Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes ezt csinálni ilyen...

Érdemes ezt csinálni ilyen feltételekkel?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja munkát kaptam ételfutárként egy nagy cégnél. Mivel egy ideje már munkát kerestem, jobb híján elvállaltam. Viszont ahogy egyre többet tudok meg, elgondolkozom rajta, hogy megéri-e.

- 4 órában vagyunk bejelentve, a rendelésektől függően 6-8 órát töltök el tényleges munkával

- a 4 órás minimálbért fizetik, kedvezményt kapunk az ételből plusz hetente üzemanyag költséget kis plusszal

- saját autót kell használni, amire a pluszt nagyjából rá is költöm (olajcsere, gumikopás, szélvédőmosó, autótakarítás, javíttatás) Az 1 hónap alatt 5-6000 km-t mentem vele.

- kötelezö szabi 2 leállás alatt, azon kívül se betegszabi se sima (csak akkor kapluk meg, ha valakit mi szerzünk magunk helyett, beugrós nincs)

- A pénz elszámolás sokszor pontatlan, gyakran van hiány az ételekből, ami nekünk kellemetlen (mert ugye nekem kell közölni hogy boccs ma nem eszel...).

- Az autómnak a 4 év alatt amióta nálam van futómű ügyileg eddig alig volt baja, most annyit kell szinte vállalhatatlan utakon mennem, hogy már egy 15 000-es szervízt be kellett iktatni.


Ami pozitív, az a kötetlen munkaidő ( csak egy időintervallum van megadva, ami alatt végezni kell), na meg a semminél jobb.

A többi munkatársaim szinte mind maszekolnak mellette vagy van délutáni állásuk, de én nőként még ezt is nehezen találtam.

Meddig éri meg ezt csinálni?


2018. febr. 14. 19:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Il treno motoros futár 12 órában lazán 250 ezret keres jobb egyéb kiegészítőkkel , ha megnyomja 350 is befigyel ...
2018. febr. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Csak addig éri meg csinálni, míg jobbat nem kapsz. Ha éheznék elvállalnám, de mindenképpen keresnék egy korrekt állást.
2018. febr. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Pedig pont valamelyik nap hallottam, hogy az egyik ételkiszállító cégnél nagyon jól keresnek ezek az ételfutárok. Talán havi 300 nettót, ha jól emlékszem, de lehet, hogy csak kamu.


Egyébként nem tudom, hol laksz, de én nőként eddig 1-2 hét alatt mindig találtam úl állást, jól fizetőt.


Rengeteg lehetőség van nőként is, főleg ha van 1-2 releváns nyelvtudás is a végzettségek mellett.


Amúgy én a helyedben megnézném a többi ételszállító céget is, lehet, hogy a többi jobban fizet.

2018. febr. 15. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Persze, a pesti futárok akik nagy forgalmú helyekre szállítanak, kereshetnek jól (jutalékos rendszerben).

Én vidéken lakom, ez előtt 2 hónapig, de előtte is sok ideig kerestem munkát. Sajnos itt sok nő isnerősöm panaszkoduk a munkahiányra.

2018. febr. 15. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, vidéken hol laksz, de esetleg a futárkodás mellett kezdj el keresni más állást, mivel kötetlen munkaidőd van, ez egyszerűbb is, mintha folyton szabit kellene kivenni az állásinterjúk miatt. Recepciós munka esetleg? Milyen nyelven beszélsz még? Irodai munkát is nézhetsz, nőként esélyesebb vagy, mint a férfiak, csak érteni kell az excelhez, és a nyelvek is kellenek a legtöbb helyen. De minimum angol.
2018. febr. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Minden tudásom meglenne hozzá, mert előtte ügyvéd mellett dolgoztam, de az amúgy is kevés és gyakran protekciós munkákra hamar lecsapnak :(
2018. febr. 16. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!