Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyiket választanátok?

Melyiket választanátok?

Figyelt kérdés

Felszolgáló végzettségem van, kicsit több mint 3 éve dolgozom benne, de nagyon nem szeretem ezt csinálni, jövőre szeretnék tovább tanulni de mivel magamat tartom el így dolgoznom kell mellette, ezért jó lenne kis pénzt félretenni.

Három lehetőségem van:

Napi 8 órás munkarend hotelben, amiért kapok körülbelül 150 ezret, ebből olyan 60 at tudnék félretenni.

Elmenni étterembe napi 12 óra heti 4 nap , ezzel viszont keresnék 220 ezret körülbelül, akár többet is, ebből elég szépen félre tudnék tenni, viszont dolgoztam már 14 órában az nagyon megerőltető volt néha.

Keresni egy irodai munkát havi 140 ért, így 50 et tudnék spórolni kb.

Ti melyik úton mennétek? Tudom nekem kell eldöntenem, de érdekelne más véleménye is.



2018. febr. 16. 13:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Még annyit kifelejtettem, hogy jelenleg nincs állandó munkám csak alkalmi :)
2018. febr. 16. 13:43
 2/5 anonim ***** válasza:

Há'de azt nem írtad, mit szeretnél továbbtanulni.

Nappali, esti, levelező?

Mert nappali suli mellett pl. a napi 12 óra heti 4 nap tuti nem menne - de igazából a többi se. Esti sulira gondoltál?

2018. febr. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nappali egyetemre szeretnék menni jövőre:) Szeretnék nyelvvizsgát letenni addig, és érettségire is tanulni mellette. Azért szeretnék pénzt gyűjteni, hogy egyetem mellett ne kelljen annyit dolgoznom.
2018. febr. 16. 13:53
 4/5 anonim ***** válasza:

Esetleg hajópincérkedés egy ideig? Nagyon kimerítő, de a nyelvet is gyakorolnád, tök szép helyekre eljutnál, ráaádsul brutál sokat tudnál félretenni mellette. Nem is kellene sokáig csinálnod, viszont megalapozná a jövőd.


Az sem mindegy, hogy az irodai munkát mennyivel élveznéd jobban, mint a felszolgálást. Van valami elképzelés, vagy csak "valamilyen irodai munka" legyen, mindegy, csak ne felszolgálás?


Azt tudod már, mit szeretnél tanulni az egyetemen, és azzal a képzettséggel milyen lehetőségeid lesznek? Az irodai munkának lenne köze ehhez a területhez (ha igen, akkor szerintem ez lenne a legjobb választás)?


Amúgy a hoteles verziót én nem választanám, ha már felszolgálás, akkor inkább a jobb fizetés az étteremben (még ha fárasztóbb is a 12 órázás), vagy ha nagyon elegem lenne ebből a jellegű munkából, akkor az iroda. (A hotelhez képest 10000-rel kevesebb ugyan a fizetés, de legalább nem undorral járnál be nap mint nap.)


Remélem, megtalálod az utadat, sok szerencsét hozzá! :)

2018. febr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hajózásra gondoltam de nem szívesen hagynék itt mindent csak úgy a hátam mögött, barátnőmet meg végképpen nem :D

Irodai munka szinte mindegy, csak ne felszolgálás legyen :D Informatika irányba gondolkodom menni, viszont ilyen területen irodába nem igen tudnék dolgozni, szóval marad az ahova felvesznek csak ne vendéglátás.

2018. febr. 16. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!