Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyik lehet a jobb választás?

Melyik lehet a jobb választás?

Figyelt kérdés

Munkahelyet keresek, és ez a két vonzó lehetőség van előttem.

A egyik szakmámban sem tudok elhelyezkedni (mérnökinformatika [BSc], CAD-CAM informatikus [OKJ]), mert 90%-ban úgy utasítanak el, hogy nincs szakmai tapasztalatom, ahová meg behívnak, ott legjobb a kezdő bér, amit eddig ajánlottak: ~200 nettó volt max.

Budapesten az az éhenhaláshoz is kevés albérlet mellett.


Értékesítői munkakörben van már ~3 év tapasztalatom, ezen kívül reklámgrafikai tervezésben és kivitelezésben kicsit több mint 12 év.


Két lehetőség van, ahová most várnak tárt karokkal:

1. Ingatlan hitel és megtakarítás

2. Biztosítás, nyugdíjelőtakarékosság stb.


Előbbinél csak jutalék van, de 70%-ban kézhez kapod az ügyféllistát, akikkel csak egyeztetni kell már egy személyes találkozót, "hideg hívás" elenyésző.

Utóbbinál van speratív jutalék a meglévő ügyfelek után, plusz ott vezetői utánpótlás programra hivatkozva hívtak be az első interjúra.

A kezdeti támogatás mindkét helyen ugyanannyi, és vállalkozói is kell hozzá, ezzel tisztában vagyok.


Én azt érzem most, hogy az ingatlanpiac 1000-el pörög, mert körülöttem is egyik új építésű társasház épül a másik után, és már akkor el van adva az összes lakás, mikor még kész sincs az épület. 3. ilyet húzzák fel nem messze tőlem, és tervezik a 4. helyét, mert úgy viszik az új lakásokat, mint a cukrot.

Biztosításra meg 10 emberből 2 ha költ magától, amit kötelezően kell, csak azt köti a magyarok nagy része.

(Vidéken körülöttünk az utcában 3 családnak sincs lakásbiztosítás, mert ők nem költenek ilyen "felesleges" dologra.)


Mindkettőnél kecsegtető, hogy rövid időn belül 5-600 000 nettó is meglehet havonta (van nem is egy ismerősöm, aki ilyen területen dolgozik, dőzsöl belőle). Ezt bármelyik szakmámat nézem, napi 8 órás munkakörrel sosem érném el.


Nektek mi a véleményetek? Vagy inkább: Ti mire költenétek hamarabb: lakásmegtakarítás vagy biztosítás?


A válaszokat előre is köszönöm!


29/F



2018. febr. 15. 12:42
 1/3 A kérdező kommentje:
*ott a legjobb kezdő bér, amit...
2018. febr. 15. 12:45
 2/3 anonim ***** válasza:
A kettő nem zárja ki egymást. Sőt. A teljes körű kiszolgáláson van a hangsúly, a palettán ott az LTP és a hitel (minden lakástakarék, sok bank) és ott a biztosítás (alkuszként). Van olyan kolléga, aki ezt ingatlan mellett teszi, hiszen akkor már az ingatlan közvetítése előtt tud lakáscélú megtakarítást is kötni, tud hozzá hitelt is közvetíteni, de megköti hozzá a lakásbiztosítást is, meg adott esetben a gyereknek vagy éppen nyugdíjcélra szánt megtakarítási biztosítást, a magán egészségbiztosítást vagy akár a családi vállalkozás vagyon- és felelősségbiztosítását... A lényeg, hogy mindenki megtalálja azt, amire szüksége, igénye van és ne én akarjam a lakáscélját biztosítással megoldani vagy éppen arra rábeszélni, hogy a nyugdíjproblémájára is az LTP a legjobb megoldás...
2018. febr. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Olyat válassz, ami miatt otthon nem kell majd leszerelni a tükröket.
2018. febr. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!