Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bruttó hány forintot keresnek...

Bruttó hány forintot keresnek manapság az irodai dolgozók? (Tól-ig, kb. , és Budapesten)

Figyelt kérdés

Szakmunkás vagyok, és volt egy beszélgetésem irodában dolgozó néhány ismerősömmel, mely vitába torkollott...

Egyikük középfokú végzettségű és pénzügyi adminisztrátor egy cégnél, másik felsőfokúval rendelkezik és vevőszolgálati és logisztikai munkákat végez máshol, harmadik szintén felsőfokú, és valami kereskedelmi adminisztrációt végez.

Panaszkodnak a fizujuk miatt, miközben én meg örülök,mert mostanában egész jó béreket kapok. Létezik, hogy náluk tényleg alacsonyak a bérek, vagy csak túloznak? (Összeget nem tudok)



2018. febr. 7. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Simán kereshetnek keveset, mivel ugye versenyszférában nincs szabályozva a munkakörökhöz tartozó bér.

Nekem felsőfokú végzettségem van, irodai dolgozó vagyok (asszisztens) és nekem pl. nem rossz a fizum.

2018. febr. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Érettségim és OKJ papírom van.

Pénzügyi ügyintéző vagyok egy kis cégnél.

Nettó 220-at viszek haza Havonta. Szerintem elég jó, nem panaszkodom.

2018. febr. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Az, hogy "irodai dolgozó" kicsit tág fogalom. Mi számít annak? Ha bárki, aki irodában végzi a munkáját, akkor a válasz az, hogy úgy nettó 100e és 1M Ft között. Ha konkrétan pénzügyi adminisztrátorra, meg logisztikai koordinátorra vagy kíváncsi, akkor pl. az utóbbiról tudom, hogy nettó 230e környékén van a kezdőfizu egy budapesti SSC-ben.
2018. febr. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg tág fogalom az irodai dolgozó. Az meg pláne szubjektív, hogy kinek mi a jó fizu. Lehet neked jó az a bérezés amit kapsz, nekik viszont esetleg más elvárásaik vannak, és ezért panaszkodnak. Ez sok minden függvénye.
2018. febr. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Ahogy írják, mi az, hogy irodai dolgozó és mi az, hogy jó fizu?


Ha azt nézem, én keresek 350-et, 1,5-szer annyit kapok mint pénzügyön lévő kolléganő, ez alapján én jól keresek. Ha azt nézem, hogy a felettem álló rám pakol minden munkát, felelősséget és ő 10 milliókat keres az adott projekten akkor mindjárt elégedetlen vagyok én is.

2018. febr. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Na meg az sem mindegy ki hol lakik, milyen háttere, igényei vannak.


Van aki utazgatni szeret, van aki elvan otthon a gép előtt. Vagy van aki albérletben lakik ami 100-150 ezer, más meg otthon és 20-30 a havi rezsi. Van akinek saját lakása van, van aki meg nyögheti a hiteleket élete végéig.

2018. febr. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Arról van szó, hogy ahogy kivettem bruttó 300.000 alatt keresnek. Mivel én mondtam, mért nem keresnek másik munkahelyet, ahol simán megkeresnek nettó 300.000-et... na erre mondták, hogy bruttó 300.000 felett szóba sem állnak velük, ezért nem is nagyon kísérletezgetnek a váltással, mert a fizut leszámítva a légkör jó, és félnek, ha csak egy kevéske emelés miatt váltanak, ki tudja talán bizonytalanabb helyre kerülnek, vagy rossz légkörbe, vagy pont a jobb bér miatt hamar megválnának tőlük....


Mi lehet a realitás? Szerintetek?

2018. febr. 9. 02:17
 8/10 anonim ***** válasza:
82%

Ez a váltás tipikusan olyan dolog, hogy "könnyű mondani". Mindenki könnyen dobálózik vele, hogy miért nem váltasz, miért nem keresel másik helyet.


De valójában nagy eséllyel az új hely sem lesz semmivel sem jobb mint a régi és hiába több egy kicsivel a fizetésed ha mellette megint nulláról kell felépítened a karriered.

2018. febr. 9. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ismerősöm is szakmunkás egy vidéki gyárban, konkrétan gépkarbantartó technikus. Ügyes srác, ért ahhoz, amit csinál. Az abban a gyárban dolgozó egyik mérnök megkérdezte tőle, hogy miért nem iratkozik be levelezős mérnöki szakra a helyi egyetemen, akkor kereshetne nettó 200 felett is akár. Erre ő közölte, hogy így nettó 250-280 körül keres. Nyilván 3 műszakban kell menni, a pótlékokkal ennyi, azért is változik, mert függ attól, hogy adott hónapban éppen mennyit volt éjszaka dolgozni. A mérnökök az irodában nyilván csak nappal dolgoznak, fix bérért. Aztán mondta, hogy a mérnök srácnak igencsak felszaladt a szemöldöke...
2018. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem olvastam végig a válaszokat, sima érettségivel a 150 netto azért majdnem minden irodában megvan, 190 nettot mondanám átlagnak, pénzügyi irodai munka pénzügyi diplomával és nyelvekkel netto 300-tól 450 ezerig, info netto 400 ezertől 800 ezerig (nagyon ritka esetben 1,2 millioig) terjed.
2018. febr. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!