Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek az anglisztika...

Szerintetek az anglisztika szak mennyire megfelelő, hogy könyvet irjak angolul?

Figyelt kérdés

Szeretnék könyvet irni angolul, már meg van az elképzelésem, hogy miről fog szólni.. szeretnék egy félévet mindenképp Angliában tölteni, lehetőleg akkor amire kész lesz a könyvem, és az egyetem segitségével kiadni. Szerintetek lehet belőle valami? A magyar tanárnőm is mondta, hogy kiemelkedő az irói készségem, és az angol az "ugródeszka" lenne az irói karrier felé. Nagyon nagyok a vágyaim, vagy lehetséges?

18 vagyok, és szeretem az angolt, illetve az irodalmat.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. febr. 5. 13:40
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez szép és jó, de miért akarsz ehhez anglisztikára járni? Ott nem fognak megtanítani angolul, ott angol nyelven folyik az oktatás, vagys tudnod kell annyira angolul, hogy könyveket meg irodalomkritikát el tudj olvasni.

Olyan, mintha magyar szakot akarnál elvégezni ahhoz,hoyg magyarul írj könyvet.

2018. febr. 5. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem ártana, ha először megtanulnál magyarul írni, mielőtt az idegen nyelvvel próbálkozol.
2018. febr. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék anglisztikára járni, mert ott angolul folyik az oktatás, ahogyan az 1. válaszoló is mondta, és úgy talán gyorsabban megtanulok majd angolul. (tudom, hogy így sem fog menni tökéletesen)

2. köszönöm, rajta vagyok az ügyön, hogy javítsak mind a magyar, mind az angol helyesírásomon.

2018. febr. 5. 16:55
 4/6 anonim válasza:
Milyen szinten tudsz angolul?
2018. febr. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Bocs, hogy magamat ismétlem, de mint írtam, ott angolul folyik az oktatás, nem ott fognak megtanítani angolul. Folyékonyan kell beszélned, hogy kiselőadásokat tudj tartani, angolul tanul irodalmat, törit, nyelvészetet. Persze pár szuper szófordulatot vagy bármit biztos tanulsz, nem mondom, hogy nem fog bővülni a szókincsed, de ezért évekig egyetemre járni teljesen felesleges.
2018. febr. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Jól tudok angolul, versenyen is részt veszek majd. Azért akarok ide iratkozni, hogy még jobb legyen az angolom, mert még egy könyv írásához nem elég jó. Emelt angol a követelmény. Nulla angol tudással pedig fel sem vennének, meg nem lenne jó ötlet ide mennem. A továbbfejlesztés miatt kérdeztem, és lehet félreérthetően írtam ki a kérdést. A továbbfejlesztésre mennyire alkalmas?
2018. febr. 6. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!