Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egyetemistaként mennyit lehet...

Egyetemistaként mennyit lehet "keresni" havonta?

Figyelt kérdés

Nappali tagozatra megyek,szülők nem támogatnak anyagilag semennyire sem.Ösztöndíjjal és diákmunkával milyen összeget lehet havonta keresni?Ahogy számolgattam olyan 120ezerre szükségem lenne(albérletbe mennék nem koliba).Összehozható vagy marad a diákhitel?

Tanító szakra mennék,ha ez számít.



2018. febr. 19. 19:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
34%
Ha normalis nappali tagozaton vagy es meg akarod csinalni a targyakat az adott felevben akkor csak ugy lehet, ha szetrakod a labad ennyi penzt. Ha fiu vagy akkor erre is keves esely van sajnos.
2018. febr. 19. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A jó édes ***** válasza:
85%

Ha komolyan veszed a diákmunkát, akkor majdnem annyit, mint a tanítói pályán fogsz majd keresni. Tanulmányi ösztöndíj 10-20 ezer forint, jobbaknak, akik megpályáznak külső forrásokat vagy köztársasági ösztöndíjat kapnak 50-60 is lehet. A diákmunka 600 és 1200 forintos órabér között földrajzi elhelyezkedéstől és munka jellegétől függően.

Viszont szerintem címeres ökörnek kell lenni ahhoz, hogy valaki tanítói diploma megszerzésére Diákhitelt vegyen fel. Ha már úgyis felvennéd, akkor legalább menj matematika, jogász vagy közgazdaságtani képzésre - azokat legalább várhatóan vissza lehet majd fizetni a keresetből.

2018. febr. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Én gazdasági szakon tanultam Veszprémben, ösztöndíj havi 17-25 ezer körül mozgott 3,7-4,5-ös átlag esetén. Amikor sok előadást és nem katalógus órát kihagyva dolgoztam akkor kerestem havi 55-65 ezer körül (havonta kb 80-90 ledolgozott órával), amikor rendesen bejártam vagy húzósabb szemeszter volt akkora havi 30-40 ezer körül kerestem csak. Fővárosban lehet magasabb órabért, ösztöndíjat adnak, de a megélhetés is lényegesen drágább. Amúgy ha teheted inkább koliba menj, lényegesen jobban jössz ki vele anyagilag, mint albérlettel.
2018. febr. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
83%
Ha nagyon penge vagy valamelyik tantargybol es megirod masoknak a beadandokat, akkor azzal alkalmankent eleg jo penzt (10-20ezer/db) tudsz keresni pluszban vizsgaidoszak alatt. Persze ez egyaltalan nem szabalyos, de letezo jelenseg.
2018. febr. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Mindent átgondolva a kollégiumot tartom a legjobb megoldásnak.Kiráz a hideg ha belegondolok, hogy mást kell kerülgetnem,de muszáj lejjebb adni az igényeimből.Így anyagilag jobban járok.
2018. febr. 19. 21:37
 6/23 anonim ***** válasza:
67%

Ha nem támogatnak, akkor az albérletet csukjad ki azonnal.


Amúgy nekem jobb hónapokban ösztöndíjakból + fizetésből volt hogy 200 fölött jött össze.

2018. febr. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
35%

Az elsőéves egyetemista kor nem az a pillanat az életedben, amikor nagy igényeket kell támasztani az anyagi jólétedhez :) Azzal ráérsz később.


Egyébként pl. programozóként simán összejön a 120e heti 20 óra múlva munkával, de még ez is több, mint amit kényelmesen lehet csinálni egyetem mellett úgy, hogy ne menjen a tanulmányod vagy a társasági életed rovására.

2018. febr. 20. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
88%
Nem értem miért kell minden egyes rohadt kérdésnél a programozókkal példálózni. Programozó vagyok, de gyakornokként, de kisebb az órabérem, mint volt szobatársamé, aki borítékolt valahol. Mondjuk nyilván azért, mert az egy rohadtul monoton munka és a kutya füle sem vállalná el kevesebbért, de akkor is...
2018. febr. 20. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
88%
Mert a haverjanak a haverja hallotta vkitol h allitolag o latta egy programozo berpapirjat aki jo sokat kapott. Ezert van. Ki lehet fogni persze sokszor, de en olyan programozot is ismertem aki videken annyit kapott mint a gyari munkas, max egy 20-sal tobbet kb.
2018. febr. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
19%
#7-es vagyok. A cégünk bármikor felvesz 1500 Ft nettó órabérért diákmunkában fejlesztőt. Aki nem hiszi, írjon rám, adok elérhetőséget. :)
2018. febr. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!