Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ti mit csinálnátok, ha nem...

Ti mit csinálnátok, ha nem lenne munkátok és hiába jelentkeztetek rengeteg helyre, nem hívnának be egy állásinterjúra se?

Figyelt kérdés
Érettségim van csak. Ismerősök nyakára járni, hogy nem tudnak betenni valahova? Vagy személyesen bemenni ilyen helyekre? Vagy végezzek el egy semmitmondó OKJ képzést, amivel mindenhol csak kiröhögnek? Vagy várjam a csodát?

2018. febr. 24. 19:49
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ-t meg "izémizét" azért írtam, mert érettségivel a betanított munkán kívül elég kevés lehetőség van, úgyhogy én biztos tovább tanulnék inkább. Valami használható végzettséggel nincs ilyen probléma, hogy sehova se vesznek fel. Nem egy semmitmondó OKJ-t kell elvégezni, hanem egy olyan szakmát kitanulni amire van kereslet.
2018. febr. 25. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
34%

Ha nem hivnak be interjura se, akkor nem veled van a baj, hanem az oneletrajzoddal. Nem tudom, milyen munkakra palyazol, irodai vagy mas, de csinaltass egy uj kepet, nezd meg, eleg felelossegteljesnek tunnek-e az eddigi munkaid, irj be konkret problemakat, amiket megoldottal es konkret szamokat (pl. kiszolgaltal napi 100 vevot). Ha palyakezdo vagy, ird be a nyari munkakat, szakkoroket, masok korrepetalasat (akkor is, ha nem kaptal erte penzt), ertelmes hobbikat, csapatsportokat... Rengeteg munkahoz eleg az erettsegi es nem kell semmi extra papir, de tanulni, fejlodni mindig kell es jo, ha latjak az oneletrajzodon, hogy kepes vagy elsajatitani uj dolgokat.


A masik, ami meg jol johet, hogyha kinezel egy konkret allast, ami nagyon tetszik valamiert (kozel laksz hozza, jol fizet vagy laza a munkaido) es kifejezetten arra az allasra szabod az oneletrajzod. Nezd meg, miket kernek a hirdetesben, es max. kicsit atfogalmazva, de ird bele a dolgokat, amiket kernek, az oneletrajzodba.


Ha behivnak interjura, akkor pedig meg pluszban keszulj fel ra, hogy peldat is tudj mondani mindegyik kovetelmenyre (pl. megbizhatosag - te felugyelted az osztalyt, ha a tanarnak ki kellett szaladnia valamiert, pontossag - 14 ev alatt egyszer sem kestel a sulibol, stb).

2018. febr. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

1 add lejjebb sz igényeid, gyári betanított munka van

2 normális cv

2018. febr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nincs munkatapasztalatom. 24 éves vagyok és az egyetemmel szenvedtem eddig, de ott hagytam inkább.
2018. febr. 25. 16:39
 15/18 anonim ***** válasza:

Ugyanebbrn szenvedek mint te 25 evesen.

En ugyan akartam tanulni okjn csak az atkozott kormany amikor 20 voltam lecsokkentettek az ingyenesseget 22rol 20ra, es 1-honap miatt nem mehettem okj ingyenesre, azok mehettek 2013ban akik 93 januar 1 je utan szulettek en meg 92 november 29en. 1-honap miatt nem mehettem.

Es korabban 22 volt a korhatar,mondanom sem kell nem mehettem igy nem talaltam munkat, betanitott munkakat nem birtam,depresszios lettem, es mara gyogyszeren kezelnek es szenvedek penzhiany munkamelkuliseg,es minden .

Jha es en nem ezt a sorsot akartam magamnak mivel jokepessegu ember vagyok, egy szakmat akartam tanulni,allitolag hianyszakma az meg a vizvezetek szerelo rendes 2=eves kepzesben erettsegi utan.

Nem mehettem,estin nem inditottak nappslin meg nem mehettem.

A masik kicseszes 2016ban meg felvittek 25 re a korhatart,tehat akik ma 20-21 evesek siman tanulhatnak nappalin.

Ugye hogy mennyire igazsagtalan?

2018. febr. 25. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
74%
Nekem van okj-ém meg diplomám is, és megyeszékhelyen lakom, mégsem tudok kitörni a közmunkából, nem válogatok pl. a tesco-ba is jelentkeztem már többször árufeltöltőnek, még csak be se hívtak.
2018. febr. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nem értem mit nyavikolnak itt a 24 évesek. Csomó diák munka van,plusz sok olyat hirdetnek meg aminél csak 25 év alattiak jelentkezhetnek...!! Nem értem a problémád...
2018. márc. 12. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
24 ,eveseknek mehetnek meg nappalira tanulni ingyen szakmat, 25 evesen mar nem,ahogy diakmunkara sem lehet menni.
2018. márc. 12. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!