Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi van, ha a munkaszerződésem...

Mi van, ha a munkaszerződésem egy évre szól és előbb felmondok?

Figyelt kérdés
Felvettek egy német hotelba, valamiért azt hittem, hogy csak a nyári szezonmunkára kerestek embert. Most küldték a szerződést, ami egy évre szól (májustól májusig), de szeptemberre visszajönnék (suli miatt), szerintetek mit csináljak? Az milyen, ha úgy odamegyek, mintha egy évre terveznék és júliusban meg megmondom, hogy akkor ennyi volt és augusztus végén hazamegyek.

2018. febr. 7. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nézd meg mennyi a próbaidő , ha 3 hónap vagy 6 hónap akkor lelépsz teljesen jogszerűen .
2018. febr. 7. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Olvasd el a szerződésed mielőtt aláirod.

Abban le van irva minden.

2018. febr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Legközelebb figyelmesen olvasd el a szerződést amit aláírsz. Ez egy határozott időre szóló szerződésnek tűnik, innen a távolból. Még lehet az is le van benne írva, hogy ha hamarabb lelépsz, a téged helyettesítő embert neked kell előkeríteni és fizetni a szerződés lejártáig. Különben beperelnek, és a munkád kiesése okán adódó összes elmaradt hasznot is a nyakadba sózzák.
2018. febr. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Természetesen rendesen elolvastam, három hónap felmondási idő volt írva, más nem. De megmondtam, hogy csak őszig maradok és így is kellettem nekik, úgyhogy itt vagyok. Köszi a válasszokat! :3
2018. júl. 18. 23:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!