Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadék egy...

Álláskeresési járadék egy összegben történő kifizetése?

Figyelt kérdés

A kormányablak.hu-n olvastam róla.


"Ha az álláskeresési járadékban részesülő álláskereső, a járadék folyósítási idejének kimerítését megelőzően határozatlan időtartamú teljes, vagy legalább napi négy óra munkaidejű részmunkaidős munkaviszonyt létesít, akkor kérelmére a folyósítási időből még fennmaradó időtartamra járó juttatás meghatározott mértékét egy összegben ki kell fizetni a folyósítási idő letelte után, amennyiben a munkaviszony folyamatosan fennáll."


Ez eddig érthető, de van egy rész ami megfogott...:


"Mire vagyok jogosult, ha a lakóhelyemtől távol létesítek munkaviszonyt?

Válasz: Ebben az esetben nem kell megvárni a a járadék várható kimerítését követő 30 napot a kérelem benyújtásával. Ha az álláskereső a lakó-vagy tartózkodási helyétől eltérő helységben vállal munkát, akkor a fennmaradó járadék meghatározott mértéke egy összegben azonnal (a keresőtevékenység létesítésének bejelentését követő számfejtés időpontjában történő) kifizethető."


Nos én febr. 5-én lettem álláskereső és 90 napig vagyok rá jogosult, de márc. 8án kezdek az új munkahelyemen, viszont az ország másik felén.


Ha jól értelmezem, akkor én már március 9-én bemehetnék a munkaügyi központba és elindíthatom a kérelmet? Tehát nem kell megvárjam a 90 nap leteltét?


Köszönöm



2018. febr. 23. 03:50
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!