőleg kifizetni de nem is értem, hogy ilyesmi hogy ne tűnne fel az amúgy igen szigorú német hatóságoknak 10-20 évig.

2018. jan. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Attól függ mire voltak bejelentve. Rendes munka esetében legyen az teljes, vagy részmunkaidő a nyugdíjjárulék levonásra kerül. Minijob esetében viszont választható, hogy fizetni akarod-e vagy sem.
2018. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Mi ez a minijob?

Az lehet, hogy nem tudtak arrol kint, hogy nincsenek bejelentve?

2018. jan. 29. 23:26
 6/10 anonim ***** válasza:
minijob ilyen 1-2 órás meló, ami 450 euróig adó és járulékmentes. de ha kaptak bérpapírt azon is rajta kell legyen a levont járulékok.
2018. jan. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Apum ilyen legendakat hall mindig, en se akarom ezt elhinni, h egy ismerose allitolag latott vkit akirol hallottak h nem kap nyugdijt nemetbol, pedig ott dolgozott vagy 20 evet. Annyit feketen nem engedne sztem a nemet ember maganak, vagy vannak ilyen hulyek ott is?
2018. jan. 29. 23:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Na bírom az ilyeneket: ismerős ismerősének a rokonának a valakije talán hallott valamit :D Szerintem inkább ne foglalkozz apuddal...szerintem ő tipikusan azon egyének egyike, aki még azt is elhiszi mások faxsága alapján, hogy a kecske zöld...
2018. jan. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ezert merult fel a dolog, mert furcsalltam volna ha be van jelentve vki, de nyugdijjarulekot nem fizetnek utana.
2018. jan. 30. 08:59
 10/10 Dudok Andrásné ***** válasza:
Aki itt is, ott is sunnyog, vagy nem kérdez rá mit vonnak és mit nem az meg is érdemli!!Sajnos tudok magyar nyugdijast akinek nem vontak adót 5 évig az osztrákok.Most az itthoni nyugdijábol volnják a több milliot!!A johiszeműség nagyon sokba kerülhet!!
2018. jan. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!