Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Rövidebb munkaidőt, vagy több...

Rövidebb munkaidőt, vagy több fizetést választanátok?

Figyelt kérdés

Bár még nem tartok ott, de a munkáltatóm - ha jól dolgozom - felajánlotta, hogy vagy 6 órában dolgozhatok ugyanennyiért, vagy többet fizetnek. Lehet ők ajánlják meg, lehet választhatok, nem tudom.


Én szeretnék többet lenni a gyerekekkel, így a 6 órás munka jó lenne, a férjem szerint a több pénzt válasszam, ha lehet.

A pénzünkből kijövünk, igaz, nem járunk Egyiptomba nyaralni. Szerinte az életminőségünk javítása miatt lenne jó, ha többet keresnék - na de az nem az életminőség javítása, ha a délutánt együtt tölthetem a gyerekekkel?



2018. jan. 31. 08:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
64%
Mennyivel fizetnek többet? Mert ha napi +2 óráért, kapsz mondjuk 30%-al több fizetést, akkor megéri.
2018. jan. 31. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
80%

Elég az a pénz, amit a rövidebb munkaidőre kapsz, vagy abból nem tudnál megélni? Okoz-e neked annyival több örömet a hosszabb munkaidőre kapott fizetés, mint amennyit a szabadidőd ad?

Ezeket mind magadnak kell eldöntened a pontos adatok alapján.

2018. jan. 31. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

A 6 órásat választanám, főleg, ha a gyerekkel akarod tölteni és így is kijöttök a pénzetekből. És igen, az is az életminőség javítása, ha nincs agyonhajszolva egy anyuka, feleség.

Nem tudom, mennyivel kapnál többet, de az lehet, hogy észrevétlenül elfolyna, többet megengednétek magatoknak, stb. nekem nőként, anyaként ez a véleményem - nyilván a férfiaknak más :-)

2018. jan. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nem tudom mennyivel fizetnek többet, akiket kérdeztem, más-más összeget mondtak. Gondolom egyéni, de 30% nem lesz.


A rövidebb munkával ugyanannyit keresnék mint most, szóval ugyanúgy meg tudnánk élni. Talán délután több fagyira költenénk. :D


Nekem a rövidebb munka okozna örömet, azért annyira nem vagyok a munka hőse, meg a gyerekeimmel is jó lenne többet lenni.


Szóval én a 6 órát választanám. Csak a férjem is jön az indokaival, hogy több pénzből sokkal több dolgot lehetne hétvégén csinálni. Mondjuk annyival több meg nem lesz, hogy sokkal érdekesebb dolgokat csináljunk.

2018. jan. 31. 08:56
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Nőnek mindenképpen a kevesebb munkát ajánlanám.

Ha nem vagytok takarékos természetűek, a plusz pénz úgy elfolyik, hogy az égvilágon semmit nem fogtok látni belőle.

Még esetleg adósságot is csináltok majd, mert felelőtlenebbek lesztek.

2018. jan. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
A jelenlegi fizum mellett inkább már a 6 órázást, de például ilyen nettó 250-300-as fizetéssel biztos, hogy a több pénzt választanám, csak utazásra elmegy nekem egyedül 800k-1 millió között, ebből meg nem lennék hajlandó lejjebb adni.
2018. jan. 31. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hat órásat választanám, egyértelmű.
2018. jan. 31. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez egyéni, hogy kinek mi éri meg. Helyzet és emberfüggő. Ha megelégszel egy "kijövök belőle" fizetéssel akkor gondolom a kevesebb is elég, ha kéne a pénz akkor a több. Ha nem vagy valami nagy "karrierista", és amit írsz abból azt látom hogy nem, akkor is a rövidebb lenne a jó. Ez a te munkád alapvetően nem a férjedé, de mivel házasok vagytok kicsit közös dolog is. De szerintem alapvetően attól függ, hogy elég e, hogy kijöttök belőle vagy kellene több pénz. Meg persze, hogy ez mekkora "stressz" lenne és a gyerekkel mennyit foglalkoznátok kevesebbet.
2018. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Estádio de Felchút ***** válasza:
89%

Hehe, na most az lesz, hogy bevállalod papíron a 6 órás melót, a valóságban persze el leszel havazva, kifizetetlen túlórák, ó még ezt csináld meg, és úgyis 8-9 órát fogsz cumizni.

Válaszd a több pénzt, és lógj annyit, amennyit csak tudsz. Férjednek igaza van.

2018. jan. 31. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább ebben a világban lehet, hogy több fizetés. Szerintem sanszos, hogy a béremelést választanám.

Bár ha olyan az időbeosztás, akkor meg nem feltétlenül tudom élvezni. Tehát függ attól is, hogy mikor végzel, pl nyitva lesznek -e még a boltok; tudsz-e menni lófrálni, csavarogni, ruhákat próbálgatni és választani és megvenni közülük. Pl tudok olyat, akinek hajnali 6-tól du 2-ig tart a munkaideje, én asszem, hogy az tökre kibírható, meg vállalható. De ha meg már elment az egész nap, és este van, sötét van, lehangolt vagy, nem tudsz semmit csinálni már, mert aludni akarsz; és pl nem mehettél ki, hogy töltekezz a napsugarakból; akkor az úgy már rossz. Szóval kérdés az is, hogy mennyire szabadul föl a délutánod.

2018. jan. 31. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!